Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Świecie chce stawiać więcej wyświetlaczy prędkości. Gdzie się pojawią? Wybór należy do mieszkańców

Wyświetlacze prędkości znajdują się obecnie w czterech miejscach w Świeciu. Gmina chce, aby stanęły jeszcze trzy i pyta mieszkańców o lokalizację. Można już głosować.

Udostępnij
kontrola-predkosci_0

REKLAMA

Radarowe wyświetlacze prędkości działają już przy alei Jana Pawła II oraz przy ulicach Sienkiewicza, Paderewskiego i Małcużyńskiego.

Reklama
Reklama

- Piesi są szczególnie narażeni na utratę zdrowia lub życia w wyniku coraz większego ruchu samochodowego. Doskonałym rozwiązaniem, stosowanym m.in. w pobliżu szkół, są spowalniacze ruchu, najczęściej są to progi zwalniające, jak również radarowe wyświetlacze prędkości – mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Wyświetlane na urządzeniu pulsujące komunikaty „zwolnij” lub informacje o punktach karnych, a także wysokości mandatu mają działać psychologicznie na odbiorcę przekazu.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Przekroczenia prędkości w tych miejscach maleją, a co za tym idzie zmniejsza się zagrożenie wypadkowe – przekonuje burmistrz.

Gmina zamierza kupić i zamontować kolejne wyświetlacze prędkości. Pytanie tylko, gdzie powinny się znaleźć?

- Nikt tego nie wie lepiej niż sami mieszkańcy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będą konsultacje społeczne – argumentuje Krzysztof Kułakowski. - Zachęcam do głosowania. Spośród dziesięciu propozycji zostaną wybrane trzy lokalizacje z największą liczbą głosów.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Gmina proponuje montaż nowych wyświetlaczy m.in. koło przedszkola przy ul. Słowackiego i żłobka przy ul. Chrobrego, niedaleko skrzyżowania ul. Wodnej i Cukrowników, na ul. Gałczyńskiego, a także w okolicach skrzyżowania w Czaplach, przy drodze Sulnówko-Sulnowo, w Sulnówku (wjazd do wsi od strony Wyrwy) oraz w Kozłowie (zjazd w kierunku zapory wodnej od strony Świecia).

Głosowanie trwa do 10 września. Pełen wykaz proponowanych lokalizacji i formularz głosowania na stronie urzędu miejskiego www.swiecie.eu.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (26)

 1. Olaf

  16 sierpnia 2021 18:06

  Nie szkoda pieniędzy na takie

  Nie szkoda pieniędzy na takie coś? 

  • @##$$$%%^^

   17 sierpnia 2021 06:50

   Czy warto czytać, jak takie

   Czy warto czytać, jak takie coś pisze byle coś?

 2. Mieszkaniec

  16 sierpnia 2021 18:30

  Nie szkoda. Każda złotówka

  Nie szkoda. Każda złotówka wydana na poprawę bezpieczeństwa na drogach jest bardzo dobra. Super inicjatywa. 

  • Jarek

   17 sierpnia 2021 13:40

   Od pomiaru prędkości jest

   Od pomiaru prędkości jest zamontowany w samochodzi prędkościomierz.

   Marnowanie pieniędzy. No ale nie ze swoich płacą.

 3. Moim zdaniem

  16 sierpnia 2021 19:10

  Prędkościomierz każdy ma w

  Prędkościomierz każdy ma w samochodzie, wystarczy podnieść mandaty i powiązać je z zarobkami i będzie cacy. 10% zarobku za małe przewinienia i 20@% za duże. 

 4. Ktoś coś

  16 sierpnia 2021 20:10

  Na Laskowickiej. Nie tablice

  Na Laskowickiej. Nie tablice z wyświetlana predkaocia tylko k…. Progi zwalniające co 100 m. Ci którzy tamtędy jeżdżą znaleźli prawo jazdy w chipsach. Nie wszyscy oczywiście lecz większość. 

  • L.skywalker

   18 sierpnia 2021 21:10

   Na Laskowickiej jak dobrze

   Na Laskowickiej jak dobrze wystartują i jest pusto to z pewnością niekiedy jest ponad 150 i hebel przed rondem.

   Tam policja codziennie kilka uprawnień by zatrzymała. 

 5. Pan Tam

  16 sierpnia 2021 20:42

  Na ul.Armii Krajowej od

  Na ul.Armii Krajowej od Ciepłej powinna być tablica informująca o osiągalnej prędkości . Tam właśnie kierowcy często jeżdżą powyżej dozwolonej z tej prostej przyczyny że nigdy tam nie widziałem patrolu Milicji Obywatelskiej.

  • odp

   16 sierpnia 2021 20:51

   Oj stoją milicjanci.

   Oj stoją milicjanci.

 6. Anonim

  16 sierpnia 2021 21:03

  Wybór fest

  Wybór fest

 7. Awf

  16 sierpnia 2021 21:22

  Lokalizacje z tyłka.

  Lokalizacje z tyłka. Skrzyżowania albo miejsca gdzie jest mały ruch. Przecież są miejsca gdzie notorycznie jest przekraczana prędkość. Wodna, laskowicka, sportowa, Chełmińska. Tam też najczęściej wystawiano fotoradar. Ktoś chyba nie chce tego widzieć. Poza tym z rozmów wśród znajomych mało kto zwraca na te liczniki uwagę bo nie ma konsekwencji. Kontrolę prędkości to u nas rzadkość ostatnio a jeżdżę sporo. A tak postawią w miejscu gdzie nie ma takich problemów po czym odtrąbią sukces że zwiększyli poziom bezpieczeństwa na drogach. Przy szkołach czy przedszkolach powinny być obligatoryjnie spowalniacze najlepiej takie jak koło sp8. Jeżdżąc po Świeciu nie czuje się bezpiecznie. Oczywiście w większości przypadków z powodu ćwierćmózgów za kierownicą ale póki nie mają nad sobą bata dopóty będą tak jeździć. A tym co napiszą ze bredze polecam pojeździć po mieście z przepisową prędkością, wtedy zobaczycie jak inni jeżdżą, nawet służby. 

 8. Kierowca

  16 sierpnia 2021 21:31

  Na Laskowickiej koło Hegmaru

  Na Laskowickiej koło Hegmaru

 9. Madzialena

  16 sierpnia 2021 21:41

  Na alejach juz jest miernik a

  Na alejach juz jest miernik a efekt jest taki że w weekendy popołudniami i wieczorami młodzież sprawdza jaki jest limit wyświetlanej prędkości. Tam trzeba fotoradaru nie licznika predkości zarobił by na siebie w tydzień. 

 10. Po co

  16 sierpnia 2021 21:53

  Ja sie pytam po co?

  Ja sie pytam po co?

  Po co? Czemu to mq sluzyc. Po co? Pooo cooo? 

  Nie ma na co pieniedzy wydawac. Kupcie jeszcze jedna miniature do parku- po co. Temu samemu sluzy czyli niczemu. Po co?

  • Ktos

   16 sierpnia 2021 22:02

   Za mało po co. W zamyśle jest

   Za mało po co. W zamyśle jest to dobre, takie zachodnie. W praktyce z naszą wschodnią mentalnością budzi to tylko śmiech politowania bo wiemy że konsekwencje są śmieszne, o ile kogoś sięgną.

 11. Osiedle

  16 sierpnia 2021 23:07

  Osiedle z ulicami Bzowa,

  Osiedle z ulicami Bzowa, wiśniowa, malinowa, ale to najlepiej fotoradar lub progi zwalniające, bo wyświetlacz nic nie da.

 12. xxx

  17 sierpnia 2021 05:35

  No i niby co poprawią lub

  No i niby co poprawią lub dadzą te tablice, większość kierujących i tak ma je w dupie.

 13. lll

  17 sierpnia 2021 06:27

  bez sensu  te wyswietlacze

  bez sensu  te wyswietlacze

 14. 71+

  17 sierpnia 2021 06:48

  Nie wyświetlaczom. Wolałbym

  Nie wyświetlaczom. Wolałbym więcej radarów. Gówniarstwo nic nie robi sobie z ograniczeń prędkości. 

 15. Ferdek

  17 sierpnia 2021 06:55

  Zamiast ledowych emotków

  Zamiast ledowych emotków można by wstawić prawdziwy LCD i wyświetlać ładną kobitkę w skąpym stroju- kiedy nie przekroczymy. A jak przekroczymy to pokazać hmmm np. Pawłowiczówne.

  • Monster

   17 sierpnia 2021 07:57

   Stary zbok 😛

   Stary zbok 😛

 16. Smok

  17 sierpnia 2021 08:39

  Te ograniczenia też nie są do

  Te ograniczenia też nie są do końca bezpieczne. Jeżdżę ulicą Sienkiewicza i często się zdarza, że kierowcy przede mną zwalniają przed urządzeniem, a zaraz potem wciskają gaz i mocno przyspieszają zapominając o pasach. 

 17. Marco

  17 sierpnia 2021 12:29

  Niestety na niewiele się

  Niestety na niewiele się zdają takie wyświetlacze.Ostatnio widziałem na ulicy Paderewskiego auto ,któremu pokazało 80km/h.

  Może fotoradary byłyby lepszym pomysłem.

 18. jac

  18 sierpnia 2021 18:54

  zupełnie niepotrzebny wydatek

  zupełnie niepotrzebny wydatek! lepiej rzetelnych strażników i policjantów na ulicach i sprawny monitoring bo jak coś się dzieje to kamery nieczynne 

 19. niebezpieczny

  18 sierpnia 2021 18:59

  na Wojska Polskiego sypią po

  na Wojska Polskiego sypią po 100km/h przy przejściu z Solidarności do ul.Bednarza, to tam trzeba fotoradar póki jeszcze nikogo nie potrącili

 20. Sierzant

  20 sierpnia 2021 08:39

  Chabrowa w Sulnowie puki

  Chabrowa w Sulnowie puki jeszcze nikt tu nie zginął …..

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Obraz autorstwa freepik Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Wiadomości

Kolejne narkotyki zostały ujawnione przez policjantów z komendy w Świeciu. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy podczas kontroli drogowej.

Wiadomości

23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. O tym, jak ją rozpoznać, dlaczego nie warto jej lekceważyć i w jaki sposób leczyć, rozmawiamy...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Dziś, po blisko trzech latach, zapadł w końcu wyrok w sprawie kasjerek Urzędu Miejskiego w Świeciu. Były oskarżone o przywłaszczenie sobie w ciągu 13...

Wiadomości

Mieszkanka Nowego zaalarmowała służby ratownicze, prosząc o pomoc dla jej miesięcznego dziecka. Niemowlę nagle zrobiło się sine. Na pomoc wezwano śmigłowiec LPR.

Wiadomości

Komendant powiatowy policji i burmistrz Świecia podziękowali Agnieszce Smakulskej i jej 15-letniej córce Zuzannie za pomoc udzieloną mężczyźnie, który chciał targnąć się na życie.

Wiadomości

W środę po południu doszło do potrącenia pieszej na przejściu koło ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Słowackiego w Świeciu. Kobieta trafiła do...

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Wiadomości

Praca w urzędach w powszechnym mniemaniu uchodzi za atrakcyjną. Na ile mogą liczyć inspektor i referent? I czy prawdą jest, że tak trudno o...

Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama