Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Rozpoczęła się budowa nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze latem przyszłego roku strażacy z Osia wprowadzą się do nowoczesnej remizy. W kwietniu rozpoczęły się prace.

Udostępnij
remiza

Ruszyły roboty budowlane na placu przy ul. Kościuszki w Osiu, gdzie ma stanąć remiza miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Przetarg na inwestycję za 6 mln 290 tys. zł wygrała firma Usługi Remontowo-Budowlane Leszek Stosik z Osia.

Z własnego budżetu gmina wyda jedynie 1,5 mln zł. Pozostała kwota pochodzi z dofinansowania z dwóch funduszy rządowych.

Piętrowy budynek powstaje na działce o powierzchni 2,2 tys. m kw. Remiza będzie miała prawie 800 m kw. powierzchni całkowitej i 570 m kw. powierzchni użytkowej.

Reklama
Reklama

Na parterze znajdą się dyspozytornia, pomieszczenia socjalne, magazynowe i techniczne oraz garaż na 5 stanowisk. Na piętrze będą zlokalizowane m.in. sala szkoleniowa, pomieszczenie dla zarządu OSP i aneks kuchenny.

Przed remizą powstaną utwardzony plac manewrowy i parking na 9 miejsc, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.

Prace budowlane mają zakończyć się w sierpniu 2023 r.

Poniżej wizualizacja przyszłej siedziby OSP w Osiu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (10)

 1. Jan

  2 maja 2022 10:00

  Pytanie, czy inwestycja

  Pytanie, czy inwestycja realizowana z takim rozmachem jest Gminie Osie potrzebna. Nie kwestionuję tego, czy remiza sama w sobie jest niezbędna, oczywiście że jest. Natomiast wydanie ponad 6 mln. złotych (dodatkowo mając na względzie inflację, być może dużo dużo więcej) i budując obiekt zbliżony do remizy PSP w Świeciu, w mojej ocenie jest przesadą. Może okazać się, że będzie podobnie jak ze stadionem, obiekt jest imponujący, tylko nie ma komu grać. Życzę, żeby inwestycja przebiegała bezproblemowo.

  • Robson

   2 maja 2022 21:46

   Wydaje mi się, że opinia

   Wydaje mi się, że opinia dotyczaca stadionu w Osiu nie jest trafiona, dwie drużyny seniorskie, zrzeszona grupa Oldboy oraz kilka drużyn młodzieżowych to chyba wystarczaca ilość grup biorąc pod uwagę wielkość gminy, aby móc stwierdzić że jest komu grać, a problem jeżeli jest to leży w komórce zarządzającej obiektem.

   • Jan

    3 maja 2022 10:27

    A mi się nie wydaje. Stadion

    A mi się nie wydaje. Stadion pochłonął niemałe pieniądze. Wybudowany został z rozmachem, jakby Grom grał co najmniej w IV lidze. A tu okazuje się, że jest conajwyżej A klasa, i nie chce być więcej. Taki stadion powinien służyć promocji gminy, to wtedy koszt może i był by uzasadniony. Dodatkowo niemałe koszty pochłania jego utrzymanie( koszty energii, murawa itp.). Według mnie dla drużyn grających w A klasie, wystarczającym byłoby mniej okazałe boisko.

    • Wiwaldi

     3 maja 2022 21:26

     Jan popieram Cię w całości

     Jan popieram Cię w całości

    • Robson

     3 maja 2022 21:46

     Patrzac w ten sposób, to

     Patrzac w ten sposób, to jeżeli jedynym wyznacznikiem uzasadnienia budowy obiektu sportowego ( warto zaznaczyć że  stadionu lekkoatletycznego) jest to że dzisiaj jest taki a nie inny poziom rozgrywkowy  to realizując taką inwestycję zróbmy ja za 2 mln złotych a jak za np. 3 lata będzie 4 liga to zaoramy to i zrobimy za 6mln i wtedy będzie to promocja dla gminy. Wydaje mi się że niezależnie od poziomu taka inwestycja jest sama w sobie promocja dla gminy. Ma kto z niej korzystać, służy mieszkańcom gminy a poziom rozgrywek schodzi tu na dalszy plan.

  • Tow. Osik

   4 maja 2022 08:14

   Ale ciebie, to nie będzie nic

   Ale ciebie, to nie będzie nic kosztować, możesz siedzieś nadal na swojej ulubionej gałęzi i prostować banany.

 2. Ratol

  3 maja 2022 01:43

  Rozumiem, że monopolowy też

  Rozumiem, że monopolowy też zostanie przeniesiony bliżej nowej remizy? Inaczej będzie ciężko…

 3. Obserwator

  3 maja 2022 09:41

  Remiza OSP przysiersk 800tyś

  Remiza OSP przysiersk 800tyś

  Remiza OSP Ratownik ok 2mln

  Remiza OSP Osie prawie 7mln

  Pytanie po co? Przecież tam wszyscy są skłóceni? Stara gwardia niedługo odejdzie . No chyba ze JRS także będą tam stacjonować.  

  Straż zawsze była i będzie potrzebna tylko jeżdżąc po okolicznych remizach, w OSP Osie nie jest źle . Uważam że w gminie są inne wydatki , ważniejsze. Brak Służby zdrowia, brak stomatologa.

  Liczę chociaż że za te 7mln to będzie super obiekt , 2 zaleta że wykonawcą jest Osiak. Bynajmniej pieniądze zarobią „nasi” . 

  • RIO

   3 maja 2022 21:30

   To czy przetarg był ok? to

   To czy przetarg był ok? to się wkrótce dowiemy.

 4. Biedny strażak

  3 maja 2022 21:34

  Czy na prawdę bogatemu

  Czy na prawdę bogatemu wszystko wolno? U nas w sąsiedniej gminie to nawet na paliwie wójt oszczdza!

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama