Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Święto Wojska Polskiego i rocznica bitwy warszawskiej [zdjęcia]

Mieszkańcy, przedstawiciele władz, wojska, organizacji kombatanckich i stowarzyszeń wzięli udział w obchodach w Świeciu.

Udostępnij
portal-9

Święto Wojska Polskiego, przypadające 15 sierpnia, zostało wprowadzone przez Sejm w 1992 roku na pamiątkę bitwy warszawskiej stoczonej w 1920 roku podczas wojny polsko-bolszewickiej.

W Świeciu obchody rozpoczęły się mszą w kościele św. Andrzeja Boboli. Potem złożono kwiaty na mogile na starym cmentarzu oraz pod pomnikami na Dużym Rynku i przy „klasztorku”.

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. Anonim

  16 sierpnia 2017 05:59

  Wywieszałem flagę z tej

  Wywieszałem flagę z tej okazji, każdego roku na moim balkonie. W tym roku tego zaniechałem z powodu, że nienormalnie myślący Antek z WP zrobił prywatę.  Mam nadzieję, że ten niby „mynyster” kiedyś zostanie wypi#$#olony na śmietnik zapomnienia. 

 2. Bolęsa lech

  16 sierpnia 2017 14:07

  Ja wywieszam flage dlatego,

  Ja wywieszam flage dlatego, ze jestem Polakiem a nie dlatego, że akurat moi nie rządzą. Poza tym zwykła kultura nakazuje nie obrażać innych osób, nawet jeżeli sie z nimi niezgadzają.Jak widać niektórzy maja jednak kulturę „nabytą”

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama