Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Śmierć koło Osia. Policja ustaliła, kto siedział za kierownicą drugiego auta

Policja w dalszym ciągu prowadzi postępowanie w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło między Osiem a Starą Rzeką.

Udostępnij
23miedzno-czolo-x_0

REKLAMA

Jak już informowaliśmy, 18 lipca około godz. 18.00 na drodze między Osiem a Starą Rzeką volkswagen bora zjechał na pobocze, przekoziołkował i uderzył w drzewo.

Za kierownicą siedział 25-latek, a obok niego 29-latek. Pasażer nie miał zapiętych pasów. Siła uderzenia wyrzuciła go na zewnątrz. Zabrał go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zmarł w bydgoskim szpitalu 22 lipca. Był strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu. Miał małą córeczkę, partnerka oczekuje drugiego dziecka.
REKLAMA

Kierujący autem 25-latek był zakleszczony w aucie. Strażacy musieli użyć nożyc hydraulicznych, aby rozciąć blachy i wydostać go na zewnątrz. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

- Z ustaleń policjantów prowadzących czynności na miejscu wypadku wynika, że kierowca volkswagena próbował wyminąć się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem. Stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi – wyjaśnia mł. asp. Julia Świerczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMA

Podczas prowadzonego postępowania policja ustaliła, kto prowadził tamto auto.

- Kierowcą była kobieta, mieszkanka powiatu świeckiego. Kontaktowano się z nią telefonicznie i poproszono o stawienie się w celu złożenia wyjaśnień. Po poznaniu jej wersji wydarzeń, będziemy dysponowali pełniejszym obrazem tego, co tam się stało – mówi Julia Świerczyńska.  

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (3)

 1. Kiero

  28 lipca 2020 16:58

  Kierowca poruszał się VW Bora

  Kierowca poruszał się VW Bora, samochód ten produkowany był 20 lat temu. Każda ze śrub ma po 20 lat, kierowca jedzie mimo że przepisowo to wrakiem w którym w każdej chwili może wywalić coś że starości. Pewnie chłopak pracował ale jedynie na co mógł sobie kupić to ten złom. Pracodawcy w Polsce okradają swoich pracowniku a ci mimo że pracują to wegetują. Pokaż mi swój samochód a powiem ci u kogo robisz. Wielka tragedia ale mając taki samochód to loteria.

  • co ?

   29 lipca 2020 10:28

   Ale o co ci chodzi człowieku

   Ale o co ci chodzi człowieku ? Co ma do rzeczy to, ile zarabiał ? Niektórzy zarabiają po 10 tys a jeżdżą złomem

 2. Adammm

  28 lipca 2020 20:55

  Nie wiem co było dokładną

  Nie wiem co było dokładną przyczyną tego wypadku, niech ustali to biegły. Jednak nie zgodzę się z Tobą „kiero”. Nie najgorzej zarabiam, jeżdżę 2 letnim samochodem prywatnym a służbowo kilkoma samochodami będącymi w firmowej flocie i zdziwiłbyś się w jakim stanie technicznym  są te samochody po 5 latach użytkownia. Tutaj nie chodzi o wiek samochodów w Polsce tylko ich stan techniczny, wielu moich kolegów ma samochody w wieku +15 jednak w lepszym stanie technicznym niż te 5 letnie. Prawda jest tak  że system kontroli pojazdów na stacjach kontroli pojazdów właściwie nie istnieje i 90% przechodzi przegląd chodź 50% z nich wymaga  interwencji mechanika.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama