Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Rodzina straciła w pożarze cały dobytek. Zaprószenie ognia czy podpalenie?

Rodzina z Buczka straciła dom i całe wyposażenie w porannym pożarze. Jak do tego doszło?

Udostępnij
buczek

REKLAMA

O pożarze w Buczku (gmina Jeżewo) straż pożarna została powiadomiona w poniedziałek o godz. 6.18. Na miejsce skierowano 9 zastępów.

- Kiedy przyjechali na miejsce, cały budynek był już objęty ogniem. Strażacy zdążyli jeszcze wynieść ze środka dwie butle z gazem. Mieszkańcy zdołali w porę uciec – relacjonuje młodszy brygadier Paweł Puchowski, rzecznik komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

W domu w chwili pożaru przebywała kobieta z trzema synami w wieku 9, 7 i 2 lata. Doznali oni lekkich, niegroźnych oparzeń, które na miejscu opatrzyli strażacy. Na wszelki wypadek zabrano jednak dzieci do szpitala.
REKLAMA

Drewniano-murowany dom spłonął niemal doszczętnie, a wraz z nim całe wyposażenie. Straty oszacowano wstępnie na 250 tys. zł.

- Obecnie pogorzelcy przebywają u krewnych. Robimy starania, aby zapewnić im lokal zastępczy. Prawdopodobnie będziemy też chcieli uruchomić zbiórkę z pomocą – mówi Maciej Rakowicz, wójt gminy Jeżewo.

Jak podaje straż pożarna, przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika jednak, że mogło to być podpalenie. Do sprawy wrócimy.

O tym, w jaki sposób można pomóc pogorzelcom, piszemy tutaj.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (3)

 1. Zdzir

  12 października 2020 12:49

  Koniecznie zbiórka!!! I to

  Koniecznie zbiórka!!! I to jak najszybciej. Rodzinie trzeba pomoc. 

 2. Chce pomoc

  12 października 2020 16:25

  Czy ktoś wie jakie ciuszki

  Czy ktoś wie jakie ciuszki dla dzieci rozmiary buty ? Co kolwiek?

  • Elka

   12 października 2020 17:33

   9 lat 134 buty 34           

   9 lat 134 buty 34               7 lat 128 buty 32             2 latka 98 23

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama