Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Radni nie wyrazili zgody na nazwę dla nowego ronda na ulicy Wojska Polskiego

Brak wystarczającej liczby podpisów był jedną z głównych przyczyn odrzucenia projektu uchwały obywatelskiej.

Udostępnij
nowe-rondo-2

REKLAMA

Przypomnijmy. Komitet mieszkańców proponował, aby nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Jesionowej, w pobliżu szpitala, nosiło imię doktora Ryszarda Borsuka (1931-2017), wieloletniego ordynatora oddziału położnictwa i ginekologii w Świeciu.

Burmistrz zaopiniowali projekt negatywnie, bo brakowało na niej wystarczającej liczby podpisów.

Reklama
Reklama

Radca prawny urzędu argumentował, że osoby podpisujące się popierały jedynie inicjatywę nazwania ronda. Nie znały natomiast dokładnej treści projektu uchwały.
REKLAMA

Co najważniejsze jednak, zgodnie z uchwałą o inicjatywach obywatelskich, projekt powinno poprzeć co najmniej 300 osób. Tymczasem na liście złożono jedynie 208 prawidłowych podpisów. Przy pozostałych brakowało numerów PESEL lub zostały złożone przez osoby, które nie są mieszkańcami gminy Świecie.

Ta argumentacja przekonała też świeckich radnych. Aż 16 z nich głosowało przeciw, jeden za „za” i trzech wstrzymało się od głosu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
40 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Już naprawde nie mają co

Już naprawde nie mają co robić w tym ratuszu,niech wezmą kartki i robią listę mieszkaniową bo ludzie czekają na dach nad głową…

Jak zwał tak zwał… niech

Jak zwał tak zwał… niech lepiej w końcu za naprawę oświetlenia się zabiorą bo cały czas ciemno jak w D… Niby taka awaria ale nie widać nikogo kto by się tym zajmował. A czas leci… skoro jest awaria to się ją usuwa A nie nie pierdziele… To do p.Woźniaka.  Typowy polityk gada krzyczy obiecuje szum robi i co i zero efektów.  Aby tylko zaistnieć.  Być może do wiosny jak usuną awarię to p.Darek ogłosi swój sukces.  Ciekawe czy jak by w domu miał awarię to też by za miesiąc usunął czy za dwa…. więc może rondo niech ma nazwę  Darka Fantasty Gawędziarza albo Świeckich Nieudaczników… tu trzeba się za robotę ostro brać a nie gadać i obiecywać. 

Tryk

Tryk

Proponuje żeby nazwę ronda

Proponuje żeby nazwę ronda zarezerwować na zbiórki spoleczne typu WOŚP itp. Ten co wylicytuje najwięcej będzie miał prawo do nazwy na określony czas np rok. Dzięki temu ta inwestycja będzie mogła się przyczynić w zbiórkach społecznych przez długie lata.

Reklama

Jest szpital, straż, będzie

Jest szpital, straż, będzie policja. Może rondo 112?

Nabakowóz na pierwszym planie

Nabakowóz na pierwszym planie;-)ZDM górą:-)

Co do oświetlenia wypowiadała

Co do oświetlenia wypowiadała się Pani K. z urzędu gminy na łamach Extra Świecie że na całej ul WP zostanie wymienione na oświadczenie LED za wyjątkiem Przechowa bo tam w ramach inwestycji to zrobią A tu inwestycja i gmina z powiatem nie może się dogadać 

Ty sie lepiej kulak wez za

Ty sie lepiej kulak wez za naprawy oswietlenia bo ludzie gina.a nie glupotami sie zajmujesz.

Reklama

I bardzon dobrze. Akurat

I bardzon dobrze. Akurat nazwisko Borsuka w dzisiejszym czasie, źle się kojarzy. Zostańcie przy opcji: Po prostu rondo.

Jarek Kaczyński tak nazwa

Jarek Kaczyński tak nazwa.Długo jeszcze będziemy pamiętam nazwisko tego wybitnego polityka. A jak ktoś będzie miał na jego złość bądzie mógł naprzyklad powyrywac kwiaty porztewraca znaki. Albo zwyczajnie splujnac. 

ktoś pisał, że czeka na

ktoś pisał, że czeka na darmowe mieszkania. Może zamiast czekać to wzięłabyś się do roboty, wzięła kredyt jak mówił prezydent Komorowski i sobie kupiła. Jak raz ktoś coś dostanie za darmo to już wymaga pełnego utrzymania, zasiłki, dodatki, alimenty, mieszkanie. „bo ja samotna”, a konkubent schowany w szafie. Zawsze możecie skorzystać z darmowej noclegowni na Polnej. Poza tym sporo rodzin nie dba o te komunalne mieszkania, w dodatku oczekują remontów na koszt miasta

A z jakiej paki rondo Borsuka

A z jakiej paki rondo Borsuka pogieło was nazwa powinna być bezimienna a nie jakiegoś  lekarza A niby czym on sobie na to zasłużył.?

Reklama

A co tak naprawdę wiecie o

A co tak naprawdę wiecie o tych lekarzach którzy pretendowali do nazwy ronda? Może tak spytać prawdziwych działaczy Solidarności z okresu przełomu!

ale upaćkane to rondo! tak te

ale upaćkane to rondo! tak te ciężarówki z budowy straży błocą i niszczą drogi wszędzie wkoło a ludzie muszą chodzić i jeździć po tym 

kupa burka

kupa burka

Ja proponuję żadnych nazwisk

Ja proponuję żadnych nazwisk lekarzy ani polityków. Skoro rondo koło szpitala to po prostu rondo szpitalne i każdy będzie wiedział o jakie rondo chodzi.

Jeszcze przed rozpoczęciem

Jeszcze przed rozpoczęciem budowy jeden z Radnych sugerował nazwę tego ronda, a teraz gdy budowa prawie ukonczończona jakby zapomniał o swoim pomyśle. Ze względu na lokalizację Strażnicy PSP, Powiatowej Komendy Policji oraz Szpitala proponuję nazwę „RONDO RATOWNIKÓW” – skojarzenie instytucji z ich przeznaczeniem.

A mi się wydaje ze rondo im

A mi się wydaje ze rondo im Janusza Dzięcioła (+) uczciło by pamięć o tym wieloletnim przyjacielu miasta.

i co z tymi lampami? miało

i co z tymi lampami? miało być jasno już 2 tygodnie temu. dlaczego o to nie zapytacie?

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Co jest grane?

Na Świeckim Pikniku Motoryzacyjnym będzie można obejrzeć zarówno klasyki, jak i współczesne auta. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano z tej okazji.

Wiadomości

Na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia zasłużonym samorządowcom. Wśród nich znalazł się wójt z powiatu świeckiego.

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Policja nadal szuka sprawcy lub sprawców włamania do sklepu PSS Społem w Świeciu.

Co jest grane?

W ostatni weekend czerwca Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się wyjątkowo.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Drewniany taras i pomosty nad Dużym Blankuszem przeszły niedawno gruntowny lifting.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo