Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Radni Woźniak, Cieślak i Szamocki nie przeczytali projektu uchwały i mają pretensje do… Extra Świecie

Podczas czwartkowej sesji radni dyskutowali m.in. o przebudowie ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem Deczno i lokalizacją krytego lodowiska. Przy okazji trzej z nich skrytykowali portal Extra Świecie za to, że… za szybko informuje.

Udostępnij
sesja-wozniakdariusz

REKLAMA

Przypomnijmy. Nasz portal jako pierwszy pisał o planowanej przez gminę przebudowie Ośrodka Wypoczynkowego Deczno. W latach 2020-2022 miałby powstać nowy budynek baru z kuchnią i salą bankietową, którą wynajmowano by na imprezy okolicznościowe oraz budynek recepcji z pokojami noclegowymi i pomieszczeniami administracji.

Dodatkowo ma stanąć kilka domków letniskowych i powiększono by parking. Koszt inwestycji oszacowano na około 6 mln zł (pierwsze 3 mln miały być zarezerwowane już w tegorocznym budżecie).

W związku z kosztowną modernizacją Deczna, gmina chce odłożyć na późniejszy termin budowę krytego lodowiska. Jako jedną z możliwych lokalizacji wskazano Deczno po zakończeniu przebudowy.

Wszystkie te informacje zostały zawarte w projekcie uchwały dotyczącej zmiany budżetu gminy na 2020 r.
REKLAMA

Nieoczekiwanie, podczas dyskusji nad tymi punktami na sesji 27 sierpnia, radni Adam Cieślak, Dariusz Woźniak i Tomasz Szamocki (który jest też wiceprzewodniczącym rady) wyrazili zdziwienie, że o wszystkich tych planach dowiedzieli się z Extra Świecie, a nie od burmistrza.

- Pan Pudrzyński mógłby się powstrzymać, mieć trochę przyzwoitości i poczekać aż najpierw rada to zatwierdzi – krytykował autora obydwu artykułów w Extra Świecie radny Dariusz Woźniak.

Trzej radni sugerowali, że dochodzi do przecieków do mediów z pominięciem rady.
REKLAMA

Głos w tej sprawie zabrał Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

- Projekt uchwały został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej i wysłany do radnych w środę 19 sierpnia. Dopiero później dzwonili do mnie dziennikarze Extra Świecie i Nowego Świecia, którzy zobaczyli projekt uchwały w internecie. Mieli państwo tydzień na zapoznanie się z materiałami. Dziennikarze zrobili to prędzej. Chyba, że państwo postanowicie, żeby materiały nie były publikowane w BIP, wtedy media nie będą miały do nich dostępu – ripostował Kułakowski.

W istocie, projekt uchwały pojawił się w Biuletynie Informacji Publicznej w środę 19 sierpnia, a artykuł o modernizacji Deczna został opublikowany w Extra Świecie w piątek 21 sierpnia. I właśnie z internetowego biuletynu dowiedzieliśmy się o przebudowie ośrodka i krytym lodowisku, podobnie jak koleżanki i koledzy z innych redakcji.
REKLAMA

Trudno winić dziennikarzy, że prędzej zapoznali się z materiałami niż niektórzy radni, którzy potem nie wiedzieli, co odpowiedzieć swoim wyborcom, gdy ci pytali ich o Deczno po przeczytaniu artykułów m.in. w Extra Świecie.

Radni na ogół byli zgodni, że Deczno wymaga inwestycji. Część z nich krytykowała jednak ewentualną lokalizację lodowiska w tym miejscu. Przekonywali, że lepiej będzie, jeśli powstanie ono w mieście, a nie na peryferiach, gdzie trudniej dotrzeć. Ostatecznie projekt uchwały w sprawie zmiany budżetu gminy poparło 13 radnych, 5 się wstrzymało, a jeden był przeciw.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

KOMENTARZ

Większego absurdu dawno nie słyszałem. Radny Woźniak postuluje, aby portal Extra Świecie podawał informacje na temat zamierzeń gminy dopiero po tym, jak on się z nimi zapozna. Panie radny, na tym właśnie polega praca dziennikarza, aby dokopywać się do materiałów i informować jak najrzetelniej i możliwie jak najszybciej Czytelników. To nie nasza wina, że część radnych, w tym również pan, nie zapoznała się z projektem uchwały, chociaż biorą za to 1000 zł diety miesięcznie. Czasy cenzury również się skończyły. Parafrazując pana słowa: „Trochę przyzwoitości, panie Woźniak”

Andrzej Pudrzyński
REKLAMA

Opcja dodawania komentarzy wyłączona z powodu hejtu.

Udostępnij

Komentarze (14)

 1. Swiecianka

  27 sierpnia 2020 20:32

  Piszcie co chcecie dla mnie p

  Piszcie co chcecie dla mnie p. WOZNIAK to najlepszy radny 

  • Anonim

   27 sierpnia 2020 20:34

   Krzykacz i marzyciel o kolei

   Krzykacz i marzyciel o kolei za 300 milionów. W dodatku leń co uchwały nie przeczytał.

 2. Antykomunista

  27 sierpnia 2020 20:36

  Woźniak PRL ci się marzy

  Woźniak PRL ci się marzy Cieślakowi się nie dziwię, bo to były oficer propagandowy w wojsku za komuny.

 3. J....P..

  27 sierpnia 2020 20:46

  Szamocki wiceprzedwodniczącym

  Szamocki wiceprzedwodniczącym rady smiech na sali !!!! Za nic pieniądze bierze , moje pieniądze !!!! Dieta przeżarta a nic nie robi !!!!!!

 4. SamOn

  27 sierpnia 2020 20:51

  Poznasz głupiego po czynach

  Poznasz głupiego po czynach jego.

 5. Anonim

  27 sierpnia 2020 20:51

  Woźniak, a do Kostasa już nie

  Woźniak, a do Kostasa już nie chodzisz na piwo???

  • Nn

   27 sierpnia 2020 20:59

   Też go  tam widziałem:)

   Też go  tam widziałem:)

 6. eryk

  27 sierpnia 2020 20:52

  i zaczęło się usuwanie

  i zaczęło się usuwanie nieprzychylnych komentarzy

  • oli79

   27 sierpnia 2020 20:55

   normalne na tym portalu ,

   normalne na tym portalu , zawsze tak jest

 7. czytelnik

  27 sierpnia 2020 20:53

  Panie Pudrzyski, pan zarzuca

  Panie Pudrzyski, pan zarzuca kmuś brak przyzwoitośći? proszę zacząc od siebie 

 8. Dario 2

  27 sierpnia 2020 20:57

  Poznałem Woxniaka od drugiej

  Poznałem Woxniaka od drugiej strony i nic ciekawego ten gość. Obłudny do kwadratu dla kariery zrobi wszystko./

 9. Redakcja

  27 sierpnia 2020 21:04

  Woźniak to fałszywy ch***,

  Woźniak to fałszywy ***, poznałem się na nim, a Cieślak i Szamocki to **** (część komentarza usunięta z powodu hejtu – redakcja)

 10. Maniek

  27 sierpnia 2020 21:26

  W istocie jakieś powiązania

  W istocie jakieś powiązania pan redaktor posiada, choćby z racji wspólnej dziennikarskiej pracy z prezesem w czasach zamierzchłych. Proszę tego nie traktować jednak jako zarzutu. 

 11. Redakcja

  27 sierpnia 2020 21:38

  Opcja dodawania komentarzy

  Opcja dodawania komentarzy wyłączona z powodu hejtu.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama