Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Samochód uderzył w drzewo, które runęło tuż przed nim na drogę

O dużym szczęściu mogą mówić osoby jadące peugeotem na trasie Osie-Warlubie.

Udostępnij
miedzno

REKLAMA

W piątek tuż prazed godz. 12.00 straż pożarna dostała wezwanie do wypadku, do którego doszło na wysokości Miedzna na drodze między Osiem a Warlubiem. 

- Z pierwszych informacji wynikało, żę na samochód osobowy przewróciło się drzewo, a wewnątrz pojazdu znajdują się zakleszczone osoby - informuje asp. Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Został jednak zawrócony, kiedy po przyjeździe pierwszego zastępu straży pożarnej okazało się, że sytuacja nie jest aż tak poważna.
REKLAMA

Brzoza, prawdopodobnie uszkodzona podczas środowej nawałnicy, nie przewróciła się wprost na peugeota 307, ale tuż przed nim. Samochód uderzył w nią, ale na szczęście kierowca zaczął hamować i uderzenie nie było zbyt silne. Przód auta został wprawdzie zniszczony, ale kierowca zdołał wycofać i wjechać do lasu rosnącego przy drodze.

- Kierowca i pasażerka znajdowali się poza samochodem. Nie odnieśli większych obrażeń. Przyjechała karetka, ale nie było potrzeby, aby zabierać ich do szpitala - relacjonuje Marcin Klemański.
REKLAMA

Drzewo zostało usunięte z drogi. Straty, jakie poniósł właściciel peugeota, oszacowano wstępnie na 6 tys. zł. W akcji uczestniczyły dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu i jeden z komendy powiatowej w Świeciu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (4)

 1. Gość

  30 lipca 2021 15:16

  Śmigłowiec , pogotowie, dwa

  Śmigłowiec , pogotowie, dwa zastępy straży pożarnej…w czasie rozmowy z operatorem numeru 112 nie potrafił określić czy są poszkodowani? Lekko rozbił starego gruchota i kto teraz pokryje koszty całej akcji?  auto nie ucierpiało nawet na tyle, że nadal mógł się nim poruszać i odjechać w las. 

  • Ado

   30 lipca 2021 19:28

   ???

   ???

 2. Bamber Wsiok Wsun Wiejski Wychodek

  30 lipca 2021 17:24

  JANUSZ TO TY !!!!!!

  JANUSZ TO TY !!!!!!

 3. Na miejscu

  1 sierpnia 2021 23:09

  A skąd ty chłopie wiesz że

  A skąd ty chłopie wiesz że ten człowiek mógł się dalej tym autem poruszać skoro auto odjechało na lawecie . Gość – jak nie byłeś na miejscu nie pisz głupot . Szczęście w nieszczęściu że nikt tam nie ucierpiał . 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Reklama