Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Rząd luzuje nieco obostrzenia. Co się zmieni od 1 lutego?

Właściciele sklepów w galeriach handlowych odetchną z ulgą. Podobnie, jak szefowie galerii sztuki i muzeów. Znikną też godziny dla seniorów w sklepach. W pozostałych branżach, które zamknięto lub w których wprowadzono drastyczne ograniczenia, na razie nic się nie zmieni.

Udostępnij
niedzielski

REKLAMA

- Sytuacja epidemiczna w Polsce i Europie była podstawą do podejmowania decyzji, co do kształtu obostrzeń w najbliższym czasie. Mamy stopniowy spadek zakażeń w Polsce. Impuls świąteczny przyczynił się do spowolnienia tempa spadku - przyznał na dzisiejszej konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Jak dodał, sytuacja w Polsce wydaje się być w tej chwili ustabilizowana, ale są dwa ryzyka: jedno dotyczy sytuacji międzynarodowej, a drugie nowych mutacji wirusa.

- Trudno przypuszczać, że Polska będzie zieloną wyspą na tle zachorowań w innych krajach Europy, więc nieuwzględnienie tego elementu byłoby nieodpowiedzialne - argumentował Niedzielski.
REKLAMA

Rząd zdecydował jednak o poluzowanie części obostrzeń. Od 1 lutego będą otwarte sklepy w galeriach handlowych z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. To samo dotyczy galerii sztuki i muzeów.

Przedsiębiorcy zwrócili się rządu z apelem o zniesienie godzin dla seniora.

- Ponieważ otwieramy cały handel w reżimie sanitarnym, to przychylimy się do tego apelu i od 1 lutego godziny dla seniora zostają zniesione - zapowiedział minister.

Pozostałe obostrzenia przedłużono co najmniej do 14 lutego. Nadal zamknięte będą siłownie, kluby fitness i aquaparki. Restauracje mogą wydawać posiłki tylko na wynos, a hotele przyjmować jedynie niektórych gości (m.in. pracowników służby zdrowia i służb państwowych).

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (17)

 1. ***** ***

  28 stycznia 2021 14:27

  Kłamcy

  Kłamcy

 2. RONIN

  28 stycznia 2021 14:37

  Akurat luzowanie tych

  Akurat luzowanie tych obostrzeń bezpośrednio naszego miasta nie dotyczy. Jednak należy pamiętać, że obostrzenia były, są i będą fikcją. Przykłady i naruszania można wymieniać bezkońca i co najważniejsze w wielu przypadkach magia słowa „PRZEPRASZAM” zwalnia z odpowiedzialności. Proponuję by z pełną premydacją wykorzystywać przykłady jakie dali nam PiS-owscy politycy w kwestii obostrzeń i szczepień.

 3. Job twoja mać

  28 stycznia 2021 14:38

  Ponoć od czerwca zabierają

  Ponoć od czerwca zabierają 500plus jutro ma być to ogłoszone publicznie. Do Sejmu dostanie się nowa siła PLLG . Będzie drugi sierpień 80 .Cała patologia wyjdzie na ulicę i będzie rozpierdol. Na Cyfrowym Polsacie jest już test kanału PLLG. Będzie się działo.

  • aaa

   28 stycznia 2021 14:55

   nie stresuj dzesik. 

   nie stresuj dzesik. 

   flagowego projektu nikt nie zabierze co juz rzad mowil.  w czasie pandemii i utraty pracy jeszcze dobijac biedote.. jasne to by ludzie ich zjedli 

   • Sandra

    28 stycznia 2021 18:41

    Nie tylko biedniejsii biorą 

    Nie tylko biedniejsii biorą  500+ , najwięcej wniosków składają zamożni oczywiście online żeby ich nikt nie widział . Faktem jest że wśród znajomych mówią że nie biorą ale biorą co tylko się da . 

    • JAN

     29 stycznia 2021 10:38

     Jak możesz pisać że najwięcej

     Jak możesz pisać że najwięcej wniosków składają zamożni obywatele, jak zamożnych jest mniej niż statystycznego Polaka oraz patologii..

     Mam wielu „zamożnych” znajomych, każdy pobiera 500plus i nie kryją się z tym… Tylko to właśnie zamożni najczęściej przeznaczają te 500 zł dla dziecka a nie na potrzeby własne.

     Czy to wstyd, że pobiera się 500+, dodatek na wakacje??

     Napisałbym inaczej wstyd to się sprzedać za te 500 zł i oddać głos na partie która tylko takim hasłem potrafiła przejąć jak największą liczbę głosów.

 4. Anonim

  28 stycznia 2021 14:45

  Tak mają rację, czas już

  Tak mają rację, czas już zluzować…. stołki na Wiejskiej

 5. prezes

  28 stycznia 2021 14:53

  mam nadzieje ze ktos z

  mam nadzieje ze ktos z fitnesu sie w swieciu otworzy bo az mi sie wierzyc nie chce ze mamy samych wydygancow… tacy ludzie niech lepiej firmy zamkna. Skoro rzad moze robic z nimi co chce, ja swoja dzialalnosc otwieram i popieram w pelni akcje OTWIERAMY

  • Anonim

   28 stycznia 2021 16:01

   100%

   100%

 6. ziemniak

  28 stycznia 2021 15:00

  Gdyby PIS obiecał, że znikną

  Gdyby PIS obiecał, że znikną progamy socjalne takie jak 500+, 300+, 13-14ste emerytury, 0 podatek dochodowy do 26 lat, bony turystyczne to nawet mieliby mój głos w następnych wyborach. Jak widać dali coś każdej grupie wiekowej poza tymi co wychowali dzieci i płacą najwięcej podatków z wykonywanej pracy, przedział około 45-65 lat. Wystarczyłoby zrobić 0 podatek dochodowy dla wszystkich, ale wiadomo, że wtedy miasta miałaby spory problem i znowu musieliby podniesć np podatek grunotowy. Także jak coś dają to i tak muszą gdzieś zabrać. Utrzymanie państwa kosztuje, a w ogóle kiedy dochodzi rozdawnictwo pieniędzy z podatków.

  • Kot prezesa

   28 stycznia 2021 16:16

   Myślenie nie jest twoja mocna

   Myślenie nie jest twoja mocna stroną,nie mów tego w towarzystwie bo zostaniesz w życiu sam baranie

   • Anonim

    28 stycznia 2021 23:00

    uuu, ktoś przyzwyczajony do

    uuu, ktoś przyzwyczajony do polski socjalnej.. do pracy!

 7. Plecy

  28 stycznia 2021 15:05

  Cygan i tak pewnie nie

  Cygan i tak pewnie nie otworzy , wydygany jest na maksa. Oby hala miała jaja

 8. Kurczak mały

  28 stycznia 2021 15:50

  To jest paranoja w klubach

  To jest paranoja w klubach fitnes i barach oraz restauracjach najbardziej przestrzegano reżimu sanitarnego na cholere komu otwieranie muzeów i galerii sztuki w łep sie pacnij niedzielski!!!

 9. jano

  28 stycznia 2021 15:59

  Mam nadzieje ze w swieciu

  Mam nadzieje ze w swieciu wiekszosc pojdzie za akacja otwieramy… bo ile mozna dawac sie w konia robic.  Fitnes to szczegolnie

  • Burmistrza Wiąga

   28 stycznia 2021 16:28

   w Świeciu to można jedynie

   w Świeciu to można jedynie kloca postawić bez podtacia zadu. Uciekajcie gdzie idzie.

 10. Anwstezjolog

  28 stycznia 2021 16:21

  Moi drodzy pacjenci! Choroba

  Moi drodzy pacjenci! Choroba Covid 19 jest wymyślę lekarzy,z NFZ i ich odpowiedników w innych państwach nie dostaniesz się na wizytę, jedyne co możesz zrobić to zwalić sobie konia do słuchawki żeby obniżyć ciśnienie. Prywatnie przyjemnie cię każdy lekarz i jest miły …plac i płacz. ZUS do likwidacji,odkladac w skarpetę to co wam każą płacić do ZUS. Ubezpiecznie zdrowotne to fikcja. Taki kraj. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama