Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Seniorzy mogą liczyć na zniżki w ich firmach. Uhonorowano partnerów Świeckiej Karty Seniora [zdjęcia]

- Biorąc pod uwagę nieustanny wzrost cen, Świecka Karta Seniora, która pozwala zaoszczędzić, będzie coraz bardziej zyskiwała na wartości - podkreślał podczas środowej uroczystości Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Udostępnij
karta-seniora-12

Zaproszenie na środową uroczystość w OKSiR było swego rodzaju wyrazem podziękowania dla wszystkich tych, którzy przyczyniają się do sukcesu Świeckiej Karty Seniora.

Obecnie z tej formy wsparcia korzysta już ponad 4,2 tys. mieszkańców gminy Świecie, spośród których 313 otrzymało kartę w tym roku. Uprawnia ona do różnego rodzaju zniżek w wybranych punktach handlowych, gastronomicznych i usługowych.

Jak przekonywał burmistrz Krzysztof Kułakowski, w trudnych czasach, jakie niewątpliwie nas czekają, ta idea może jeszcze bardziej zyskiwać na znaczeniu. Karta pozwala zaoszczędzić niewielkie kwoty, które w skali roku mogą się złożyć na całkiem pokaźną sumę.

Reklama
Reklama

Pierwszą część wieczoru wypełniły, doskonale znane widowni, piosenki zespołu Bajm w wykonaniu grupy coverowej Biała Armia. Po godzinnym występie na scenie sali widowiskowej OKSiR-u pojawił się burmistrz, aby podziękować wszystkim partnerom Świeckiej Karty Seniora. Pięcioro z nich, najbardziej zaangażowanych w projekt na przełomie w 2021 i 2022 r., dodatkowo uhonorowano pamiątkowymi tabliczkami.

Otrzymali je:

 • Mirosława Czubek (restauracja Stylowa)
 • Teresa Sarnecka (salon fotograficzny)
 • Klaudia Skonieczna (Optyk Świecki)
 • Wiesława Jethon (sklep zoologiczny)
 • Jagienka Muttke (dekoracje balonowe HeLove)

Po tej krótkiej części oficjalnej, Wiktoria Nowakowska z OKSiR-u zaprosiła do wysłuchania drugiej części koncertu.

Reklama
Reklama

Tym razem ten sam sekstet, już jako Roxanne - Roxette Tribute Band, zaprezentował największe przeboje szwedzkiego duetu Roxette.

Poniżej galeria zdjęć.

redakcja@extraswiecie.pl

źródło: Urząd Miejski w Świeciu

https://www.youtube.com/watch?v=ew5d_jDCEos
Udostępnij

Komentarze (1)

 1. TRYBUSZON

  21 października 2022 11:48

  Na scenie jest tylko pięć Pań

  Na scenie jest tylko pięć Pań, których firmy agażują się w projekt Świeckiej Karty Seniora, jednak tak naprawdę tych firm jest o wiele więcej. To są firmy o różnej skali wielkości i możliwościach wspierania programu. Może następnym razem prócz wyróżnień pojawią się skrone listy z podziękowaniem. W tym roku przypadł jubileusz pięciolecia programu. Skromnie przypomnę, pomysłodawcą był obecny burmistrz, choć w swoich programach inni kandydaci też to mieli… . WSZYSTKI WSPIERAJĄCYM SENIORÓW WIELKIE DZIĘKI i SZANOWNI PAŃSTWO – OBY WARIACTWO RZĄDU NIE ZNIECHĘCIŁO WAS do PODTRZYMYWANIA WASZYCH DZIAŁAŃ.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama