Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Rodzice Huberta: Przed wizytą u lekarza myśleliśmy, że to tylko zwykłe przeziębienie

Po serii badań lekarze bydgoskiego szpitala stwierdzili, że początkowe objawy, przypominające przeziębienie lub grypę, to w rzeczywistości ostra białaczka bifenotypowa. Była w tak zaawansowanym stadium, że zagrażała życiu 12-letniego Huberta.

Udostępnij
n

REKLAMA

- Były płacz, przerażenie i bezradność. Na taką informację nikt nie jest w stanie się przygotować – wspomina Justyna Piór, mama Huberta z Lipinek (gmina Warlubie)

2 lutego tak naprawdę zmieniło się wszystko. Chłopiec został poddany chemioterapii, ale wkrótce potem potrzebny był przeszczep szpiku. Na szczęście okazało się, że dawcę, o dużym procencie zgodności, udało się znaleźć w najbliższej rodzinie. To siostra Huberta.

- Spodziewałam się już wtedy samych dobrych informacji. Na początku maja otrzymaliśmy jednak informację, że Hubert przechodzi sepsę. Zakażenie potwornie go osłabiało i odbierało nadzieję na pozytywny efekt dotychczasowego leczenia – relacjonuje Justyna Piór.
REKLAMA


Podano antybiotyki, ognisko zakażenia osłabło. Ale radość nie trwała długo, bo organizm Huberta atakowały wirusy, z którymi trzeba było szybko walczyć, aby stan chłopca nie uległ dalszemu pogorszeniu.

- Stan Huberta w każdej chwili może ulec zmianie. Białaczka jest jak rellercoaster, gdzie wszystko nagle się zmienia – mówi mama młodego mieszkańca Lipinek, który niedawno skończył 13 lat.

Hubert to dzielny wojownik, który kocha poszerzać swoją wiedzę. Uwielbia przyrodę i zwierzęta. Interesuje się informatyką.
REKLAMA

- Nagle został zamknięty w czterech ścianach. Serce pęka, ale tyle już przeszliśmy, że nie możemy się poddać. W domu na Huberta czeka tata i trzy siostry siostry. Jedna z nich mogła mu podarować najpiękniejszą część siebie – opowiadają rodzice chłopca.

Hubert potrzebuje wielomiesięcznej kuracji nierefundowanym lekiem o nazwie Letermovir. Niestety, jest to kwota zbyt duża, aby rodzina chłopca mogła ją pokryć sama.

Uruchomiono internetową zbiórkę pieniędzy. Każdy, kto chciałby wesprzeć leczenie Huberta może to zrobić klikając w link do portalu zrzutka.pl.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. Czerwona Krwinka

  2 listopada 2021 09:02

  Trzymaj się i bądź

  Trzymaj się i bądź WOJOWNIKIEM! chociaż się nie znamy to pozdrawiam i ściskam Ciebie jak i Twoich rodziców Piotr

 2. Ja.

  2 listopada 2021 15:42

  Niemam wypasionego telefonu

  Niemam wypasionego telefonu żeby  cokolwiek wplacjc. Więc proszę podać  mi jakiś  adres, bo bym chciała  choć  trochę  wesprzeć. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama