Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

"Szantażowano nas, że odbiorą halę, jeśli pomożemy skompromitować poprzedniego wójta"

Idąc za ciosem, rządząca komisarycznie gminą Warlubie Anna Ośko przedstawiła kolejną listę uwag pod adresem wykonawcy odpowiedzialnego za budowę hali sportowej. W opinii firmy JPD działania z jej strony to brudna gra polityczna.    

Udostępnij
hala-warlubie-ukonczona-1

REKLAMA

W minioną niedzielę Anna Ośko na swoim profilu facebookowym przedstawiła drugą część zarzutów pod adresem wykonawcy hali sportowej w Warlubiu. Wszystkie koncentrują się wokół dachu. Jednocześnie zapowiedziała kolejne odsłony z długiej listy niedoróbek, które do tej pory nie zostały usunięte. Całość dokładnie zilustrowano zdjęciami wskazując konkretne niedociągnięcia, które w przekonaniu pełniącej obowiązki wójta wykluczają całościowy odbiór hali i wypłatę reszty należności.

W sprawie głos postanowił zabrać główny wykonawca, który uważa, że jest ofiarą politycznej walki, a Anna Ośko w swoim oświadczeniu mija się z prawdą.
REKLAMA|

Dla naszego konsorcjum najbardziej istotne jest to, że budynek został odebrany w dniu 10 marca 2021, kiedy to komisja pod przewodnictwem  pełniącej obowiązki Wójta Gminy Warlubie Pani Anny Osko dokonała odbioru hali (z wyłączeniem sufitu na salą główną) co też potwierdziła swoim podpisem. Inspektorzy poszczególnych branż przyznali rację naszym argumentom, jednak subiektywna ocena Pani Osko nie pozwala rozstrzygnąć sprawy, dlatego sufit pozostaje sprawą sporną - czytamy w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu firmy JPD z Grudziądza. - Nasze konsorcjum wypowiedzenie umowy przyjęło z dużym zdziwieniem, ponieważ dotyczy ono budynku w 100 proc. przygotowanego do użytkowania. Nasze zdziwienie pogłębia fakt, że w ostatnim czasie usilnie prosiliśmy o spotkanie z Panią Osko celem omówienia jej wątpliwości, jednak nasze wiadomości pozostawały bez odpowiedzi.
REKLAMA

Jeszcze bardziej zaskakuje, jeśli nie szokuje, kolejny fragment długiego pisma wystosowanego przez firmę JPD:

Reklama
Reklama

Jesteśmy zmuszeni poinformować opinię publiczną, że w trakcie trwania procedury odbioru budynku zostaliśmy postawieni w bardzo nieprzyzwoitej i nieprzyjemnej sytuacji. Z najbliższego otoczenia Pani Anny Osko usłyszeliśmy wprost, że odbiór może zostać przeprowadzony bez większych przeszkód i w szybkim tempie jeśli pomożemy w zgromadzeniu materiałów kompromitujących poprzednią władzę Gminy Warlubie w celu użycia materiałów w prowadzeniu kampanii wyborczej Pani Anny Ośko. Jednocześnie dano nam do zrozumienia, że w przypadku niespełnienia prośby możemy spodziewać się trudności związanych z dalszym procesem odbioru hali.

Pełna treść oświadczenia wykonawcy hali w załączniku.
a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA
Budujemy kolejny blok na osiedlu Nowe Marianki w Świeciu. Zapraszamy do obejrzenia filmu. Wizualizacje mieszkań i dodatkowe informacje na www.apartado.pl

Udostępnij
148 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Zapewne te same osoby w

Zapewne te same osoby w niedzielę klęczą w pierwszym, kościelnym rzędzie. Co za hipokryzja…

***** ***

***** ***

Niedoróbki są ewidentne ,ktoś

Niedoróbki są ewidentne ,ktoś wziął za to pieniądze ,a Pani Komisarz słusznie nie odebrała fuszery i tandety za grube nasze pieniądze. 

Pani Komisarz nie musi

Pani Komisarz nie musi kompromitować byłego wójta już całą Polska wie ,że to przestępcą skazanym z lepkimi palcami i pazerny na łatwe pieniądze .Z halą też pewnie tak było  A my mieszkańcy płacimy podwójnie 

Reklama

Aż przykro się patrzy na to

Aż przykro się patrzy na to co się dzieje w Warlubiu! Jesteśmy pośmiewiskiem wszystkich wokół! Jest to najbrzydsza i najbardziej brudna kampania wyborcza jaką pamiętam! Wstyd! Nie chciał bym widzieć na tym stanowisku żadnej z kandydujących osób. 

Pisowskie metody!!! 

Pisowskie metody!!! 

szkoda strzępić ryja!

Widać, że tonący brzytwy się

Widać, że tonący brzytwy się chwyta szczegolnie, że w grę wchodzą duuuże pieniądze. Używanie tyle razy czyjegoś imienia i nazwiska to sposoby już nam w gminie znane. Pożyjemy- zobaczymy ale ktos tu sie przestraszył, że tym razem nie będzie tak kolorowo…

A w TVP mówili że pani

A w TVP mówili że pani komisarz jest spoko

Reklama

To jest straszne, to się nie

To jest straszne, to się nie mieści w głowie!!!!

Prokuratura powinna się tym zająć

A nie znowu telewizja i hucpe urządzać

Z szacunku do wyborców, a nie tylko gierki byle kampania wygrać 

Teraz jest na czasie mówienie

Teraz jest na czasie mówienie że to sprawa polityczna 

Co to za oświadczenie. Z

Co to za oświadczenie. Z bliskiego kręgu pani komisarz ktoś coś powiedział. Żenada. Nie wierzę, aby narażała się na żonglowanie takim powiedzmy źle zrobionym dachem . Jakby było wszystko w porządku to by dach inaczej wyglądał, byłaby pełna dokumentacja. Oświadczenia, oskarżające powinny mieć uzasadnienie, a nie ktoś coś powiedział, a może z palca wyssał. 

Pani Ośko nie musi

Pani Ośko nie musi szantażować i układać się z firmą JPD wystarczy ,że pokazała ich profesjonalizm czyli partactwo i niechlujstwo za które chcą nasze pieniądze. Taka tandeta nie jest Pani Ośko potrzebna do wygrania wyborów. Teraz ma problem JPD i wymyśla różne pomówienia . Tym razem hala jest najprawdopodobniej złodziejskim procederem byłego wójta.

Reklama

Nasi radni gospodarnej gminy

Nasi radni gospodarnej gminy nie wyciągają wniosków. Uważają, że to gra polityczna. A gdzie dobro nasze. 

Zapamietaj, że dobro ponad

Zapamietaj, że dobro ponad wszystko Jedynego mieszkańca naszej Gminy jest dobrem najwyższym. Amen. 

My to, my to…

My to, my to… patointeligencja 🙂 

Przeczytałam oświadczenie p

Przeczytałam oświadczenie p.Ośko i firmy. W oświadczeniu p. Ośko  jest napisane, że  inwestycja kosztowała 6,5 mln a nie ,że budowa hali jak to twierdzi firma JPD z Grudziądza . W reportażu chyba też byly omówione koszty budowy dokładnie hala + drogi , czy plac wokół hali. Jest napisane o braku zainteresowania niektorych radnych inwestycją ogólnie wartą 6,5 mln, wiec należałoby tu chyba sprostowanie i przeprosimy. 

Brać się za nią i za jej

Brać się za nią i za jej fałszywą bandę!!!

W tym Warlubiu to już dobrze

W tym Warlubiu to już dobrze nie będzie. Szok co tu się dzieje. 

Ha ha. To żadna nowość,  że

Ha ha. To żadna nowość,  że Pani komisarz szantażuje ludzi. Swoich podwładnych także straszy, że jak nie będą jej popierać to zwolni z pracy.

Panie właścicielu firmy gdyby

Panie właścicielu firmy gdyby Pan wykonał wszystkie prace poprawnie, wszystkie dokumenty miał kompletne, to nikt by się do Pana nie czepial bo nie miał by podstaw.

Jakakolwiek przyczyna by to

Jakakolwiek przyczyna by to nie była ja się zastanawiam jak firma może zostawić taką fuszerkę do odbioru? Panie właścicielu czy Ty to w ogóle widziałeś? czy Tobie nie jest wstyd? 

Typowe metody komunistow z

Typowe metody komunistow z Pis-u !!! *****  *** !!!

Czytałam dzisiejsze

Czytałam dzisiejsze oświadczenie wójt komisarycznej Anny Ośko. Jest tam wspomniana kwota prawie700 000 zł za wewnętrzna instalację, dodatkowa umowa z JPD . To jak wyglądał kosztorys tej hali. O czymś zapomniano. Czy dodatkowe wydatki związane z budowa hali były uzgadniane z radą Gminy.

Jeśli firma nie ma nic na

Jeśli firma nie ma nic na sumieniu to powinna ten czyn zgłosić do prokuratury

Jeśli firma nie ma nic na

Jeśli firma nie ma nic na sumieniu to powinna ten czyn zgłosić do prokuratury

Gienek „dobra rada” chwali

Gienek „dobra rada” chwali się na fejsie swoim „mocnymi papierami ” smiechowisko

Wszystko jest mozliwe w tym

Wszystko jest mozliwe w tym kraju. Nie rozumiem tylko dlaczego tego normalnie nie mozna załatwić po ludzku.

A jak nie idzie to niech to sad rozstrzygnie i tyle a nie sie teraz wzajemnie będą okładać… a my za to placimy pani kasa leci firma i tak musi mieć zaplacone za to co zrobiła a jeszcze teraz prawnik zarobi i wszystkie dodatkowe niepotrzebne akcje tylko to zaogniają. A ze wyborów nie bylo to bedzie cyrk. I my za to placimy ludzie to za nasza kase.  

Pani Wieczorek u swojego

Pani Wieczorek u swojego idola  Eugieniusza na fejsie wymadrza się,  że trzeba rozmawiać. Jej mąż jak  był radnym to przez całą kadencję nie powiedział,  ani  be ani me .Wstyd.

Gdyby firma wywiązała się ze

Gdyby firma wywiązała się ze wszystkich prac wykonanych zgodnie ze sztuką budowlaną to by nikt do niczego by się nie przyczepił.. chyba to jasne.

Co do dodatkowych prac i kolejnych inwestycji związanych z no instalacja elektryczna to tu prokuratura już powinna się przyjrzeć sprawie. 700 tysiący za instalację elektryczną to już grubsza przesada . 

A nie lepiej wezwać

A nie lepiej wezwać niezależnego biegłego? Oceni czy faktycznie jest coś nie tak. Koszt poniosła by strona przegrana w sporze. 

Pani Ośko to lepiej niech się

Pani Ośko to lepiej niech się zajmie sprawami porządku w gminie na terenach wszystkich sołectw, a nie sądami straszy. Sama nie myśli racjonalnie, tylko słucha swoich podlizaczy, tej mafii

Pisałam komentarz …i co

Pisałam komentarz …i co komentarz został usunięty ….czyżby pani komisarz było to nie na rękę ….a może maz zazdrosny w końcu się się zrobił o pana Sz…..

Obejrzycie państwo zdjęcia 

Obejrzycie państwo zdjęcia  hali na fejsie u Pani Ani i wtedy poproszę o komentarze i Pan Panie Gieniu też niech sobie porozmawia ze swoimi aktywistkami z klubu GOSPODARNA GMINA gdzie byli jak to cudo było  plodzone. 

Administrator strony to

Administrator strony to Ekstraswiecie.pl jakby kto pytał. 

Teraz dopiero widać co

Teraz dopiero widać co musiało się stać z pienìędzmi by odebrać taką banderę jaką jest halą sportowa. Powstał dom w Lipinkach. Kłopotek jak u Rymanowskiego by mądrował i wymądrzał się bo na zewnątrz halą mu się podoba. Kłopotek nie jesteś omnibusem jesteś emerytem ,a za halę płacą mieszkańcy Warlubia nie Śliwic.

Złodziej zawsze będzie

Złodziej zawsze będzie złodziejem ,a Kłopotek go kryje bo razem jeżdżą i najlepszy robi mu kampanię wyborczą .Panie Kłopotek siedź w Śliwicach wstydu oszczędź.(cytując wieszcza)

Tam się nawet gęsi nie da

Tam się nawet gęsi nie da chodować .

Wydaje mi się,  że płytki

Wydaje mi się,  że płytki położone w łazienkach na hali sportowej, to pozaklasowy odpad gresu podłogowego cietego szlifierka kątowa. 

Panie Krupiński mam radę w sklepach budowlanych i z narzędziami można kupić maszynki do cięcia płytek z diamentowy ostrzem , są też otwornice do otwór  (ale to już bardziej specjalistyczny sprzet cena takiego sprzętu zaczyna się od 50.00pln .

Wiem to dodatkowe koszty,  ale warto zwraca się. 

Sam takich używam no i efekt cięcia trochę lepszy.

Nie wiem skąd było

Nie wiem skąd było dofinansowanie do budowy hali , ale jak zobaczą te łazienki to się za głowę złapią. 

Pytanie do Pani przewodniczącej Rady Gminy czy nadal nie widzi Pani potrzeby zwołania sesji w trybie pilnym,  czy gospodarni RADNI w ogóle byli na tej budowie trwającej dwa lata za co bierzecie pieniądze jestecie od nadzoru pracy organu wykonawczego czy nie ?

Pani Wójt Dragacza wywaliła

Pani Wójt Dragacza wywaliła Panią Osko od siebie i zaczeła zamęt robić u nas !!! Jak to Pis-or , tylko umnieją robić wszędzie bałagan !!!

Wszystko możliwe. Jest „przy

Wszystko możliwe. Jest „przy władzy” drugi raz takiej sytuacji może już nie być.To wszystkiego się może łapać.

Pani O. ma pewnie świadomość

Pani O. ma pewnie świadomość że wyborow nie wygra więc chwyta się wszystkiego czego może żeby zrobić jak największy burdel w gminie i uciec po przegranych wyborach. PiS nie wygra już niczego. Pani O nawet u siebie z kad pochodzi nie ma poparcia a co dopiero w innych miejscowościach. Robi pośmiewisko z ludzi wokół u z siebie. I za wszelką cenę chce pokazać że jest lepsza niż były Wójt. Tak się teraz robi kariere? Każdemu kogo znam mówię że nie będę głosował na Panią i nikt z mojego otoczenia nie odda głosu na tą osobę i partie. Pani robi cyrk… Wstyd. 

Moi drodzy, niestety prawda

Moi drodzy, niestety prawda jest taka, że każda firma i to nawet nie tylko polska, patrzy by coś taniej zrobić by jakiś bubel przemycić. Po prostu kombinuje by obniżyć koszty a zwiększyć zyski. To jest stara prawda, odkąd ludzkość ewoluowała do poziomu homosapiens. Jak się jeszcze wnikliwie szuka przy odbiorze to zawsze można coś znaleźć. Dlatego nie można się dziwić ,że Pani Komisarz szuka tzw. „dziury w całym”. Wiadomo wszystkim, że cale działanie wcześniejsze Pani Komisarz i jej ekipy to niewygasająca potrzeba zemsty, za krzywdy które Ona i jej poplecznicy ponieśli od byłego Wójta. No i to jest przecież naturalne. Ja bym takie działanie po prostu ignorował. W kontekście kandydatów na Wójta to ja no nie wyobrażam sobie by z pragmatycznego podejścia wyborczyni/wyborca Gminy Warlubie mógł rozważać głosowanie na Panią Komisarz, skoro Pan Kłopotek to setki a może tysiące kontaktów układów które mogą być w przyszłości, gdyby został Wójtem zaprzęgnięte na potrzeby Społeczności Gminy Warlubie. No ilu znajomych w Bydgoszczy, Toruniu i Warszawie ma Pani Ośko. Ja bym był zwolennikiem gdyby Oboje kandydaci zawarli układ że Pan kłopotek na Wójta a Pani Ośko na Sekretarza. Ona jeszcze póki te ostatnie lata PIS Rządzi by mogła od PISu ciągnąć, a On spokojnie rozważnie całością kierować.  Tak jest moja Rada. Nowoczesny z sąsiedniej gminy.

GOPODARNI RADNI POSŁUCHAJCIE

GOPODARNI RADNI POSŁUCHAJCIE SWOJEGO NOWEGO GURU „NIE IDZICIE TĄ DROGĄ „

Aktywistkom Warlubskim

Aktywistkom Warlubskim gospodarnej gminy zywłaśnie się to marzy 

otoczenie pani Ośkao to

otoczenie pani Ośkao to Katarzyna Kaczmarek-Sławińska.

Takie metody w 100% potwierdzają kto za panią Ośko stoi i kto będzie w Warlubiu rządził w przypadku wygrania wyborów przez Ośko.

Kto to Katarzyna Kaczmarek Sławińska chyba nie trzeba przedstawiać?

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

W czwartkowe popołudnie nad naszym regionem przeszły gwałtowne opady deszczu i gradu.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Reklama
Reklama

Wiadomości

We wtorek późnym popołudniem doszło do wypadku na ul. Sportowej w Świeciu. Kierowca volkswagena potrącił rowerzystę i uciekł, zostawiając samochód.

Wiadomości

Kościół katolicki świętuje dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywaną Bożym Ciałem. W Świeciu największa procesja przeszła ulicami osiedla Marianki.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Styl życia

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Jechał traktorem całą szerokością jezdni i ledwie trzymał się w fotelu. Świadek powiadomił policję, podejrzewając, że mężczyzna jest pijany.

Wiadomości

We wtorek w Czaplach poszkodowany został 10-latek. Policja podaje okoliczności zdarzenia.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

W czwartkowe popołudnie nad naszym regionem przeszły gwałtowne opady deszczu i gradu.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Wiadomości

We wtorek późnym popołudniem doszło do wypadku na ul. Sportowej w Świeciu. Kierowca volkswagena potrącił rowerzystę i uciekł, zostawiając samochód.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo