Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ruszyła przebudowa ulicy 10 Lutego. Co się zmieni po zakończeniu prac?

Przez najbliższe dwa miesiące ruch na ulicy 10 Lutego w Świeciu, na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Gimnazjalnej, będzie całkowicie zablokowany lub mocno utrudniony. Ma to związek z modernizacją nawierzchni.

Udostępnij
remont-10-lutego-1

REKLAMA

Reklama
Reklama

W poniedziałek ruszyła zapowiadana przebudowa ostatniego fragmentu ul. 10 Lutego w Świeciu. Prace rozpoczęły się od frezowania starej nawierzchni bitumicznej.

Inwestycję za 1,5 mln zł realizuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Kozłowie.

Przebudowa ulicy obejmie około 250-metrowy odcinek między ul. Mickiewicza a kościołem św. Andrzeja Boboli. Zostanie tam położona od podstaw kanalizacja deszczowa i wymieniona sieć wodociągowa z przyłączami.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Chodnik wzdłuż budynków będzie wyłożony polbrukiem, a po drugiej stronie, koło starego cmentarza, żywicą epoksydową. Ma ona strukturę podobną do pumeksu i dobrze przepuszcza wodę. Dzięki temu nie zostaną jej pozbawione korzenie drzew rosnących wzdłuż cmentarza, co uchroni je przed uschnięciem.

Po zakończeniu prac zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Z dwukierunkowego na jednokierunkowy - od ul. Mickiewicza do ul. Gimnazjalnej - tłumaczy Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Natomiast wzdłuż starego cmentarza powstanie parking, na którym kierowcy będą stawiać samochody ukośnie, w tzw. jodełkę. Dzięki temu zmieści się ich o kilka więcej niż dotąd.

Prace mają zakończyć się do 15 grudnia.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (19)

  1. Olo

    28 września 2021 17:03

    250 metrów odcinek 1.5 mln

    250 metrów odcinek 1.5 mln brawo !!! 

  2. czytelniczka

    28 września 2021 17:10

    Inna firma chciała zrobić za

    Inna firma chciała zrobić za 230 tysięcy to odrzucili jej ofertę

    • Xxxx

      29 września 2021 21:14

      Czytaj wszystkie artykuły ze

      Czytaj wszystkie artykuły ze zrozumieniem ! I dopiero komentuj 

  3. ...

    28 września 2021 17:29

    Wszędzie te jednokierunkowo

    Wszędzie te jednokierunkowo niedługo będzie to drugie chelmno, masakra,  było dobrze to zawsze coś muszą zmieniać , 

  4. Świeciak

    28 września 2021 17:41

    A gdzie i kiedy w centrum

    A gdzie i kiedy w centrum będzie więcej miejsc postojowych? I kiedy będzie darmowy postoj do 15 min lub minimalna płatność za 15 minut a nie 30min postoju? Kiedy będą nowoczesne parkomaty, płatność kartą i na nr rejestracyjny? W większości miast jest normalnie. 

    • Yogi

      28 września 2021 18:14

      To się przeprowadzić 

      To się przeprowadzić 

      • jan

        28 września 2021 18:31

        Dokumnd?

        Dokumnd?

        • Wieśniak śmierdzący łajnem

          28 września 2021 19:26

          Do nus do Lóndyna

          Do nus do Lóndyna

    • Budol

      28 września 2021 22:03

      Dziś to się korzysta z

      Dziś to się korzysta z płacenia aplikacją bez karty, bilonu i szukania parkomatu. I akurat u nas Swieciu działa to doskonale. 

      • Wert

        29 września 2021 09:22

        Jak to działa jaka apka

        Jak to działa jaka apka

        • Mieszkaniec

          29 września 2021 18:21

          Ha korzystam że skaycash,

          Ha korzystam że skaycash, działa w Swieciu i wielu innych miastach. Super wygoda. Jest jeszcze jakaś druga. 

    • Stach

      29 września 2021 09:28

      Zgadzam się. Takie bogate

      Zgadzam się. Takie bogate miasto a parkomaty, parkingi i wszechobecny beton z poprzedniej epoki

  5. ***** ***

    28 września 2021 21:13

    Co za sumka-tak się kużwa

    Co za sumka-tak się kużwa dorabiamy!

  6. Ewa p

    28 września 2021 22:01

    Kiedy dokończycie

    Kiedy dokończycie rewitalizację ul Klasztornej?

    Początek Klasztornej to dramat,wizytówka miasta

  7. Gabdi

    29 września 2021 04:33

    Stare postawione bez żadnej

    Stare postawione bez żadnej harmonii budy, grzyb wilgoć i obszczabe bramy. Co to za centrum, przenosimy centrum na Manhattan tam robi się pięknie. Tam będzie wizytówką Świecia.

  8. Mieszkanka

    29 września 2021 09:37

    W centrum sklepy upadają bo

    W centrum sklepy upadają bo nie można zaparkować a jak chcesz na chwilę tylko do jednego sklepu i znajdziesz miejsce to trzeba zapłacić aż za 30min.

    • Nie wierzę

      29 września 2021 12:42

      No tak bo te zmotoryzowane to

      No tak bo te zmotoryzowane to by chcieli samochodem do sklepu wjechać, trzech kroków pieszo nie mogą przejść. Władze miasta powinny zrobić ci stawkę za 10 minut postoju w cenie trzydziestominutowego ale byłabyś zadowolona bo zapłaciłaś tylko za 10 minut.

  9. Kierowca

    29 września 2021 14:34

    I jest grupa tych co uważają

    I jest grupa tych co uważają że taryfa opłat za zaparkowanie na 5min musi być taka sama jak za 30 min a jak przekroczysz to 30 min o 3 minuty to mandat też jest w porządku. Ja nie chce płacić za cos z czego nie korzystam.

  10. Olka

    29 września 2021 21:41

    a co z galerią koło Lidla

    a co z galerią koło Lidla zamiast starego PKP? zburzyli i mają resztę w dupie a galeria by się przydała bo muszę jeździć specjalnie gdzieś indziej bo tu nic nie ma! nie ma żadnej sieciówki same jeb*** butiki