Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Strażacy z Lniana mają nowe wyposażenie dzięki hojności sponsorów i mieszkańców

- Dziękujemy za waszą hojność - mówią druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lnianie. Dzięki wsparciu sponsorów i mieszkańców jednostka wzbogaciła się o nowe wyposażenie.

Udostępnij
lniano1

- W ubiegłym tygodniu odwiedziła nas Emilia Ejankowska z Schumacher Packaging w Polednie i przekazała nam 6 nowych węży tłoczonych W-75, które zostały ufundowane przez firmę - informują druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lnianie.

Oprócz tego od połowy grudnia do końca marca jednostka kupiła 9 kompletów specjalnych ubrań typu nomex dla druhów, którzy biorą udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Łączna wartość kupionego wyposażenia to blisko 20 tys. zł.

Reklama
Reklama

- Zebrana kwota, biorąc pod uwagę nasze możliwości, jest oszałamiająco duża - podkreślają strażacy z satysfakcją. - Liczymy nadal na owocną współpracę z okolicznymi przedsiębiorstwami i nadleśnictwami. A w zamian za podarowane granty możemy zapewnić, że zawsze służymy pomocą wszystkim, którzy jej potrzebują.

Druhowie składają podziękowania sponsorom, a także mieszkańcom, którzy przekazali część swojego podatku na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Lnianie.

Kupno wyposażenia nie byłoby możliwe, gdby wsparcia nie udzieliły również instytucje i firmy: Starostwo Powiatowe w Świeciu, Bank Spółdzielczy w Osiu, OKK Otlewski w Osiu, PBDiM w Kozłowie, Rodoverken Gródek oraz nadleśnictwa Bydgoszcz i Różanna.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama