Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Robotnik remontujący dach kościoła spadł z rusztowania

Na razie nie wiadomo, jak doszło do dzisiejszego wypadku w Nowem. Chwilę po godz. 11.00 wezwano pomoc do mężczyzny, który upadł z dużej wysokości. Wykonywał prace remontowe na dachu kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego.  

Udostępnij
kosciol-dach-x

REKLAMA

Mężczyzna spadł z wysokości około 10-12 metrów. Gdy na miejscu pojawili się ratownicy, był świadomy. Jego stan był jednak ciężki, dlatego wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Reklama
Reklama

- Najpierw rozważano lądowanie helikoptera na rynku, ale uznano, że byłoby to zbyt niebezpieczne - relacjonuje Jarosław Steinborn, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowem. - Ostatecznie wyznaczono stadion, gdzie rannego przewieziono karetką.

Poszkodowany pracownik to 38-letni obywatel Ukrainy. W związku z wypadkiem, prace remontowe na dachu kościoła wstrzymano.

To kolejny tego typu wypadek w powiecie świeckim. W ubiegły poniedziałek w Sulnowie (gmina Świecie) w wyniku upadku z rusztowania zmarł 59-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego. Był pracownikiem firmy budowlanej, która wykonywała elewację domu w Sulnowie (pisaliśmy o tym tutaj).
REKLAMA

Reklama
Reklama

Śmigłowiec LPR wylądował na stadionie w Nowem / Fot. nadesłane przez Czytelnika

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (16)

  1. Roman

    24 czerwca 2021 18:09

    Ja się pytam: Gdzie jest

    Ja się pytam: Gdzie jest nadzór budowlany?

    • Anonim

      24 czerwca 2021 19:40

      Powiatowy Nadzór Budowlany ma

      Powiatowy Nadzór Budowlany ma na etacie góra czterech inspektorów. Może ich rozmnożysz pajacu. Odpowiedzialny jest właściciel firmy i kierownik budowy, o ile był ustanowiony.

    • Poczytaj sobie

      25 czerwca 2021 01:57

      Podczas takich upałów nie

      Podczas takich upałów nie trudno jest o omdlenie bądź zakręcenie się w głowie. Na pracodawcy ciąży odpowiedzialnoś aby zapewnić odpowiednią ilość przerw oraz nawodnienie, natomiast to pracownik musi tego dopilnować a jeśli trzeba to zgłosić do odpowiednich służb.

  2. Nowianin

    24 czerwca 2021 18:50

    I tak w papierach napiszą w

    I tak w papierach napiszą w papierach że miał covida w razie co,,,,mam nadzieję że uda się uratować człowieka

  3. Syl

    24 czerwca 2021 18:55

    Na takiej wysokosci to chyba

    Na takiej wysokosci to chyba obowiazkowe jest zabezpieczenie??? Jedynie, ze sie myle???

  4. Anonim

    24 czerwca 2021 19:07

    Nssuwa sie tez bardzo ważne

    Nssuwa sie tez bardzo ważne pytanie : czy rusztowanie było niestabilne , czy robotnik stracił równowagę … normalnie robotnicy powinni byc zabezpieczeni . Młody człowiek , mam nadzieje ze bedzie żył i mógł chodzić 

  5. 99procent

    25 czerwca 2021 00:02

    Był pijany..widziałem tych

    Był pijany..widziałem tych pracowników jak o 6 rano kupywali alkohol w pobliskim sklepie..kultura wschodu taka jest. Pół litra i na dach 

    • Inspektor

      25 czerwca 2021 11:12

      Jak to mawia stare przysłowie

      Jak to mawia stare przysłowie budowlańców: Po szklanie i na rusztowanie.

  6. Wow

    25 czerwca 2021 00:04

    Co czytam to co chwile sa

    Co czytam to co chwile sa jakies akcje z Ukraińcami w gminie świeckiej :O później będą opowiadać ze w świeciu jakies fatum na obcokrajowców jest. Zdrowia dla Pana! 

  7. Ada

    25 czerwca 2021 09:16

    Piszcie w tytule że to o Nowe

    Piszcie w tytule że to o Nowe chodzi a nie o Świecie żeby ludzie nie klikali niepotrzebnie. No chyba że tylko o ilość wejść wam chodzi.

    • Biegacz

      25 czerwca 2021 09:49

      Przecież na zdjęciu wyraźnie

      Przecież na zdjęciu wyraźnie widac że to kościół św. Maksymilina w Nowem

      • Barbra

        25 czerwca 2021 13:01

        Mało kto że Świecia wie po

        Mało kto że Świecia wie po zdjęciu że to jest kościół w Nowem 

    • Anonim

      25 czerwca 2021 10:39

      Ty masz kurde problemy.

      Ty masz kurde problemy. Człowiek połamany, walczy moze o życie, a ty masz problem bo to nie ze Świecia i niepotzrebnie kliknęłaś. Rany!

  8. Jorge

    25 czerwca 2021 16:10

    Kolejny clickbait

    Kolejny clickbait

  9. Spadłem z dachu ale nic mi nie ma