Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Skontrolowano ponad 750 kierowców. Policja: "To był wzorowy poranek"

Funkcjonariusze ze świeckiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili akcję "Trzeźwy poranek" na najbardziej uczęszczanych drogach powiatu. Z jakim skutkiem?

Udostępnij
152-340908

Tym razem policjanci drogówki obrali "za cel" drogę wojewódzką nr 240 między Świeciem a Tucholą oraz autostradę A1.

Obok trasy ekspresowej S5, to drogi, na których panuje największy ruch, więc nietrudno trafić na kierowcę, który wsiadł za kółko z promilami.

W kolejnej akcji "Trzeźwy poranek", przeprowadzonej we wtorek, uczestniczyło sześciu funkcjonariuszy.

Reklama
Reklama

- Skontrolowano ponad 750 kierujących. Tym razem poranek okazał się wzorowy. Policjanci nie zatrzymali nikogo, kto zdecydowałby się wsiąść za kierownicę po alkoholu - informuje mł. asp. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Policja zapowiada, że tego typu działania będą prowadzone cyklicznie na drogach powiatu świeckiego, aby wykluczyć z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Przypomnijmy, że za jazdę na "podwójnym gazie" grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Reklama

Zobacz poniżej zdjęcia.

Zdjęcia: KPP w Świeciu

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. Geno

    12 kwietnia 2023 16:01

    Kogo to obchodzi 

    Kogo to obchodzi 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama