Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ruszył sezon turystyczny w powiecie świeckim [zdjęcia]

W sobotę kilka minut po godz. 9.00 na trasę VIII Wiosennego Rajdu Rowerowego 2023 wyruszyła pierwsza grupa rowerzystów. Na starcie zebrało się blisko 200 osób.

Udostępnij
7-rajad-czolo1

Chyba nie można było sobie wymarzyć lepszej pogody na otwarcie sezonu turystycznego w powiecie świeckim. Jeśli dodamy do tego stały wzrost liczby jeżdżących rowerem, nie może dziwić frekwencja VIII Wiosennego Rajdu Rowerowego.

W tym roku cały dochód z opłat startowych został przekazany na pomoc pochodzącej ze Świecia Julii Tomzie, która zmaga się z poważną wadą serca zagrażającą jej zdrowiu i życiu. Ratunkiem dla Julii jest operacja w Bostonie, na którą potrzeba ponad 1,5 mln zł.

Opłata startowa była jednocześnie cegiełką, która weźmie udział w losowaniu nagród rzeczowych ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Świeciu i sklep rowerowy 2Wheels Dwa Kółka.

Reklama
Reklama

Uczestnicy wystartowali w sobotę rano z parku koło starostwa. Trasa wiedzie przez Świecie - Dziki - Ernestowo - Piskarki - Jeżewo (dłuższy postój i poczęstunek) - Laskowice - Krąplewice - Bedlenki - Świecie (36 km).

Głównym organizatorem rajdu jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej.

Zobacz poniżej galerię zdjęć.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama