Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ślubowanie nowego radnego i absolutorium dla zarządu powiatu

Ostatnia sesja Rady Powiatu Świeckiego była wyjątkowa z dwóch powodów: zaprzysiężenia nowego radnego i głosowania w sprawie absolutorium.

Udostępnij
sesja-powiat

REKLAMA

Środowa sesja rozpoczęła się ślubowaniem nowego radnego Dariusza Wolskiego. Zajął on miejsce zmarłego w maju Szczepana Nowakowskiego, który zasiadał w radzie od 2006 r. Samorządowiec przegrał walkę z koronawirusem. Zastępujący go Dariusz Wolski również związany jest z Prawem i Sprawiedliwością.

Drugim szczególnym punktem w porządku obrad było głosowanie w sprawie absolutorium dla zarządu powiatu. Wcześniej dyskutowano jednak nad raportem o stanie powiatu za rok 2020 oraz sprawozdaniem z wykonania budżetu za ubiegły rok. Zarząd otrzymał wotum zaufania.

Reklama
Reklama

W głosowaniu nad absolutorium wszyscy radni pozytywnie ocenili pracę starosty Barbary Studzińskiej i wicestarosty Franciszka Koszowskiego.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (15)

 1. Czytelnik

  1 lipca 2021 21:36

  Proszę zająć się przedszkolem

  Proszę zająć się przedszkolem pod klonem duży temat ostatnio 

  • Tobi

   1 lipca 2021 21:54

   Jaki niby?

   Jaki niby?

  • Twój jedyny

   1 lipca 2021 23:32

   Pewnie dawna dyrektorka pisze

   Pewnie dawna dyrektorka pisze żeby się zemścić?Powodzenia!Nie z nami takie numery Brüner!Nie ma kto robić zakąsek na impry?

   • J

    2 lipca 2021 08:15

    Wszyscy nie na temat, więc ja

    Wszyscy nie na temat, więc ja też. Ten Niemiec nazywał się Brunner. Pozdrawiam

 2. Piter

  2 lipca 2021 07:54

  A co ma przedszkole do

  A co ma przedszkole do powiatu?

 3. Adam Knapik

  2 lipca 2021 08:16

  Mieszkańcy powiatu są

  Mieszkańcy powiatu są pozbawieni prawa do rzetelnej i bezstronnej informacji. Według mnie brak jest w naszym powiecie dziennikarzy (są jedynie kronikarze podający czytelnikom papkę którą otrzymają od urzędników). 

  Uchwałe o wyrażeniu wotum zaufania dla zarządu poparło 14 radnych, 1 głos był przeciw, 3 wstrzymujące się, 3 radnych nieobecnych na sesji.

  Głosowałem przeciwko, bo nie ufam zarządowi. By nie być gołosłownym podałem radnym 4 z 23 powodów dlaczego straciłem zaufanie do kwalifikacji Barbary Studzińskiej i Franciszka Koszowskiego do kierowania powiatem.

  1. Brak rozwiązania problemów z zapewnieniem przez Nowu Szpital pomocy lekarskiej nocnej i świątecznej 

  2. Ralalizacja inwestycji przebudowy parkingu przy siedzibie Powiatowego Zespołu ds Orzekania o Niepełnosprawności

  3. Zawarcie przez zarząd umowy z Fundacją Aktywizacji i Integracji z Nowego i płacenie jej rocznie 200 tysięcy zł z Wszych drodzy wyborcy pieniedzy przez dwa lata (2021 i 2022) za nadzór nad funkcjonowaniem mieszakń chronionych, w których mieszka 4 dorosłych. 

  4. Gospodarowanie mienim Skarbu Państwa przez starostę – brak jakiejkolwiek realcji od jesieni 2020 na zgłaszane przez lokatorów problemy z nieszczelnym dachem i zalewaniem mieszakń.

  Poprzestałem na podaniu radnym 4 powodów mojej decyzji i nie są to 4 najważniejsze powody z 23 powodów mojej utraty zaufania do zarządu. 

   

  • Ewelina

   2 lipca 2021 09:23

   Panie radny proszę czytać ze

   Panie radny proszę czytać ze zrozumieniem. Sprawdziłam na stronie Starostwa Powiatowego i tam jest wyraźnie pokazane, że w głosowaniu nad absolutorium głosował pan za! To pan robi ludziom wodę z mózgu. A w tekście jest mowa o absolutorium. 

  • Rob33

   2 lipca 2021 20:51

   Czerwona twarz ma problem z

   Czerwona twarz ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. Na radnego chyba wybrali go inni wielbiciele mocnych trunkow, bo trudno to zrobumieć

  • Mieszkaniec gminy

   2 lipca 2021 22:20

   Panie doskonały czy już pan

   Panie doskonały czy już pan przeprosił żonę? Tylko pan jątrzy najpierw pan dreczył panią Kempinską a teraz uwział się na Studzinską

   • Anonim

    3 lipca 2021 11:02

    i bardzo dobrze,bo obie sa

    i bardzo dobrze,bo obie sa odpowiedzialne za przekazanie szpitala spolce szczecinskiej z pakietem 51% co pozwala im bez udzialu starostwa podejmowac wszystkie decyzje…a jakie tam leczenie to nie zycze nikomu doswiadczyc…obie te panie wyrzadzily nam najwieksza krzywde,tym co zrobily 

    • jan

     3 lipca 2021 12:10

     Świeta racja.

     Świeta racja.

 4. surrealista

  2 lipca 2021 10:47

  Mieszkańcom powiatu dostarcza

  Mieszkańcom powiatu dostarcza się informacje wygodne dla mediów. Tak, dokładnie, może proszę przybliżyć sytuację w przedszkolu „Pod klonem”. 

  • Anonim

   2 lipca 2021 12:17

   A może skontaktujesz się z

   A może skontaktujesz się z redakcją i powiesz co jest? Czy boisz się i wolisz tu pisać pierdoły? Sami kurwa bohaterowie. A jak przyjdziew co do czego to łeb w piasek.

  • Czytelniczka

   2 lipca 2021 14:26

   Do kompetencji powiatu należy

   Do kompetencji powiatu należy edukacja na poziomie ponadpodstawowym. Organem prowadzącym w przypadku przedszkoli jest gmina. 

 5. Do Anonim

  2 lipca 2021 14:13

  Informacje, które dochodzą do

  Informacje, które dochodzą do części osób są już podbarwione emocjonalnie więc trudno o bezstronność. Wolne i niezależne media dokonają obiektywnego spojrzenia na wszelkie wydarzenia. Na łamach prasy świeckiej opisywane były wręcz epizodyczne wydarzenia więc wydawało mi się, że mógłbym oczekiwać sprawdzenia informacji, które mogą a nie muszą okazać się- jak słusznie zwracasz uwagę- „pierdołami”.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W sobotę zaginął 15-letni Szymon Włoch ze Świecia. Na szczęście mamy dobrą wiadomość.

Wiadomości

Trzy jednostki OSP gasiły pożar budynku gospodarczego w Milewku (gmina Nowe).

Wiadomości

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świeciu radni podejmą decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi świeckiemu. Dotyczy ona modernizacji drogi w Terespolu Pomorskim.

Wiadomości

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca traktora zatrzymany przez policję.

Wiadomości

Zdaniem prezesa Wisły Gruczno Mariusza Przesmyckiego, Wda Świecie jest faworyzowana przy podziale dotacji na kluby sportowe. Nie zgadza się z tym Krzysztof Kosecki, prezes...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W sobotę zaginął 15-letni Szymon Włoch ze Świecia. Na szczęście mamy dobrą wiadomość.

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Wiadomości

Trzy jednostki OSP gasiły pożar budynku gospodarczego w Milewku (gmina Nowe).

Wiadomości

Dzień Myśli Braterskiej to święto jedności i przyjaźni. Harcerze z pięciu gmin powiatu, zarówno ci najmłodsi, jak i seniorzy, świętowali w sobotę podczas spotkania...

Wiadomości

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świeciu radni podejmą decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi świeckiemu. Dotyczy ona modernizacji drogi w Terespolu Pomorskim.

Wiadomości

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca traktora zatrzymany przez policję.

Wiadomości

Czy Sebastian Krupa będzie poważnym konkurentem dla Marka Topolińskiego, obecnego wójta gminy Świekatowo? Przekonamy się o tym podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia.

Styl życia

W piątek wręczono nagrody w drugiej edycji konkursu "Drzewo Roku Ziemi Świeckiej 2023". Główną nagrodę otrzymała Kaja Silarska, która zgłosiła do konkursu dąb Graf...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama