Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ślubowanie nowego radnego i absolutorium dla zarządu powiatu

Ostatnia sesja Rady Powiatu Świeckiego była wyjątkowa z dwóch powodów: zaprzysiężenia nowego radnego i głosowania w sprawie absolutorium.

Udostępnij
sesja-powiat

REKLAMA

Środowa sesja rozpoczęła się ślubowaniem nowego radnego Dariusza Wolskiego. Zajął on miejsce zmarłego w maju Szczepana Nowakowskiego, który zasiadał w radzie od 2006 r. Samorządowiec przegrał walkę z koronawirusem. Zastępujący go Dariusz Wolski również związany jest z Prawem i Sprawiedliwością.

Drugim szczególnym punktem w porządku obrad było głosowanie w sprawie absolutorium dla zarządu powiatu. Wcześniej dyskutowano jednak nad raportem o stanie powiatu za rok 2020 oraz sprawozdaniem z wykonania budżetu za ubiegły rok. Zarząd otrzymał wotum zaufania.

Reklama
Reklama

W głosowaniu nad absolutorium wszyscy radni pozytywnie ocenili pracę starosty Barbary Studzińskiej i wicestarosty Franciszka Koszowskiego.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (15)

  1. Czytelnik

    1 lipca 2021 21:36

    Proszę zająć się przedszkolem

    Proszę zająć się przedszkolem pod klonem duży temat ostatnio 

    • Tobi

      1 lipca 2021 21:54

      Jaki niby?

      Jaki niby?

    • Twój jedyny

      1 lipca 2021 23:32

      Pewnie dawna dyrektorka pisze

      Pewnie dawna dyrektorka pisze żeby się zemścić?Powodzenia!Nie z nami takie numery Brüner!Nie ma kto robić zakąsek na impry?

      • J

        2 lipca 2021 08:15

        Wszyscy nie na temat, więc ja

        Wszyscy nie na temat, więc ja też. Ten Niemiec nazywał się Brunner. Pozdrawiam

  2. Piter

    2 lipca 2021 07:54

    A co ma przedszkole do

    A co ma przedszkole do powiatu?

  3. Adam Knapik

    2 lipca 2021 08:16

    Mieszkańcy powiatu są

    Mieszkańcy powiatu są pozbawieni prawa do rzetelnej i bezstronnej informacji. Według mnie brak jest w naszym powiecie dziennikarzy (są jedynie kronikarze podający czytelnikom papkę którą otrzymają od urzędników). 

    Uchwałe o wyrażeniu wotum zaufania dla zarządu poparło 14 radnych, 1 głos był przeciw, 3 wstrzymujące się, 3 radnych nieobecnych na sesji.

    Głosowałem przeciwko, bo nie ufam zarządowi. By nie być gołosłownym podałem radnym 4 z 23 powodów dlaczego straciłem zaufanie do kwalifikacji Barbary Studzińskiej i Franciszka Koszowskiego do kierowania powiatem.

    1. Brak rozwiązania problemów z zapewnieniem przez Nowu Szpital pomocy lekarskiej nocnej i świątecznej 

    2. Ralalizacja inwestycji przebudowy parkingu przy siedzibie Powiatowego Zespołu ds Orzekania o Niepełnosprawności

    3. Zawarcie przez zarząd umowy z Fundacją Aktywizacji i Integracji z Nowego i płacenie jej rocznie 200 tysięcy zł z Wszych drodzy wyborcy pieniedzy przez dwa lata (2021 i 2022) za nadzór nad funkcjonowaniem mieszakń chronionych, w których mieszka 4 dorosłych. 

    4. Gospodarowanie mienim Skarbu Państwa przez starostę – brak jakiejkolwiek realcji od jesieni 2020 na zgłaszane przez lokatorów problemy z nieszczelnym dachem i zalewaniem mieszakń.

    Poprzestałem na podaniu radnym 4 powodów mojej decyzji i nie są to 4 najważniejsze powody z 23 powodów mojej utraty zaufania do zarządu. 

     

    • Ewelina

      2 lipca 2021 09:23

      Panie radny proszę czytać ze

      Panie radny proszę czytać ze zrozumieniem. Sprawdziłam na stronie Starostwa Powiatowego i tam jest wyraźnie pokazane, że w głosowaniu nad absolutorium głosował pan za! To pan robi ludziom wodę z mózgu. A w tekście jest mowa o absolutorium. 

    • Rob33

      2 lipca 2021 20:51

      Czerwona twarz ma problem z

      Czerwona twarz ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. Na radnego chyba wybrali go inni wielbiciele mocnych trunkow, bo trudno to zrobumieć

    • Mieszkaniec gminy

      2 lipca 2021 22:20

      Panie doskonały czy już pan

      Panie doskonały czy już pan przeprosił żonę? Tylko pan jątrzy najpierw pan dreczył panią Kempinską a teraz uwział się na Studzinską

      • Anonim

        3 lipca 2021 11:02

        i bardzo dobrze,bo obie sa

        i bardzo dobrze,bo obie sa odpowiedzialne za przekazanie szpitala spolce szczecinskiej z pakietem 51% co pozwala im bez udzialu starostwa podejmowac wszystkie decyzje…a jakie tam leczenie to nie zycze nikomu doswiadczyc…obie te panie wyrzadzily nam najwieksza krzywde,tym co zrobily 

        • jan

          3 lipca 2021 12:10

          Świeta racja.

          Świeta racja.

  4. surrealista

    2 lipca 2021 10:47

    Mieszkańcom powiatu dostarcza

    Mieszkańcom powiatu dostarcza się informacje wygodne dla mediów. Tak, dokładnie, może proszę przybliżyć sytuację w przedszkolu „Pod klonem”. 

    • Anonim

      2 lipca 2021 12:17

      A może skontaktujesz się z

      A może skontaktujesz się z redakcją i powiesz co jest? Czy boisz się i wolisz tu pisać pierdoły? Sami kurwa bohaterowie. A jak przyjdziew co do czego to łeb w piasek.

    • Czytelniczka

      2 lipca 2021 14:26

      Do kompetencji powiatu należy

      Do kompetencji powiatu należy edukacja na poziomie ponadpodstawowym. Organem prowadzącym w przypadku przedszkoli jest gmina. 

  5. Do Anonim

    2 lipca 2021 14:13

    Informacje, które dochodzą do

    Informacje, które dochodzą do części osób są już podbarwione emocjonalnie więc trudno o bezstronność. Wolne i niezależne media dokonają obiektywnego spojrzenia na wszelkie wydarzenia. Na łamach prasy świeckiej opisywane były wręcz epizodyczne wydarzenia więc wydawało mi się, że mógłbym oczekiwać sprawdzenia informacji, które mogą a nie muszą okazać się- jak słusznie zwracasz uwagę- „pierdołami”.