Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

„Stała się wielka tragedia. Nasi przyjaciele stracili wszystko w pożarze” [ZDJĘCIA]

Na portalu Zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy. Wpłaty zostaną przekazane na pomoc osobom, które ucierpiały w wyniku niedawnego pożaru w Czaplach koło Świecia.

Udostępnij
3fe829d29187991500c52e6a8d27dc9c

Stała się wielka tragedia. Nasi przyjaciele stracili wszystko w pożarze, który wybuchł w nocy 1.05 w ich domu w Czaplach poprzez nieszczelną instalację grzewczą. Cudem zdążyli uciec i ocalić swoje życie. Potrzebują każdy grosz do odbudowania nowego życia. Nie zostawiajmy ich w potrzebie. Bardzo prosimy o jakąkolwiek pomoc! - czytamy na portalu Zrzutka.pl, na którym uruchomiono konto do dokonywania wpłat.

O pożarze informowaliśmy w Extra Świecie. Przypomnijmy. W niedzielę 1 maja tuż przed godz. 1.00 w nocy strażacy dostali informację o pożarze w Czaplach (gmina Świecie). Płonął domek o lekkiej konstrukcji, typu holenderskiego.

- Mieszkały w nim dwie osoby, które w chwili przyjazdu strażaków znajdowały się na zewnątrz. Nie doznały obrażeń - informuje mł. ogn. Marcin Borucki z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Niestety, domek spłonął doszczętnie wraz z wyposażeniem. W wyniku wysokiej temperatury uszkodzony został również stojący tuż obok samochód kia sportage.

Przyczyną pożaru była nieszczelność układu grzewczego. Straty, łącznie z uszkodzonym autem, oszacowano wstępnie na około 70 tys. zł.

W serwisie Zrzutka.pl podano, że na nowy dach nad głową potrzeba 50 tys. zł. W pierwszych dniach trwania zbiórki zebrano ponad 600 zł. Wszyscy, którzy chcieliby pomóc poszkodowanym mogą dokonywać wpłat tutaj.

Poniżej zdjęcia zniszczeń, jakie spowodował pożar.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama