Adrianna Nowicka, prezes Nowego Szpitala w Ĺwieciu, referujÄ c podczas sesji Rady Powiatu Ĺwieckiego sytuacjÄ w lecznicy, w duĹźej mierze skupiĹa siÄ na inwestycjach.
- Pod koniec listopada spodziewamy siÄ zakoĹczenia prac na SOR - zapowiedziaĹa prezes. - Wszystkie pomieszczenia diagnostyczne i komunikacyjne sÄ juĹź gotowe.
Do szczÄĹliwego finaĹu brakuje tylko nowego sprzÄtu, ktĂłry powinien byÄ dostarczony w najbliĹźszym czasie. DuĹźa zmiana szykuje siÄ teĹź w obrÄbie ratownictwa medycznego, ktĂłre w tej chwili korzysta przede wszystkim z pomieszczeĹ dawnej siedziby straĹźy poĹźarnej przy ul. Laskowickiej w Ĺwieciu.
We wrzeĹniu rozpoczÄ Ĺ siÄ remont budynku bÄdÄ cego wczeĹniej szpitalnym prosektorium.
- BÄdzie on bazÄ dla dwĂłch zespoĹĂłw ratownictwa i dwĂłch zespoĹĂłw transportu - mĂłwiĹa podczas sesji Adrianna Nowicka.
Ratownicy otrzymajÄ teĹź salÄ szkoleniowÄ . Adaptacja, ktĂłra bÄdzie kosztowaĹa nieco ponad 1 mln zĹ, powinna siÄ zakoĹczyÄ w styczniu przyszĹego roku. Natomiast w poĹowie grudnia tego roku ma ruszyÄ zapowiadany juĹź jakiĹ czas temu remont oddziaĹu chirurgicznego. Nie bÄdzie to Ĺatwe zadanie, zwaĹźywszy na fakt, Ĺźe oddziaĹ bÄdzie normalnie funkcjonowaĹ. Nowe oblicze zyska takĹźe sala ciÄÄ cesarskich.



