Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Skromne obchody Dnia Strażaka

Tegoroczne obchody Dnia Strażaka, z uwagi na obowiązujący na terenie naszego kraju stan zagrożenia epidemicznego, wyglądają inaczej niż zwykle.

Udostępnij
obchody-2

REKLAMA

Coroczną uroczystość zastąpił apel na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu, podczas którego przestrzegać należało obowiązujących reżimów sanitarnych. Podczas zbiórki komendant powiatowy Piotr Tkaczyński (awansowany 4 maja do stopnia starszego brygadiera) odczytał wyciągi z rozkazów personalnych, dzięki którym wyższe stopnie służbowe otrzymali również:

 • kpt. Łukasz Hołody – starszy kapitan,
 • mł. kpt. Adam Gwizdała – kapitan,
 • st. asp. Jarosław Ligmanowski– aspirant sztabowy,
 • mł. asp. Marcin Winklarz – aspirant,
 • mł. ogn. Przemysław Linder, mł. ogn. Adam Skorczewski, mł. ogn. Mateusz Kozłowski oraz mł. ogn. Piotr Szynkiewicz - ogniomistrz,
 • st. sekc. Przemysław Glama – młodszy ogniomistrz,
 • str. Jakub Grudzina oraz str. Marek Stucki – starszy strażak.

Ponadto komendant główny PSP, w uznaniu za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz szczególne osiągnięcia w służbie, przyznał nagrodę pieniężną mł. ogn. Tobiaszowi Arczyńskiemu.

Reklama
Reklama

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA
REKLAMA

Rozwiń swoje pasje! Wybierz swój kierunek! Szkoła Muzyczna w Chełmnie zaprasza!
Zapisz się na rok szkolny 2020/2021 - tutaj

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. Jan Sikawka

  5 maja 2020 07:35

  I te ich śmieszne stopnie

  I te ich śmieszne stopnie służbowe: „ogniomistrz, sekcyjny, brygadier”. Parodia. A noszący najwyższe stopnie, obojętnie czy w straży pożarnej (brygadier), czy w policji (nadkomisarz) każą na siebie mówić „panie generale”, chociaż takiego stopnia u nich nie ma. Pajace!

  • Buc sikawkowy

   5 maja 2020 12:26

   Oj chyba ktoś ma ból pupy 

   Oj chyba ktoś ma ból pupy 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama