Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Takiej technologii jeszcze u nas nie stosowano. Nowe schody między Kopernika i Wojska Polskiego

Niedawno ruszył gruntowny remont schodów między ulicami Kopernika i Wojska Polskiego w Świeciu. Zostaną one wykonane w technologii, z jakiej w mieście jeszcze nie korzystano.

Udostępnij
remont-schodow-portal

REKLAMA

Stan schodów już od dawna budził zastrzeżenia. Oprócz nierówności samych stopni, zwracano też uwagę na podjazd dla wózków. Rozstaw kół w wielu nowych wózkach nie odpowiadał temu na schodach. Po modernizacji, która jest jednym z ostatnich już zadań inwestycyjnych w tym roku, wszystkie te niedogodności mają zniknąć.

Reklama
Reklama

Schody nie zostaną wykonane, jak można by się spodziewać, z popularnego polbruku, lecz z betonowych prefabrykatów.
REKLAMA

- Oprócz wysokich walorów estetycznych, na korzyść tej technologii przemawiają także funkcjonalność i wytrzymałość - mówi Daniel Kapłanek, inspektor Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Jeśli to wszystko się potwierdzi w trakcie użytkowania, nie jest wykluczone, że będziemy częściej korzystać z tego materiału. Wcześniej chcemy go jednak przetestować.

Reklama
Reklama

Chwilowo prace jednak wstrzymano, co ma związek ze sporym spadkiem temperatury, który wyklucza roboty betoniarskie. W przyszłym tygodniu spodziewana jest odwilż i wtedy zostaną wznowione.
REKLAMA

- Zakładamy, że do końca roku schody będą na tyle ukończone, że będzie można je udostępnić mieszkańców - mówi Daniel Kapłanek. - Z wykończeniem ich poczekamy jednak do wiosny.

Reklama
Reklama

Inwestycja będzie kosztowała 86 tys. zł.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (21)

  1. Stefan

    9 grudnia 2021 09:21

    No i gitara 

    No i gitara 

  2. Jas

    9 grudnia 2021 09:26

    Beton…. niespotykana dotąd

    Beton…. niespotykana dotąd technologia….

    • Budowlaniec

      9 grudnia 2021 09:30

      A jak by ci zrobili schody z

      A jak by ci zrobili schody z mchu to byś mówił że za miękkie i po deszcz śliskie

      • Jas

        9 grudnia 2021 09:33

        I wtedy byłaby to

        I wtedy byłaby to niespotykana technologia. 

        • Olo

          9 grudnia 2021 09:50

          Dobra riposta …

          Dobra riposta …

  3. TRUTEŃ

    9 grudnia 2021 10:58

    Nie wymagam popularnych

    Nie wymagam popularnych ostatnio wizualizacji ale trochę charakterystki tych prefabrykatów by się przydało.

  4. Dbsn

    9 grudnia 2021 11:03

    No niesamowite artykuł na

    No niesamowite artykuł na całą strone o remoncie schodów xdd

    • Biegacz

      9 grudnia 2021 11:32

      Jaką cała stronę????? A jak

      Jaką cała stronę????? A jak mieli zrobić na pół??? Kraj debili

  5. Janek Kos

    9 grudnia 2021 11:07

    Świetną porę roku wybrali

    Świetną porę roku wybrali sobie, żeby rozebrać schody. Po co w ogóle teraz je ruszali. Były przez wiele lat, to mogły zostać jeszcze przez tą jedną zimę. A teraz wcale nie ma. Brawo!

  6. czytelniczka

    9 grudnia 2021 11:31

    Gdyby pan Woźniak był

    Gdyby pan Woźniak był burmistrzem to miasto wyglądałoby inaczej. Dowodem tego są te schody, które załatwił a nikt inny nie potrafił sobie poradzić z tym problemem.

    • Mieszkanka

      9 grudnia 2021 11:38

      nieprawda, pan Woźniak

      nieprawda, pan Woźniak glosował przeciw budżetowi gminy na ten rok – był przeciw tym schodom i wszytskiemu co zrobiono w mieście w tym roku

      • qwerty

        9 grudnia 2021 13:42

        Gdyby babcia miała wąsy, to

        Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem.

        • Hej

          9 grudnia 2021 16:58

          I to cały obraz tego pana. Na

          I to cały obraz tego pana. Na Facebooku chwali się, że dzięki niemu remont schodów, a w rzeczywistości głosował przeciw przeznaczaniu pieniędzy na ten cel. 

  7. Mieszkaniec

    9 grudnia 2021 11:52

    Oby nie były bardziej śliskie

    Oby nie były bardziej śliskie jak spadnie śnieg. Takie prefabrykaty lubią lodowiska. 

    I czy nie można zrobić za Urzędem Miasta wyjazdu z Mestwina na Wojska Polskiego? 

    • kierowca

      10 grudnia 2021 20:39

      Oczywiście że można tylko

      Oczywiście że można tylko trzeba chcieć aby usprawnić wyjazd z miasta

  8. Inżynier Mamoń

    9 grudnia 2021 13:41

    Betonowe prefabrykaty.

    Betonowe prefabrykaty. Niesłychane!

  9. Vita

    9 grudnia 2021 15:10

    U nas w UKR też beton pogania

    U nas w UKR też beton pogania łobuzów szybko, nowa technologia było nic o czym my tu nie wiemy.

  10. Mieszkaniec

    9 grudnia 2021 16:55

    Będziecie testować na

    Będziecie testować na mieszkańcach? 

  11. Świeciak

    9 grudnia 2021 17:00

    Nic nie ma o opcji dla

    Nic nie ma o opcji dla niepełnosprawnych i wózków z dziećmi

  12. Beton

    9 grudnia 2021 17:16

    A czy te schody będą

    A czy te schody będą prowadziły w górę czy w dół? 

    • On

      9 grudnia 2021 21:27

      W bok

      W bok