Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Tak ma wyglądać największy park handlowy w Świeciu. Zaczyna "coś" się dziać na placu budowy [zdjęcia]

Jeśli inwestycja nie zaliczy kolejnych opóźnień, tak jak działo się to do tej pory, prawdopodobnie jeszcze przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia mieszkańcy będą mogli zrobić zakupy w nowym kompleksie handlowym przy ulicy Cukrowników w Świeciu.

Udostępnij
arkadia-3

REKLAMA

Park Handlowy Arkadia Świecie - tak ma nazywać się kompleks handlowy, którego budowę przy ul. Cukrowników, w pobliżu Bricomarché, zapowiadano już 2,5 roku temu. Inwestorem jest spółka Arka Bud Invest spod Wejherowa.

Reklama
Reklama

Na działce własnie ustawiono baner z wizualizacją obiektu i zwieziono materiały do budowy ogrodzenia.

- Zakładamy, że obiekt będzie gotowy mniej więcej w ciągu roku - zapowiada Krzysztof Guppert, dyrektor do spraw komercjalizacji i sprzedaży nieruchomości w Arka Bud Invest.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Dyrektor stwierdził, że większość pomieszczeń jest już wynajętych przez sklepy. Nie podał jednak, z kim konkretnie podpisano umowy.

Jest więc szansa, że pierwsze zakupy zrobimy w Arkadii na święta Bożego Narodzenia. Do tego zapewne będzie dążył inwestor, bo okres świąteczny to prawdziwe żniwa dla handlowców.

Budowa parku handlowego przy ul. Cukrowników ma dość długą historię. O planach jego powstania portal Extra Świecie pisał jako pierwszy już w lipcu 2019 r.
REKLAMA

Reklama
Reklama

W listopadzie tego samego roku radni podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru między ulicami Wodną i Armii Krajowej.

Plan zezwala na budowę obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m kw. Był to niezbędny warunek, aby firma spod Wejherowa poważnie myślała o budowie parku o powierzchni handlowej wynoszącej 6,3 tys. m kw., bo tyle będzie miała Arkadia. Dla porównania, Multibox ma około 5 tys. m kw.
REKLAMA

Reklama
Reklama

REKLAMA

Reklama
Reklama

REKLAMA

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

 Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij

Komentarze (57)

  1. Robert0911

    29 stycznia 2022 10:13

    Zero kontroli urzedu

    Zero kontroli urzedu miejskiego nad planowaniem przestrzennym w Swieciu, rzadzi przypadkowość. Nasciagaja marketow do centrum – idiotyzm

    • I tylko,

      29 stycznia 2022 10:47

      dlatego zszedłeś z drzewa,

      dlatego zszedłeś z drzewa, żeby dać upust swojej głupoty? Wracaj na swój bananowiec i nadal prosuj, to co „urodził”

      • Robert09111

        29 stycznia 2022 11:07

        Jestem tu żeby buractwo takie

        Jestem tu żeby buractwo takie jak ty przeczytało kilka madrych slow.

      • NIE

        29 stycznia 2022 11:09

        Dobre 🙂 

        Dobre 🙂 

    • klient

      29 stycznia 2022 11:18

      O jakiej przypadkowości

      O jakiej przypadkowości mówisz? to jest totalne centrum handlowe nie przeszkadzające nikomu (chyba że tobie), wyodrębione, blisko dla klientów, niektóre miasto pozazdrościło by takiego terenu handlowego niemal w centrum miasta. Im więcej marketów i sklepów tym mniej wyjazdów do Bydgoszczy czy Grudziądza. Jak ktoś chce marudzić, narzekać i krytykować, to powód zawsze znajdzie.

  2. Tofik

    29 stycznia 2022 10:58

    Pamiętajcie: inwestycje =

    Pamiętajcie: inwestycje = pozwolenia = łapówki

    Nasi włodarze nie myślą o zagospodarowaniu przestrzennym miasta itp. liczy się kasa bo kto wie czy stołek będzie po kolejnych wyborach

  3. MajkGol

    29 stycznia 2022 11:09

    Niedlugo Swiecie bedzie

    Niedlugo Swiecie bedzie wygladac juz calkowiicie jak baner reklamowy, wspolczuje tym, ktorzy beda sprzatac balagan po obecnych wladzach.

  4. Mieszkaniec gminy

    29 stycznia 2022 11:35

    Nasi włodarze niczym się nie

    Nasi włodarze niczym się nie interesują, wydają kasę na roboty bez żadnej kontroli. Wystarczy przyjrzeć się na remont drogi w Grucznie polbruk położyła firma falująca same nierówności a czas w jakim to robią woła o pomstę do nieba. Nikt tego nie kontroluje

    • MIKI

      29 stycznia 2022 11:52

      Jeśli mowa o Podgórnej to

      Jeśli mowa o Podgórnej to fakt linii prostej nie uświadczysz same wężyki 

    • Rafi

      29 stycznia 2022 12:34

      może miejcie pretensje do

      może miejcie pretensje do sołtysa z tego co wiem to sołtys Gruczna jest też radnym to jego też nie interesuje jak wydawane są gminne pieniądze?

    • Warszawiak

      29 stycznia 2022 15:59

      To nie są nasi włodarze!!! to

      To nie są nasi włodarze!!! to ludzie, których zatrudniliśmy by sensownie wydawali nasze pieniądze. To jeszcze nie Korea Płn.

    • Miastowy

      29 stycznia 2022 22:14

      Zamiast cieszyć się że na wsi

      Zamiast cieszyć się że na wsi polbruk kładą to narzekania że krzywo, cieszyć się że klepiska nie ma

      • Miastowy

        30 stycznia 2022 13:10

        Ty się czepiaj Gruczna bo

        Ty się czepiaj Gruczna bo Gruczno już było a Świecie nawet nie było w planach

  5. Konfa

    29 stycznia 2022 12:15

    Globalne korpo, które wchodzą

    Globalne korpo, które wchodzą do Polski – są na „dzień dobry” zwolnione z podatków, a polskim firmom dowalane są kolejne obciążenia podatkowe (pod różnymi mylnymi nazwami). Przykład? Niemiecki T-Mobile, który w ciągui 5- lat zapłacił zaledwie 30 tysięcy podatku, a dostał od państwa polskiego 5 milionów pomocy publicznej. Przykłady można mnożyć. NEOKOLONIALIZM w czystej postaci, nie spotykany w żadnym innym państwie!!!

  6. Glupota

    29 stycznia 2022 12:21

    Nastepny multibox w swieciu i

    Nastepny multibox w swieciu i to zaraz obok, bezsens jakich mało… 

    • w dupie

      29 stycznia 2022 12:34

      W DUPIE MASZ MULTIBOX

      W DUPIE MASZ MULTIBOX

    • BMX

      29 stycznia 2022 13:02

      A i tak nie będzie gdzie

      A i tak nie będzie gdzie zaparkować tyle będzie ludzi. Zwłaszca tych z Chełmna gdzie nic nie ma

  7. Baja kontingo

    29 stycznia 2022 12:22

    I czym to się różni od

    I czym to się różni od sklepów przy kauflandzie myślałem że zrobią galerię porządna jak w Bydgoszczy jak focus czy jak Grudziądzka alfa nic w tym mieście nie jest zrobione z głową robić byle robić i aby się kręcił biznes 

    • Anonim

      30 stycznia 2022 12:15

      Świecie to nie Bydgoszcz a

      Świecie to nie Bydgoszcz a tylko małe miasteczko chociaż powiatowe !!!

  8. Uf

    29 stycznia 2022 12:34

    Teren wymarzony pod

    Teren wymarzony pod budownictwo mieszkaniowe, widok na dolinę Wisły i Wdy, blisko ciepłowni, a oni budują coraz to nowe stragany handlowe i jeszcze uważają to za swoje osiągnięcie!

    • Świecianin

      29 stycznia 2022 12:55

      Popieram widoki są tylko

      Popieram widoki są tylko madrych włodaży Świecia brak!

    • Anonim

      29 stycznia 2022 19:54

      ciekawe czy bedzie toaleta za

      ciekawe czy bedzie toaleta za 200 tys??????

  9. tomi77

    29 stycznia 2022 12:54

    A będzie tam pizzeria czy

    A będzie tam pizzeria czy kebab?  bo lubię jeść !

  10. Lola

    29 stycznia 2022 13:01

    Świecie to bogate miasto

    Świecie to bogate miasto ludzie muszą mieć gdzie wydawać pieniądze. Ile można kupować mieszkań czy samochodów?? Spokojnie obroty będą miały jeszcze 3-4 duże galerie. 

  11. Rafi

    29 stycznia 2022 13:23

    Ja jestem jak najbardziej za

    Ja jestem jak najbardziej za takimi galeriami. Skończy się monopol małych sklepów ze sztucznie podbitymi cenami

  12. Mieszkam

    29 stycznia 2022 13:54

    Lepiej dealer japońskich

    Lepiej dealer japońskich samochodów niż kolejna mała galeryjka. Tylko 1000m2 więcej niż multibox a i tak będą tam skromne sklepiki

  13. Nnn

    29 stycznia 2022 14:18

    Bezsensu taka galeria

    Bezsensu taka galeria ,powinna być taka jak Grudziądz ,Bydgoszcz  i z 3 poziomy .A ta będzie wyglądać podobna do multi boxu, każdy sklep osobne wejście bezsensu

  14. Śmieszne

    29 stycznia 2022 14:52

    Nikt nikogo nie zmusza do

    Nikt nikogo nie zmusza do robienia tam zakupów. Ja osobiście unikam bezcelowego chodzenia po sklepach. Wszystko o produkcie, który potrzebuje staram się dowiedzieć z internetu. Jeśli mam potrzebę sprawdzić go organoleptycznie to udaje się do sklepu gdzie ten produkt występuje a następnie szukam miejsca gdzie oferują go za najniższa cenę i zamawiam/kupuję. Nawet z ubraniami tak robię. Ludzie sami doprowadzają do sytuacji na które narzekają. Jest popyt, jest podaż. Proste prawa rynku. 

  15. Kazio K

    29 stycznia 2022 14:58

    Po co komu te sklepy, jak za

    Po co komu te sklepy, jak za chwilę nikt nie będzie miał pieniędzy, żeby cokolwiek kupić, przy tych rosnących cenach zaraz zacznie się oglądanie każdej złotówki za im się ją wyda

  16. Open On

    29 stycznia 2022 15:00

    Czy już wiadomo czy

    Czy już wiadomo czy energylandia dostanie pozwolenie na budowę parku na górnym grucznie????? Podobno jest już wniosek złożony w UM. Dziwne że nikt tego nie nagłaśnia.

  17. MaxiKazik

    29 stycznia 2022 15:05

    Super, bardzo siem ciesze!

    Super, bardzo siem ciesze! Bedzim mieli gdzie z Grazka chodzic na zakupy z naszymi dzieckami! Dobrze, ze panstwo polskie buduje tyle tych sklepow bo tak to czlowiek by nie mial co robic. Widac ze wladza dba o ludzi zeby im bylo dobrze. Sa doplaty i rozne takie, pincet plsu jest. Pierwszy auto w zyciu my kupili, i to Wokswagena! A za tuska nic my nie mieli, tyle oni kradli!

  18. Xxx

    29 stycznia 2022 15:23

    Teren idealny pod handel

    Teren idealny pod handel dojazd też będzie dobry kto chce ten skorzysta   tylko  polska w ruinie

  19. Zawada

    29 stycznia 2022 15:28

    Powinni postawić coś takiego

    Powinni postawić coś takiego jak alfa z grudziadza. A nie jakieś biedackie multiboxy czy tego temu wioche…

    Wiochy typu chelmno gruczno itp waliłyby do nas swoimi starymi tdi w ogromnych ilościach. Skończyło by sie nabijanie hajsu grudziądzowi przez świeciakow.

    Helios też robilby robotę a nie u nas kino z brudna płachta jeszcze zniszczona na dole. 

  20. Antyzakupowiec

    29 stycznia 2022 17:00

    A gdzie tera baza pks?

    A gdzie tera baza pks?

    Wszyscy kupują w internecie a u nas następna galeria.To było dobre 10 lat temu.Czy jakas nową galerie zbudowali ostatnio w Bydgoszczy, Grudziądzu? Glinki już padła. Lepsze to miejsce na nowy dworzec czy sale koncertową

  21. Xdddddd

    29 stycznia 2022 17:39

    Zamiast zrobic cos na podobe

    Zamiast zrobic cos na podobe alfy w grudziadzu gdzie mozna wejsc do galerii i sobie usiasc w srodku to oni robia drugiego multiboxa xD

    • Hmmm

      29 stycznia 2022 20:08

      Może to racjonalny w obecnych

      Może to racjonalny w obecnych okolicznościach strach przed zamykaniem galerii handlowych. Ewentualny zakaz nie obejmowałby sklepów w podobnym układzie jak multibox. Stąd takie rozwiązanie. A kawiarnia może być osobnym lokalem, do którego wstępuje się przy okazji zakupów. 

      • mj

        29 stycznia 2022 22:28

        Pandemia minie a budynek

        Pandemia minie a budynek zostanie. Myślę, że tu chodzi o sprawy podatkowe. Wszelkie korytarze i halle nie przynoszą zysków z wynajmu, a podatek od powierzchni trzeba płacić. 

    • Bob

      29 stycznia 2022 23:03

      I westorem nie jest gmina

      I westorem nie jest gmina tylko spółka opisana w artykule a ty byś chciał by na twojej działce ktoś decydował jaki duży budynek masz postawić?

      • Mieszkaniec

        30 stycznia 2022 12:13

        To miasto nie ma nic do

        To miasto nie ma nic do powiedzenia co do zagospodarowania przestrzennego? Już widać że nic w tym mieście do siebie nie pasuje nikt nie czuwa nad architekturą miasta! Wstyd! 

  22. krzysztof kowalski

    29 stycznia 2022 20:16

    No prosze buduje sie kolejna

    No prosze buduje sie kolejna galeria.A niby taki kryzys taka pozoga nic sie to nam nie oplaca nie kalkuluje. Nowy lad niszczy kieszenie polakow i male przedsiebiorstwa.Tymczasem galeriie wyrastaja jak grzyby po desczu .I z czego tu sie cieszyc ze powstanie kolejna szopa z cc diversem natura i jyseekem.do tego lokalizacja miasto tradycyjnie lokuje biznesy na ,,swoich dzialkach,, nie baczac na interes ogolu i sens zabudowy

    • Yogi

      29 stycznia 2022 20:24

      Jak nie było Internetu to

      Jak nie było Internetu to tylko rodzina wiedziała że jesteś idiotą. A teraz każdy. Co ma miasto do tego co powstaje na prywatnej działce??  Decyduje ten co kupił. Mógł  kto postawić tam wielki sklep rybny, hurtownie firan, albo największy w Europie sklep z dewocjonaliami. Jednak nie wiedzieć czemu chłop uznał że najwięcej zarobi na galerii. 

      • kowalski

        29 stycznia 2022 20:38

        O zyciu wiesz tylko tyle na

        O zyciu wiesz tylko tyle na ile pozwala ci twoj rozumek.

    • slawek.csw

      30 stycznia 2022 00:06

      Panie Kowalski. To teren

      Panie Kowalski. To teren prywatny z prywatną inwestycją. Nic Panu do tego.

  23. Oj ludzie

    29 stycznia 2022 23:00

    Teraz narzekają niektórzy, że

    Teraz narzekają niektórzy, że kolejny multibox powstaje i to ponoć w centrum a niedawno narzekaliście, że na górnych Mariankach jest za mało sklepów i tam powinno coś powstać by mieć bliżej po zakupy. W tamtych wpisach to miejsce nazywał iście  że jest na uboczu to się w końcu zdecydujcie!!! A ja wam powiem co Was boli siedzi kółka osób co tak dla zasady krytykuje wszystko i wszystkich co by się nie działo a szczególnie przeciwnicy obecnych włodarzy w mieście. Myślicie że D.W. będzie lepszy? Ten to fantasta dopiero i też jest w gronie tych co woleliby aby handel był na Mariankach szok tak jak kolej….. ha ha ha A co do sklepów to naprawdę myślicie że w sieciowkach pracują idioci i otworzą sklep obok sklepu? W nowym na pewno będą takie sklepy  których nie ma w multiboxie. Poza tym na baner,e już widać niektóre nazwy. Myślicie  że bez zgody mogliby je tam umieścić? Naród zamiast mądrzejszy to coraz g…..szy jest a ,a ceny podziękujcie pisowi……

    .

  24. sławek.csw

    30 stycznia 2022 00:15

    Czytam te komentarze i tak

    Czytam te komentarze i tak się zastanawiam skąd u ludzi tyle złości, zawiści i innych bliżej nieokreślonych złych cech. Sami malkontenci, którzy (tak podejrzewam) nic w życiu nie osiągnęli tylko potrafią narzekać i stękać. 

    Czy te osoby wiedzą, że to teren prywatny z prywatną inwestycją. Gminie nic do tego. Jeżeli projekt nie przekracza określonej przez prawo powierzchni w m2 to mogę sobie budować. Chcecie tam mieszkania? trzeba był teren wykupić i se wybudować.

    • Anonim

      30 stycznia 2022 14:16

      czy bylo wiadomo kiedy i za

      czy bylo wiadomo kiedy i za ile ten teren byl sprzedawany?

      • Wojak

        30 stycznia 2022 15:07

        A co Ciebie to interere.

        A co Ciebie to interere.

    • CaliforniaDreamin1

      30 stycznia 2022 16:50

      Nie jest to prawda. To Gmina

      Nie jest to prawda. To Gmina tworzy plan zagospodarowania przestrzennego i z tego co wiem, to w tym miejscu nie było pozwolenia na tak duże obiekty. Radni musieli nad tym glosować, mieli wpływ na to co się teraz tam wybuduje. A to, że ten teren został nierozsądnie sprzedany to już inna para kaloszy i nieodwracalny błąd poprzedniego burmistrza.

  25. Sklepy

    30 stycznia 2022 09:38

    Niech ktos rozszyfruje napisy

    Niech ktos rozszyfruje napisy sklepów na wizualizacji 

  26. Baner

    30 stycznia 2022 11:49

    No to pewnie już powalony

    No to pewnie już powalony baner, bo jakość pod wzgledem bezpieczeństwa fatalna na zdjęciu.

  27. Qba

    30 stycznia 2022 12:19

    Świecie to nie Bydgoszcz a

    Świecie to nie Bydgoszcz a tylko małe miasteczko chociaż powiatowe !!!

    Dosyć tych galerii handlowych 

    Może jeszcze będą galerianki

    • TwojaStara

      30 stycznia 2022 13:50

      Galerianki juz są, tylko nie

      Galerianki juz są, tylko nie potrafisz rozpoznac i zagadac.

  28. emerytowana

    30 stycznia 2022 15:39

    To byłoby idealne miejsce na

    To byłoby idealne miejsce na zadaszony rynek handlowy zamiast tego czegoś przy Krausego gdzie ludzie marzną, mokną nie można nawet zaparkowac. Warunki urągające

    • slawek.csw

      30 stycznia 2022 15:51

      Pomysł fajny. Przydała by się

      Pomysł fajny. Przydała by się hala targowa w mieście. Ale żyjemy w kapitaliźmie (choć to groźnie brzmi) i liczy się zysk, a inwestor nie zarobił by na hali w której sprzedaje się pietruszkę.

    • Nick

      30 stycznia 2022 18:14

      Dobry pomysł. Brakuje w

      Dobry pomysł. Brakuje w mieście zadaszonych straganów warzywo-owocowych

  29. świeciak

    30 stycznia 2022 16:46

    Zabudowa kontenerowo-halowa a

    Zabudowa kontenerowo-halowa a kto pamięta zabytkowe budynki po cukrowni które  zostały bezpowrotnie wyburzone a mogły być w komponowane w nowoczesną zabudowę tak jest w wielu miastach 

  30. Delikwent

    31 stycznia 2022 18:10

    Niech ta władza świecka

    Niech ta władza świecka zajmie się lepiej oświetleniem ulic w mieście i wybudowaniem dróg do posesji,ulice wyglądają jak w 18 wieku jeszcze tylko nasr…. na środek i świnie wpuścić żeby się w błocie paplały. Wstyd takie bogate miasto ronda budują za miliony a ulice bez lamp i błoto do kostek.