Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Strażacy dowożą na szczepienia i zbierają na wyposażenie jednostek

Ochotnicze Straże Pożarne z całej Polski zachęcają do szczepień przeciwko Covid-19 oraz dowożą osoby starsze i niepełnosprawne do przychodni. W powiecie świeckim do rządowej akcji przystąpiło 9 jednostek.

Udostępnij
szczepienie-czolo-ex

REKLAMA

Rządowy program #SzczepimySię z OSP rozkręcił się na dobre.

- Druhowie w całej Polsce pomagają w transporcie personelu medycznego do domu pacjenta, transporcie pacjenta do punktu szczepień oraz uruchamianiu nowych, tymczasowych punktów. Za każdą aktywność jednostki OSP otrzymują punkty, które później są wymieniane na nagrody pieniężne – wyjaśnia bryg. Paweł Puchowski, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.
REKLAMA

Za pomoc w przeprowadzeniu 50 szczepień pierwszą dawką jednostka dostaje 3 tys. zł. Kolejne działania przekładają się na następne, doliczane punkty. Najbardziej aktywne jednostki mogą otrzymać nawet milion złotych za pierwsze miejsce w rankingu, 250 tys. zł za pierwszą "trójkę" i 100 tys. za pierwszą "dziesiątkę".

W powiecie świeckim do akcji przystąpiły OSP Sulnówko, Drzycim, Bukowiec, Przysiersk, Lubania-Lipny, Brzeźno, Wielkie Stwolno, Warlubie i Nowe.

- Jak na razie, najlepiej radzi sobie OSP Brzeźno, które zajmuje ósme miejsce w rankingu ogólnopolskim – zaznacza Paweł Puchowski.
REKLAMA

Nagrody finansowe są kuszące, bo mogą pozwolić na doposażenie jednostek. Druhowie zwracają jednak uwagę na zupełnie inną kwestię.

- Więcej osób zaszczepionych, to tym większe bezpieczeństwo pracy strażaków. Przyjeżdżając do akcji nie będziemy musieli martwić się o zakażenie druhów czy dodatkowe zabezpieczenia, które zwyczajnie utrudniają nam działania – argumentuje Puchowski.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (3)

 1. Anonim

  21 sierpnia 2021 09:32

  Kiepski powiedział…. d*** d

  Kiepski powiedział…. Dupa dupa dupa 

 2. Stefek

  22 sierpnia 2021 16:10

  brawo panowie

  brawo panowie

 3. Nie wierzę

  22 sierpnia 2021 17:23

  Oj, Puchowski, Puchowski, Ty

  Oj, Puchowski, Puchowski, Ty siebie słyszysz? Ale dam Ci już spokój… Moja nieszczęsna, pisdolona gmina też jednostkę wystawiła, a jakże! Na doposażenie jednostek osp pieniądze się powinny należeć, jak psu micha. Tym bardziej, że jak się zdaje dodruk idzie bardzo sprawnie panu G. z NBP. Żeby strażacy w jakichś pisdologiach szczepiennych musieli uczestniczyć, żeby kupić niezbędne rzeczy. Wstyd i tyle. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama