Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Starostwo oraz Nowe, Pruszcz i Świekatowo dostały 4,5 mln na połączenia autobusowe

Wśród 39 samorządów z województwa kujawsko-pomorskiego, które 25 stycznia podpisały z wojewodą umowy na dofinansowanie linii autobusowych, są też cztery z naszego regionu.

Udostępnij
komunikacja-gruczno

REKLAMA

Państwowy Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych pozwala na dofinansowanie przywrócenia lokalnych połączeń autobusowych.

Starostwo w Świeciu uczestniczy w projekcie od 2019 r., czyli od początku jego trwania. Zaczęto od linii Świecie-Pruszcz-Serock, a w 2020 r. doszło kilkanaście kolejnych w całym powiecie.  Oprócz tego własne połączenia uruchamiają też niektóre gminy.

Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, mogą dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia czy urzędów.
REKLAMA

Zwiększenie siatki połączeń autobusowych ma stworzyć także możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd był dotychczas utrudniony lub niemożliwy.

Do końca 2021 r. dopłata z funduszu nie będzie wyższa niż 1 zł do tzw. jednego wozokilometra. Reszta pokrywana jest ze sprzedaży biletów i dopłat samorządów.

Powiat świecki dostanie z funduszu 3 mln 586 tys. zł na dofinansowanie 18 linii komunikacyjnych. Gmina Pruszcz, dzięki 410 tys. zł dopłaty, uruchomi 13 linii autobusowych. Gmina Nowe otrzymała 359 tys. zł na 3 linie, natomiast Świekatowo 164,4 tys. zł na 6 połączeń.
REKLAMA

W sumie starostwo i trzy gminy z powiatu świeckiego dostały w tym roku wsparcie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w wysokości 4,5 mln zł.

Z powodu zamknięcia szkół, co spowodowało spadek pasażerów, starostwo musiało zawiesić częśc kursów. Zostaną uruchomione, kiedy tylko uczniowie starszych klas podstawowych i szkół śrtednich wrócą do szkół [pisaliśmy o tym].

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA
Budujemy kolejny blok na osiedlu Nowe Marianki w Świeciu. ZOBACZ FILM. Wizualizacje mieszkań i dodatkowe informacje na Otworzy się w nowym okniewww.apartado.pl

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. Anonim

  27 stycznia 2021 15:46

  Dotacje i rozdawnictwo już

  Dotacje i rozdawnictwo już dawno przewyższyło to z czasów PRL. Normalnie pracujący człowiek nie jest w stanie do niczego dojść. Zamiast obiecywanej przez Adriana, zwiększonej kwoty wolnej od podatku, to zabiera się pracującym osobom coraz więcej.

  • lucyfer

   28 stycznia 2021 14:46

   boisz się, że jak więcej

   boisz się, że jak więcej pieniędzy pójdzie na szpitale, drogi, połączenia lokalena, policje, straż itd to tobie zabraknie na 500+, 300+, bon turystyczny, emerytury 13-14ste? hahah. Nie myl kolego takich wydatków z rozdawnictwem typu pieniądze do ręki ludzi

   • Polak

    28 stycznia 2021 17:32

    POPIERAM !!! Taka prawda

    POPIERAM !!! Taka prawda

 2. Goluszyce

  27 stycznia 2021 16:51

  Dziękujemy Bardzo pruszcz

  Dziękujemy Bardzo pruszcz bardzo ładnie kierowcy jeżdżą sympatyczni dbają o dzieci i ludzi 

 3. krzysiek

  27 stycznia 2021 16:53

  Pruszcz Pomorski…masakra 

  Pruszcz Pomorski…masakra 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama