Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Ścieżka długa na 6 km połączy gminy Pruszcz i Świekatowo. Ale jest problem. Firma chce... za mało

Prawdopodobnie już wiosną przyszłego roku będzie można wybrać się na przejażdżkę rowerową ponad 6-kilometrową trasą ze Świekatowa do Serocka. Niedługo poznamy wykonawcę drugiej części inwestycji realizowanej przez powiat świecki oraz gminy Pruszcz i Świekatowo.

Udostępnij
sciezka-1

REKLAMA

Przy okazji przebudowy drogi między Świekatowem a Serockiem (gmina Pruszcz) o długości 6,5 km powstały także ścieżka rowerowa i chodnik na odcinku Świekatowo - Małe Łąkie (patrz tekst poniżej).

Teraz przyszła pora na brakujący odcinek ścieżki pomiędzy Serockiem a miejscowością Małe Łąkie. Z wyłonieniem wykonawcy w zasadzie nie powinno być problemu, bo w przetargu na tę inwestycję wpłynęło aż dziewięć ofert.

Najwyższa opiewa na 1 mln 575 tys. zł, a najniższa tylko na 817 tys. Różnica jest kolosalna. I to, paradoksalnie, jest pewien problem dla zamawiającego w przetargu, gdzie najważniejszym kryterium jest cena.  
REKLAMA

- Czeka nas poważna rozmowa z wykonawcą czy rzeczywiście jest w stanie wybudować za cenę, którą zaproponował. Jeśli nas przekona, wygra przetarg - mówi Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu. 

Poniżej 1 mln zł była jeszcze jedna oferta. Pozostałych siedem przekraczało ten poziom, co budzi uzasadnione obawy PZD w przypadku najniższej propozycji firmy, która na naszym rynku jest nieznana.

Tak czy owak, powiat ma powody do zadowolenia, bo zarezerował na ten cel 1 mln 460 tys. zł, a aż siedem firm złożyło niższe oferty.

Prace prawdopodobnie ruszą wiosną przyszłego roku, chociaż nie można całkowicie wykluczyć, że wykonawca jakieś roboty porządkowe, o ile pozwoli na to aura, zechce wykonać jeszcze w grudniu.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA
 

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. Włoski Syf a drogi nadal brak :)

  14 listopada 2020 03:54

  Nie znana firma,nie wie ile

  Nie znana firma,nie wie ile komu trzeba w kieszeń wepchnąć,wiec nie wkalkulowała tego w swój kosztorys… Podobnie było z Włochami przy budowie s5… Wszyscy wiemy jak się ta „ich” oferta zakończyła 🙂

 2. Antonio

  14 listopada 2020 07:11

  To napewno „pizzarotti”

  To napewno „pizzarotti”

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama