Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Sytuacja była dramatyczna. Z powodu braku prądu przestała działać pompa tlenowa ratująca życie

To jedna z bardziej nietypowych interwencji, w jakich ostatnio brali udział nasi strażacy. Musieli poradzić sobie z brakiem napięcia, które było potrzebne do pracy pompy tlenowej.

Udostępnij
agregat-pradotworczy-straz-pozarna-archiwum

REKLAMA


Wezwanie o pomoc z miejscowości Ostrowite (gmina Lniano) wpłynęło w miniony czwartek, krótko przed godz. 17.00. Było to w czasie, gdy w całym powiecie wiał silny wiatr powodujący znaczne zniszczenia. W kilku miejscowościach nastąpiły wyłączenia prądu. Wśród nich znalazło się Ostrowite.

- Jedna z rodzin poprosiła o pomoc ponieważ z powodu długotrwałego braku napięcia nie można było uruchomić aparatury medycznej. Aby pompa tlenowa mogła znowu działać strażacy użyczyli rodzinie agregatu prądotwórczego, który ustawiono na podwórzu - informuje mł. ogn. Marcin Borucki z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.
REKLAMA

W trakcie odjazdu straży pożarnej prąd włączono. Zastęp OSP pozostał na miejscu jeszcze kilkanaście minut, aby upewnić się czy prąd włączono na stałe, czy tylko chwilowo.

Na szczęście okazało się, że prądu nie wyłączono ponownie i aparatura tlenowa mogła działać już bez strażackiego agregatu.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. cyklista

  27 października 2021 09:26

  Brawo. Niezawodni.  Tylko nie

  Brawo. Niezawodni.  Tylko nie mogę się pogodzić z tym, że nadal są  Strażą  POŻARNĄ (!)

  • Nie wierzę

   28 października 2021 08:39

   Pożar w tym przypadku należy

   Pożar w tym przypadku należy rozumieć jako synonim wszystkich niespodziewanych i niebezpiecznych zdarzeń. Jeśli się bardzo śpieszysz pytają cię czasami „co tak biegniesz, jak do pożaru”, prawda? Trudno znaleźć bardziej pasującą do tej „służby do wszystkiego” nazwę, no bo jaką? Straż wielozdarzeniowa? Lepiej zostańmy przy znanym i swojsko brzmiącym określeniu. Ale może ktoś ma pomysł na sensowną nazwę dla strażaków, która oddawałaby ogrom ich obowiązków?

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama