Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Rusza remont ulicy Paderewskiego. Utrudnienia w ruchu trochę potrwają

W przyszłym tygodniu ma rozpocząć się zapowiadana modernizacja ul. Paderewskiego w Świeciu. Prace potrwają nawet 10 miesięcy, bo trzeba wymienić m.in. sieć wodociągową.

Udostępnij
Zmiany w ruchu drogowym nastąpią na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Szymanowskiego / Fot. Andrzej Bartniak

Na 24 stycznia zaplanowano rozpoczęcie remontu ul. Paderewskiego. Inwestycję wartą 1,94 mln zł zrealizuje Zakład Drogowo-Mostowy w Świeciu.

Oprócz nowej nawierzchni na odcinku o długości 774 m zaplanowano także budowę przedłużenia ścieżki rowerowej, która obecnie urywa się na wysokości skrzyżowania z al. Jana Pawła II.

Będzie ona biegła do skrzyżowania z ul. Curie-Skłodowskiej, a w przyszłości dalej do ul. Wojska Polskiego.

Reklama
Reklama

Zanim jednak zostanie wylany nowy asfalt, poważne prace będzie musiał wykonać Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

- I właśnie te prace w znacznej mierze wpłyną na czas realizacji inwestycji - przyznaje Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia. - Prosimy mieszkańców osiedla Marianki o wyrozumiałość w związku z utrudnieniami w ruchu, jakie będą się pojawiać na odcinku między ulicami Wojska Polskiego i Szymanowskiego.

Na razie trudno przewidzieć, jak długo potrwa remont. Wszystko zależy od tego, co ZWiK zastanie pod ziemią. Wykonawca ma na realizację 10 miesięcy.

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (22)

  1. .

    18 stycznia 2024 16:56

    10 miesięcy? To znaczy co najmniej 2 lata zamknięte

    • Prawda

      18 stycznia 2024 17:15

      Trafna uwaga

      • Euzebiusz

        18 stycznia 2024 18:17

        774m w 10 m-cy…. Petarda poprosu…
        10 tygodni to w cywilizowanym kraju było by długo, no ale w Polsce nie takie rzeczy są na porządku dziennym. MASAKR.Ps.moze ktoś…. Kiedyś… Pomyśli o… remoncie drogi na Kozłowo bo tam to już można koła urwać

        • Gordon

          18 stycznia 2024 20:01

          Po prostu pisze się osobno

  2. Marian

    18 stycznia 2024 18:59

    Dokładnie, jechałem rowerem na Kozłowo o koło prawie urwałem.

  3. Siwy

    18 stycznia 2024 19:55

    Rozumiem, że prace drogowe mogą być uciążliwe, ale pamiętajmy, że mają na celu poprawę naszej infrastruktury. Czy my w ogóle potrafimy być z czegoś zadowoleni.

    • Qwerty

      18 stycznia 2024 20:30

      Nigdy tym wiecznie stękającym osobnikom nie dogodzisz.
      Jak nie robią to źle.
      Jak robią to jeszcze gorzej.
      Wedle tych stękaczy to powinni zacząć remont wieczorem a nad ranem go skończyć.
      Tylko wtedy byłoby larum że w nocy podczas prac był hałas a przez pośpiech fuszerka.
      Żeby było lepiej trzeba trochę wytrzymać niedogodności.
      Dla Waszego zdrowia – zacznijcie patrzeć trochę pozytywnie na otoczenie.
      Będzie Wam i nam choć trochę przyjemniej.

  4. Weis

    18 stycznia 2024 20:31

    700 metrów 1.9 mln i rok czasu brawo

    • olo

      18 stycznia 2024 20:35

      Wymieniałeś kiedyś całą sieć wodociągową, kanalizacyjną i sanitarną na blisko 800 metrach nie wiedząc do końca co tam zastaniesz bo stara była kładziona 30 lat temu? jeśli nie to po co się mądrzysz ekspercie?

      • Oko

        18 stycznia 2024 20:37

        To jest ekspert od wszystkiego czyli od…
        Potrafi tylko komentarze pisać

      • ..

        18 stycznia 2024 20:50

        A co możesz tam zastać? Św Mikołaja? Chyba firma która się podejmuje wie co może zastać! Filozofie

        • ...

          18 stycznia 2024 20:59

          Mam nadzieję że ciebie .. tam nie zastaną.

        • Olo

          18 stycznia 2024 21:15

          To zakop 800 metrów rur i innego „ustrojstwa”. Po 30 czy 40 latach powinieneś wiedzieć w jakim stanie to zastaniesz?

    • mieszkaniec

      18 stycznia 2024 22:01

      Nie mówi się rok czasu.

  5. chn

    18 stycznia 2024 21:26

    Jakie znaczenie ma stan obecnej sieci, skoro ma być wymieniona na nową, a nie remontowana

  6. kimir

    18 stycznia 2024 22:48

    to, że ZDM ma 10 miesięcy to nie znaczy, że nie zrobią tego np w 7 miesięcy. Narzekacze wychowani przez PiS i karmieni teraz socjalem od Donalda jak widać w formie „mnie się należy, ja wiam lepiej, co wy tu robita”

    • Donald Kaczyński

      19 stycznia 2024 18:43

      Milcz łachudro

  7. Remi

    18 stycznia 2024 23:48

    Dla dziwne,że akurat ul Paderewskiego, znacznie trudniej jest jechać kar,S, Wyszyńskiego ,te coraz większe garby na asfalcie, będące wynikiem leżących pod nim płyt betonowych, gdzie można rozwalic w krótkim czasie zawieszenie auta, nie jest remontowana . Widocznie mieszka tu zbyt mało miejscowych notabli.

    • Xxx

      19 stycznia 2024 11:51

      Czy dalsza część ul.Paderwskiego będzie remontowana i czy termin podobny.jeśli prace wodno kan trwać majà bardzo dług to może inna firma zrobi to szybciej.ulica Witosa do wodnej jest do remontu rur w ziemi powinno być niewiele

  8. Gandalf szary nie mylić z białym

    19 stycznia 2024 03:05

    Zróbcie jakąś zatokę dla psów żeby miały gdzie srać, co przestaną srać na ziemi miejskiej. gówno walą się wszędzie.

  9. Eda

    19 stycznia 2024 19:16

    Ostatnio przy mnie pies się zesral na chodnik wziąłem to gówno w rękę i rzuciłem w wlasciela groził mi sądem !

  10. Bono

    19 stycznia 2024 19:29

    Jedno skończą, zaraz dalej rozkopują kur…mać. Dajcie ludziom odpocząć chociaż rok i pocieszyć się gotową inwestycją do cholery.