REKLAMA
Mowa o fontannie w kształcie szklanej kuli. Prawdopodobnie pojawi się ona w maju.
Nie potwierdziły się obawy, że po rewitalizacji terenu koło starostwa zamieni się on w betonową pustynię. Nie zmieniło tego nawet wycięcie 10 drzew stojących na skraju skweru. Wycięto przede wszystkim te okazy, które przeszkadzały w zrealizowaniu jednego z głównych punktów inwestycji, czyli parkingu na 70 stanowisk.
REKLAMA
- Powinno to na jakiś czas rozwiązać problem ciasnoty w obrębie starostwa - liczy Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. - Powiat wprawdzie dysponuje przestronnym parkingiem, tyle że w dużej mierze zajmowany jest on przez klientów pobliskich firm i okolicznych mieszkańców.
W parku wyznaczono nowe ścieżki, które wysypano kruszywem mineralnym. Z myślą o odwiedzających pojawią się też nowe ławki. Nie sposób też nie wspomnieć o kilkudziesięciu nowych drzewach, które posadzono na skwerze.
Inwestycja kosztowała gminę Świecie 763 tys. zł.
redakcja@extraswiecie.pl
źródło: Urząd Miejski w Świeciu
REKLAMA
REKLAMA








