Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Świecie i powiat „stają” z powodu koronawirusa. Od czwartku wielkie zamykanie instytucji, urzędów i obiektów

Takiej sytuacji nie było u nas od 1981 r., kiedy wprowadzono stan wojenny.

Udostępnij
kolaz-instytucje

REKLAMA

Artykuł w trakcie aktualizacji

Gmina Świecie

Reklama
Reklama

We wtorek w Urzędzie Miejskim w Świeciu zwołano spotkanie kryzysowe poświęcone zagrożeniu koronawirusem. Postanowiono o czasowym zawieszeniu lub ograniczeniu działalności wielu jednostek podległych gminie.

Park Wodny

Od 12 marca do odwołania zamknięty będzie Park Wodny w Przechowie.

Reklama
Reklama

- W ciągu ostatniego tygodnia frekwencja na basenie spadła o połowę. Po decyzji premiera o zamknięciu placówek oświatowych, również szkoły przestaną korzystać z obiektu, co będzie gerenerowało kolejne straty. Ale nie pieniądze tu są najważniejsze. Musimy dbać o zdrowie osób odwiedzających pływalnię. Dlatego podjęliśmy decyzję o zamknięciu jej do odwołania - informuje Tomasz Keller, prezes gminnej spółki Vistula-Park Świecie, zarządzającej Parkiem Wodnym i Halą Widowiskowo-Sportową.
REKLAMA

Kierownictwo basenu wykorzysta ten czas na prace konserwacyjne i naprawy, wykonywane standardowo podczas przerw technologicznych. Prezes nie wyklucza, że basen może być zamknięty nawet przez miesiąc.

Hala Widowiskowo-Sportowa

Reklama
Reklama

- Odwołujemy również niemal wszelką aktywność na hali, z wyjątkiem treningów pierwszej ligi siatkówki dziewcząt. Mecze Jokera w sobotę i niedzielę odbędą się bez udziału publiczności - zapowiada Tomasz Keller.

Na razie otwarte będą siłownia i kręgielnia znajdujące się na hali, które prowadzą prywatni przedsiębiorcy.

- Jeśli jednak wojewoda wyda takie rozporządzenie, nie wykluczamy zamknięcia całego obiektu - zastrzega prezes.
REKLAMA

Urząd miejski

Reklama
Reklama

Teoretycznie Urząd Miejski w Świeciu będzie pracował normalnie, pojawią się jednak pewne obostrzenia. Będą one dotyczyć np. swobodnego poruszania się po budynku.

- Zostanie ograniczony dostęp do niektórych biur, aby zminimalizować ryzyko zarażenia któregoś z pracowników - tłumaczy Leszek Żurek, sekretarz gminy Świecie. - Generalnie mieszkańcy odwiedzający urząd będą załatwiać wszystkie sprawy w biurze obsługi. Tylko w wyjątkowych przypadkach będzie im wolno odwiedzić któreś z biur. Zachęcam jednak do tego, aby przemyśleć czy wizyta w urzędzie jest absolutnie konieczna. Jeśli sprawa może poczekać, to lepiej pojawić się za jakiś czas lub wysłać dokumenty pocztą tradycyjna czy też elektroniczną.
REKLAMA

Ograniczony dostęp do urzędników będzie też wynikać z zapowiedzianej przerwy w pracy szkół, przedszkoli i żłobków.

Reklama
Reklama

- Na razie nie wiemy, ile osób zechce skorzystać z prawa do opieki nad dzieckiem - mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. - Kierownicy przygotowują listę, którą przedstawią mi w czwartek.

Odrębny problem stanowi praca kasy. Będzie ona otwarta, ale gmina zachęca do tego, aby zamiast stać w kolejce i czekać na wypłatę świadczenia, założyć konto w banku. Wszystko po to, aby ograniczyć do minimum zagrożenie epidemiologiczne.

Biblioteka

Reklama
Reklama

Od 12 do 25 marca nieczynna będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu oraz wszystkie jej file.

- Odwołane są też planowane spotkania i wszelkie inne wydarzenia - mówi dyrektor Beata Szymańska.
REKLAMA

OKSiR

Reklama
Reklama

Na dwa tygodnie działalność zawiesza również Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu. Nieczynne będą kino i kawiarnia, nie odbędzie się też żadna z zaplanowanych imprez.

- Część pracowników ośrodka, która nie skorzysta z prawa do opieki nad dzieckiem, będzie normalnie przychodzić do pracy i wypełniać swoje obowiązki związane np. z planowanymi latem imprezami - tłumaczy dyrektor Iwona Mazelewska. - Znaleźliśmy się w naprawdę trudnej sytuacji, bo chcąc przełożyć niektóre wydarzenia, nie wiemy, jaki termin będzie bezpieczny. Dlatego, dmuchając na zimne, podjęliśmy decyzję o odwołaniu kiermaszu wielkanocnego.
REKLAMA

Obecna sytuacja uderzy ośrodek po kieszeni. Chodzi oczywiście o kino, które przez minimum dwa tygodnie nie zarobi ani złotówki.

Reklama
Reklama

- Jest to trudne, ale bezpieczeństwo mieszkańców jest ważniejsze. W ciągu tygodnia przez OKSiR przewija się około 6 tys. osób - mówi Iwona Mazelewska.

Starostwo  

O to, by wizyty w urzędzie ograniczyć do absolutnego minimum apeluje też starosta świecki. "W związku z zaistniałą sytuacją prosimy naszych klientów o przychodzenie do Starostwa Powiatowego w Świeciu jedynie w sprawach pilnych, wymagających bezpośredniej wizyty w urzędzie. W innych przypadkach każdą sprawę można załatwić internetowo, mailowo lub telefonicznie" - czytamy w komunikacie.

Reklama
Reklama

Gmina Nowe

Od 12 do 25 marca zamknięty będzie "Orlik" przy ul. Myśliwskiej. 

Gmina Bukowiec

Reklama
Reklama
 • Zebrania wiejskie w sołectwach Polskie Łąki, Krupocin, Branica, Poledno i Przysiersk odbędą się w innym terminie.
 • Gminna Przychodnia w Bukowcu, w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem, informuje o możliwości uzyskania teleporady lekarskiej pod nr 52 331 75 24. Przychodnia prosi, aby każdą wizytę uzgadniać telefonicznie i o ile to możliwe, nie robić tego osobiście.

Gmina Dragacz

 • Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Górnej Grupuie zawiesza wszystkie zajęcia od 11 marca do odwołania.
 • Wójt gminy odwołała wszystkie zebrania sołeckie.

REKLAMA

Gmina Lniano

Reklama
Reklama
 • W Gabinecie Lekarskim w Lnianie od 12 marca zostaje wprowadzony obowiązek rejestracji telefonicznej na wyznaczony termin-godzinę. Od 16 marca do odwołania nie będzie pobierany materiał biologiczny, krew (zlecenie odpłatne) tylko na zlecenie lekarza po ustaleniu z pielęgniarką terminu poboru.
 • Od 12 marca nieczynna będzie Gminna Biblioteka Publiczna w Lnianie.

Gmina Osie

 • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osiu informuje, że wydawanie żywności 13 marca zostaje odwołane.
 • Od 16 marca Gminna Przychodnia w Osiu wprowadza rejestrację wyłącznie telefoniczną od godz. 7.15 pod numerami telefonów: 523 329 517 i 508 196 539. Przychodnia będzie otwierana o godz. 7.50. Wkrótce zostanie wprowadzona możliwość porady lekarskiej oraz pielęgniarskiej w formie telefonicznej.

Gmina Pruszcz

Gminny Ośrtodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pruszczu zawiesił zajęcia do odwołania

Reklama
Reklama

Gmina Świekatowo

Gminna Biblioteka Publiczna będzie nieczynna od 12 do 26 marca.
REKLAMA 

Udostępnij

Komentarze (51)

 1. Zgredek

  11 marca 2020 13:59

  Pozamykać wszystko łącznie ze

  Pozamykać wszystko łącznie ze sklepami,ludzie już narobili zapasy.

  • Selektor

   11 marca 2020 16:48

   Oprócz ograniczenia do

   Oprócz ograniczenia do minimum kontaktów z ludźmi, wyłączcie internet również ixom (gdzie, x < (IQ = 77)). Proszę zacząć od „zgredka”.

 2. Robin

  11 marca 2020 14:01

  A co z molochem MONDI…tam

  A co z molochem MONDI…tam pracują ludzie ponad 1150 osób…rozumiem że nie dotyczy…bo to obcy kapitał…jedynie biurowiec będzie miał wolne.

  • Realmachete

   11 marca 2020 14:27

   Mondi to powinni zamknąć na

   Mondi to powinni zamknąć na stałe, jebie w okolicy od tego zakładu i nikt z tym nic nie robi, pewnie urzędasy w łapę dostają żeby siedzieć cicho. Największy truciciel w okolicy i nikt mi nie powie że tak nie jest 

   • Irek

    11 marca 2020 16:59

    Skoro to taki truciciel, to

    Skoro to taki truciciel, to dlaczego jeszcze nie złożyłeś doniesienia do prokuratury? Godzisz się na taki stan rzeczy oczekując, że ktoś coś za Ciebie zrobi. 

  • ted

   11 marca 2020 15:04

   Robole są bez większego

   Robole są bez większego znaczenia, wymieni się ich, jak nawet połowa zejdzie to reszta to i tak nadrobi. Szczególne potrzeby i po 13 bez problemu można robić.

  • Ale ale

   13 marca 2020 15:54

   Biurowiec pracuje normalnie :

   Biurowiec pracuje normalnie 🙂 

 3. N.

  11 marca 2020 14:13

  Jak zamykać to wszystko…

  Jak zamykać to wszystko… skoro nie można iść do urzędu, tylko lepiej wysłać pocztą namawiamy do odwiedzin na poczcie, czyli rzucamy skupisko chorych tam. Ludzie powinni siedzieć w domach i takie powinno paść rozporządzenie na jakiś czas. Listonosz czy kurier odwiedzający x osób jest niesamowicie narażony, młodzież wyczując wolne pójdzie m. In. Na kręgielnie. Totalnie bez sensu, ludzie z dzieciakami będą chodzili po centrach handlowych. Jest cala masa ludzi, która nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia i to oni będą nam to rozsiewac, a gdyby nie mieli gdzie pójść to może wszyscy by siedzieli w domach. To straty finansowe dla totalnie wszystkich, ale chyba zdrowie jest ważniejsze… 

 4. Xxx

  11 marca 2020 14:23

  A sklepy? Przecież tam też

  A sklepy? Przecież tam też dużo osób się przewija 

 5. Tomcio ze Świecia

  11 marca 2020 14:48

  Przestańcie panikować.

  Przestańcie panikować. Zacznijcie myśleć o sobie i innych. Lepiej profilaktycznie ograniczyć wszystko niż potem płakać ze nic nie zrobiono. W sklepach na pewno też wprowadza zabezpieczenia. A po za tym od nas wszystkich zależy to by było bezpiecznie. 

 6. lucyfer

  11 marca 2020 15:05

  jak zwykle znajdą się

  jak zwykle znajdą się niedouczeni ludzie, którzy jak zwykle chcieliby wjeżdżać na prywatne interesy..mówiąc co prywatny przedsiębiorca ma robić ze swoją firmą.. to jego sprawa co z tym zrobi. Wszystkie firmy się teraz dezynfekują i nie piszcie, że tak nie jest, bo tam gdzie pracujecie to na pewno były już rozpiski jak myć ręce itd.. chyba, że jesteście bezrobotni, siedzicie tylko przed tv i łykacie nampomowaną panike o 26 osób z 36,5mln kraju i nie wiecie co się dzieje. Rząd może zamknąć tylko rządowe interesy, a miasta gminne.. a z prywatnym sklepem przykładowy pan zdzisiu może zrobić co mu się podoba z przestrzeganiem wytycznych sanepidu.. Jeżeli ludzie martwicie się to nie wychodźcie z domu, tak dla spanikowanych będzie najlepiej no i myjcie rączki często i przez 30sekund.

  • Ja1

   11 marca 2020 15:35

   W firmie, w której ja pracuję

   W firmie, w której ja pracuję nie ma nawet ciepłej wody, a prywatny przedsiębiorca, który ją ma pewnie nie zamknie jej nawet jakby pół produkcji się zaraziło, takie realia, a do mnie odpowiedzialnego za obsługę klienta przychodzą sami kaszlący i kichający, nieodpowiedzialni ludzie, więc co mi da przestrzeganie zasad,  skoro inni nie mają wyobraźni? 

  • ...

   11 marca 2020 16:04

   No bo mycie rąk  napewno was

   No bo mycie rąk  napewno was uchroni ..wy macie wszyscy ała

 7. Anonim

  11 marca 2020 15:41

  Anarchia! Bronić zabijać za

  Anarchia! Bronić zabijać za jedzenie

 8. Aleluja

  11 marca 2020 16:33

  Wszyscy do kosciołuf, tam je

  Wszyscy do kosciołuf, tam je bezpiecznie. A wirus zabije tylko grzeszników i tych co pienionszkuf nie dają na parafię. Gargagamedon!!! 

 9. diabeł

  11 marca 2020 16:36

  A kościoły otwarte… i cała

  A kościoły otwarte… i cała ta profilaktyka pójdzie w pizdu…

 10. Xzx

  11 marca 2020 16:41

  „Wszystkie firmy się teraz

  „Wszystkie firmy się teraz dezynfekuja ” Lucyfer ty tak serio? Bo ty jesteś wszędzie i wszystko widzisz he sam chyba w to nie wierzysz co napisałeś.  

  • lucyfer

   11 marca 2020 17:47

   w praktyce tak powinno być,

   w praktyce tak powinno być, jeżeli tak nie jest to zgłoś się do swojego szefa czy ma zamiar coś z tym zrobić, jeżeli to nie pomaga to do sanpidu lub inspekcji pracy

 11. Ja3

  11 marca 2020 16:47

  Powinni też zamknąć wszystkie

  Powinni też zamknąć wszystkie sklepy poza spożywczymi, bo i tak będą sobie urządzać wycieczki.. takie to wszystko niezorganizowane

 12. Ja R.

  11 marca 2020 16:58

  Fakt. Z Mondi- trucicielem

  Fakt. Z Mondi- trucicielem naszego środowiska trzeba wreszcie zobić zdecydowane kroki i decyzje. Czas wreszcie by w Świeciu powstała  stacja monitorowania stanu powietrza.Niech nasze władze i Rada Miasta wezmą sobie to zadanie za więcej niż ważne.

  • SŁOŃCE_!

   11 marca 2020 21:41

   Bardzo dobry pomysł z tą

   Bardzo dobry pomysł z tą stacją, popieram! Dziecie chorują, dorośli mają alergie, śmierdzi u nas po prostu. I nikt mi nie wmówi, że to nie szkodzi coś na ten temat wiem zostawiłam w tej firmie znaczą część życia. Pamiętny śmierdzący dzień to dzień przed wigilią 2019′, choinka na balkonie i ten wieczorny smród, masakra baliśmy się, że przeniesiemy wraz z drzewkiem do domu.

  • tezzz

   12 marca 2020 20:57

   stacja mierząca PM 10 i PM 2

   stacja mierząca PM 10 i PM 2.5 funkcjonuje od dawna .mozna monitorować na bieżąco przez całą dobę 

   • xyz

    12 marca 2020 23:44

    Pierdy, pierdy słodkie pierdy

    Pierdy, pierdy słodkie pierdy ciotki Gerdy byś się wstydził co tu wypisujesz, a może tu nie mieszkasz po prostu?

 13. koleś

  11 marca 2020 18:01

  Mondi to faktycznie masakra.

  Mondi to faktycznie masakra. powinni zamknac bo tam to sie wogole dużo obcych kreci i duze ryzyko epidemii. 

  • Xxx

   12 marca 2020 09:05

   Zamknac Mondi  i juz 

   Zamknac Mondi  i juz 

 14. bursztyn

  11 marca 2020 18:40

  najlepiej majo nauczyciele a

  najlepiej majo nauczyciele a reszta choloty do roboty

  • Anonim

   11 marca 2020 18:44

   Trzeba było się uczyć lamerze

   Trzeba było się uczyć lamerze

  • Anonim

   11 marca 2020 18:57

   normalnie ida do pracy, do

   normalnie ida do pracy, do papierów

   jak urzędnik

   tyle

   • jegomość

    11 marca 2020 21:08

    Anonim, jestś chyba

    Anonim, jestś chyba niedoinformowany, bo z tego co wiem, to nauczyciele mają być w tzw. gotowości. Czyli mają siedzieć w domu, pierdzieć w stołek i udawać, że też są zaangażowani w walkę z koronawirusem. Inni pracownicy są mało ważni, elita polskiej edukacji- lenistwo do potęgi.

    • wsjd

     12 marca 2020 08:35

     Kto ci bronil isc do pracy w

     Kto ci bronil isc do pracy w szkole ?

 15. XYZ

  11 marca 2020 19:37

  Ludzie którzy to nakręcają i

  Ludzie którzy to nakręcają i sieją propagandę są krótko mówiąc jebnięci. Widać zresztą poziom inteligencji tych wszystkich durnych mediów i stron oraz osób które to biorą na poważnie. A zamykanie szkół i innych placówek jest kolejnym dowodem idiotyzmu. 

  • Yogi

   11 marca 2020 19:47

   Żenująca wypowiedź tłuka

   Żenująca wypowiedź tłuka który chce być bardzo oryginalny w swoich wypowiedziach. Zobacz ciulu co dzieje się we Włoszech

  • Anonim

   11 marca 2020 20:17

   To jedz na urlop do Włoch 

   To jedz na urlop do Włoch 

   No bądź odważny :)))

   Tanie loty 

   • Gorgio

    12 marca 2020 14:06

    Trzeba było zamknąć granice i

    Trzeba było zamknąć granice i po sprawie  tak jak USA ale nie poco to specjalnie jest wszystko zrobione

 16. Hji

  11 marca 2020 20:43

  A ludzie już szaleją w

  A ludzie już szaleją w biedronkach  pusto się robi na półkach..masakra żeby tak się nakręcać  bez przesady u nas tego nie zabraknie ..A nie wierzę że będą  siedzieć w domu bez wyjscia  do sklepu …Ok szkoły zamknięte popieram to ale te zapasy……

 17. Sewerynn

  11 marca 2020 20:49

  Śmiać mi sie chce z marginesu

  Śmiać mi sie chce z marginesu co robi zapasy widać że to tepa grupa spoleczna ktora łatwo manipulować. Kupuja pełne kosze po kilkanascie tych samych produktów. No kretyni nic wiecej ludzie sie w sklepach z tego smieja… 

  Dno swieckie

  • ...

   11 marca 2020 21:06

   Mi też masakra   . A potem

   Mi też masakra   . A potem człowiek będzie chciał iść do sklepu po kilo cukru A tu niema ..I po całym Świeciu  szukać  przez czubow…ja nie robię zapasów ,wszystko na bieżąco….brak miejsca w szafach 🙂 lodówce …teraz ludzie będą brać kredyty żeby szybko zapasy 

  • Anonim

   11 marca 2020 22:37

   A kto bogatemu zabroni,

   A kto bogatemu zabroni,

   kto się śmieje ten się śmieje ostatni

 18. Obserwator

  11 marca 2020 22:12

  Jak to jest że wszystko jest

  Jak to jest że wszystko jest zamykane, a jeden z domów kultury w gminie Jeżewo prowadzi imprezy na całego. Najbliższa podajże w sobotę. I jak tu się chronić przed wirusem? 

 19. KONONOWICZ

  11 marca 2020 22:31

  NIECH NIE BĘDZIE NICZEGO

  NIECH NIE BĘDZIE NICZEGO

  • Major

   12 marca 2020 06:31

   Pewnie krzysiku

   Pewnie krzysiku

 20. Gorgio

  12 marca 2020 06:22

  A kościoły? Szkoda słów

  A kościoły? Szkoda słów panika i propaganda jak i ptasa itp bo na czymś trza zarobić, Ludzie nie dajecie sobie sprawy jaka to kasa dla państw (zarażonych) mogli zamknąć granice odrazu i po wykryciu ale poco  ja mam to gdzieś szkoda ludzi tylko

 21. Gorgio

  12 marca 2020 06:27

  Modyfikują wirusy experymety

  Modyfikują wirusy experymety i co te laboratoria wyjebac co to wymyślają. I z Chin na Europę niby poszło ciekawe

 22. Gorgio

  12 marca 2020 06:29

  Ludzie bez paniki 

  Ludzie bez paniki 

 23. lucyfer

  12 marca 2020 07:02

  myślałem, że ludzie którzy

  myślałem, że ludzie którzy opowiadają co inni wyprawiają w marketach to sobie śmieszkują.. ale serio jakaś dziwna zmaniupulowana grupa robi zapasy jakby miał nadciągnąć huragan lub wojna  hahahah. Nie mogłem ze śmiechu jak to zobaczyłem. Ale tak.. nakupujcie sobie ryżu i mąki. Będziecie jeść ryż z mąką w sosie olejem rzepakowym hahah. Nawet we włoszech gdzie jest największe skupisko tego wirusa w europie „zaledwie 10tys” to normalnie mają otwarte sklepy, apteki.. Przypominam, że w samej Polsce na grype zachorowało w tym roku około 250tys ludzi! a prawie niczym to się nie róźni w objawach. Wyobrażacie sobie zrobić taką nagonkę medialną z grypy? paski tvn i tvp 5tys nowych chorych dziennie w samej Polsce! byłaby PANIKA, że hej! LUDZIE WŁĄCZCIE MYŚLENIE, DOINFORMUJCIE SIĘ, PORÓWNAJCIE, WRÓĆCIE DO HISTORII i WYŁĄCZCIE PROPAGANDOWĄ PANIKE. Zbliżają się wybory, więc nasz najlepszy rząd w dziejach za jakieś 2-3tyg poda wyniki w najlepszej telewizji, że „wygrywamy walke z wirusem, sukces rządu, głosujcie na dudusia i zawsze PIS, rząd PIS poradził sobie najlepiej w całej Europie” gdyby z kolei nie wywołali paniki to byloby „PIS nic nie robi, nie glosujemy na dudusia” Ludźmi co uczą się tylko z TVP/TVN jest bardzo łatwo manipulować i straszyć, a później ludzie robią zapas 300 rolek papieru toaltowego i 10 kartonów mleka, bo nagle krowa przestanie lać te mleko hahaha. Są dużo większe problemy niż ta nadmuchana przedwyborowa panika, a i tak do tych wystraszonych.. nic wam ta sałatka ryżo mąkowa z olejem nie da jeżeli koronawirus przetnie gazociag, wodociąg i energetyke i nie daj boże… internet!

  • qwert

   12 marca 2020 08:42

   Czego ty wymagasz od ludzi

   Czego ty wymagasz od ludzi ktorzy glosowali na pis, przeciez oni sa tak zmanipulowani ze mozna im wcisnac ze maja wpierniczac karme dla kota bo to na wirusa lek najlepszy i juto polki z karma puste beda.

   • ...

    12 marca 2020 18:10

    Dobrze piszecie….trzeba wam

    Dobrze piszecie….trzeba wam polać  🙂 też mam bęke z tych ludzi co zapasy robią 

 24. Kama

  12 marca 2020 10:23

  Zdecydowanie zamknąć mondi na

  Zdecydowanie zamknąć mondi na jakiś czas raz że tam pracuje mnóstwo ludzi to dwa kierowcy którzy przyjeżdżają na makulature i załadunek też mają duże prawdopodobieństwo że to gówno mogą przywieźć więc nie rozumiem czemu to mondi jeszcze funkcjonuje skoro małe sklepy są zamykane a duży zakład działa. 

 25. Misia

  12 marca 2020 13:34

  To co się dzieje w tej chwili

  To co się dzieje w tej chwili u nas w PL to jedna wielka panika, media karmi nas tym wszystkim , podsyca. Jeśli przyszło to z Chin, dlaczego nikt tam nie został ukarany… To było wszystko celowo, strzał wymierzony w ludzkość. Jest nas za dużo , i taka epidemia zmniejszy populację. Co do przestrzegania higeny, to co nas nie zabiję to nas wzmocni. Każdy wie że rączki się myje , kaszlac zakrywamy usta. Co do instytucji jaka jest Mondi. Zamykają biurowiec- pentagon, a reszta „Kowalskich ” – pracownikow do pracy. Zadajcie sb pytania jak nasz kochany prezes szanuje swoich pracownikow i dba o ich zdrowie. Zamknąć cały ten chory zakład, wszyscy zarówno biurowiec i jak ludzie z  produkcji są narażeni, nie segregujmy ludzi !!!!

 26. Gorgio

  12 marca 2020 14:04

  Polak mądry po szkodzie

  Polak mądry po szkodzie wysrarczylo zamknąć granice tak jak USA  i po temacie

 27. Poirytowana

  12 marca 2020 15:05

  Wszystko rozumiem zamknąć

  Wszystko rozumiem zamknąć urząd baseny hale sportowe ok ale czy chodząc na zakupy do sklepów jto jest najbardziej narażony kasjerzy to oni przyjmują towar i spędzają czas z wszystkimi ludźmi każdy martwi się o siebie bo urząd to trzeba zamknąć a nikt nie pomyśli o kasjerach o ludziach z budowy mechanikach itd tylko trzeba zamknąć urząd bo to bo tamto i lecieć do sklepu robić zapasy żal po prostu zal każdy z nas jest narażony ale nasz powiat myśli tylko o swojej dupie taka jest prawda 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Nocnym pościgiem za kierowcą zakończyła się akcja policjantów ruchu drogowego ze Świecia.

Styl życia

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Wiadomości

Ponad 1500 kierowców zostało sprawdzonych w miniony piątek w ramach działań "Trzeźwy kierujący". Niektórzy kierowcy tego dnia pożegnali się z prawem jazdy.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Styl życia

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Ten bieg wymaga siły, wytrzymałości i determinacji. Starszy aspirant Dawid Janus z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uczestniczył w Maratonie Komandosa. Z sukcesem.

Wiadomości

Spadki temperatur są szczególnie uciążliwe - a mogą okazać się śmiertelne - dla osób bezdomnych, koczujących w trudnych warunkach. Niedawno już doszło do tragedii.

Wiadomości

Nocnym pościgiem za kierowcą zakończyła się akcja policjantów ruchu drogowego ze Świecia.

Styl życia

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Wiadomości

Ponad 1500 kierowców zostało sprawdzonych w miniony piątek w ramach działań "Trzeźwy kierujący". Niektórzy kierowcy tego dnia pożegnali się z prawem jazdy.

Reklama
Reklama