Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Razem zmieniamy miasto. Złóż projekt. Do podziału jest ponad milion złotych

Nie każdy wie, że efektowne murale ozdabiające ściany kamienic przy ul. Sądowej oraz na rogu ul. Mestwina i Podgórnej powstały w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie.

Udostępnij
mural-960x540

REKLAMA

W ostatnich latach zaczęło się to jednak zmieniać. Właściciele działek zaczęli coraz bardzie

Chodniki, drogi, oświetlenie uliczne, obiekty sportowe i rekreacyjne, modernizacja świetlic wiejskich, projekty kulturalne. To tylko niektóre propozycje, które można zgłosić do Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie.

Do podziału jest aż 1,1 mln zł, z czego 750 tys. zł na projekty realizowane w mieście i 350 tys. zł na wsi. Każdy mieszkaniec może zgłaszać dowolną ich liczbę.
REKLAMA


- Zachęcam do zgłaszania swoich pomysłów - mówi Leszek Żurek, sekretarz gminy Świecie. - Od tego jest budżet obywatelski, aby mieszkańcy mieli jeszcze większy wpływ na przedsięwzięcia realizowane w gminie. Im więcej nadejdzie wniosków, tym większa szansa, że pojawią się ciekawe inicjatywy. Namawiam też mieszkańców do późniejszego udziału w głosowaniu na projekty, które pozytywnie przejdą weryfikację. Głosowanie odbędzie się we wrześniu. Poinformujemy o dokładnym terminie.

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie na 2022 rok można składać do 31 lipca na formularzu zgłoszeniowym dostępnym na budzetobywatelski.swiecie.eu.
REKLAMA

Wnioski wraz z pozostałymi załącznikami należy składać do Urzędu Miejskiego w Świeciu w Biurze Obsługi Mieszkańców lub na e-mail: urząd.miejski@swiecie.eu oraz pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miejski w Świeciu ul. Wojska Polskiego 124, 86-100 Świecie.

Do 30 sierpnia 2021 roku zostaną opublikowane zaakceptowane projekty. Zrealizowane zostaną te, które zdobędą najwięcej głosów mieszkańców.

redakcja@extraswiecie.pl

źródło: swiecie.eu
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. Świeciak

  20 lipca 2021 22:05

  Mam pomysł na bezpłatny

  Mam pomysł na bezpłatny internet na terenie miasta.Moze to mało widoczne jak mural którego prawie nikt nie ogląda,albo ozdób rond które nie ma czasu nikt oglądać ale jest bardzo praktyczne i potrzebne żebyśmy czuli się bezpiecznie i mieli kontakt z naszymi bliskimi i samorządowcami z naszego miasta.Moim pomysłem jest sieć hotspotów pokrywających miasto zasięgiem darmowego internetu.

  • S

   23 lipca 2021 11:21

   Ty głupi jesteś beż internetu

   Ty głupi jesteś beż internetu świąt jest piękniejszy. W dupę wsadź  ten pomysł

 2. ak

  20 lipca 2021 22:21

  Super,mam pomysł oddajcie

  Super,mam pomysł oddajcie pieniądzde temu od kogo wyłudziliście,nie ma czegoś takiego jak pieniądze niczyje ,są tylko zagrabione w podatkach,miłego dnia państwu życzę.

  • Tobi

   20 lipca 2021 22:56

   Lekarza zmień człowieku

   Lekarza zmień człowieku

   • Maxi-Kazik

    21 lipca 2021 06:17

    Służba zdrowia niedomaga

    Służba zdrowia niedomaga dlatego nie zmieni. Pozostanie przy swoim znachorze i dalej będzie pierd….

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama