Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Śmierć 16-latka. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kierowanie samochodem

Przez prawie 13 godzin od tragicznego wypadku ukrywał się mężczyzna, który prawdopodobnie prowadził volkswagena passata. To w zderzeniu z tym autem zginął 16-latek.

Udostępnij
6

O dramatycznym wypadku w gminie Osie pisaliśmy dwukrotnie (patrz teksty poniżej). W poprzednim artykule, opublikowanym dziś rano, informowaliśmy, że jak wynika z naszych ustaleń, policja zatrzymała mężczyznę, który prawdopodobnie prowadził volkswagena passata. Te informacje potwierdziła niedawno świecka komenda.

W ubiegłą niedzielę o godz. 16.20 dyżurny policji w Świeciu odebrał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w miejscowości Radańska (gmina Osie) z udziałem motoroweru i samochodu osobowego.

- Według zgłaszającego, kierowca auta miał uciec z miejsca wypadku - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Dwaj mężczyźni, podróżujący passatem, który brał udział w wypadku, uciekli z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Prowadzący motorower 16-letni mieszkaniec gminy Osie zmarł, mimo reanimacji podejmowanej przez ratowników i lekarzy pogotowia. Trzeci z mężczyzn podrózujących samochodem trafił do szpitala.

Policjanci rozpoczeli poszukiwania za dwoma pozostałymi.

Wspierali ich strażacy, którzy użyli drona.

- Parę godzin po wypadku zatrzymano 45-latka, natomiast w poniedziałek tuż przed godz. 5.00 w ręce policji wpadł 32-letni mężczyzna podejrzewany o kierowanie volkswagenem passatem - wyjaśnia Joanna Tarkowska.

Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie pod nadzorem prokuratora.

- W poniedziałek zaplanowano czynności procesowe z udziałem zatrzymanych mężczyzn - dodaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Do sprawy wrócimy.

Poniżej zdjęcia z miejsca wypadku.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama