Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Tego jeszcze nie było. W szkole specjalnej brakuje już niemal połowy nauczycieli

Od czwartku nauka w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu odbywa się wyłącznie zdalnie. Jednak nawet w takim trybie nie jest łatwo realizować program w sytuacji, gdy brakuje tak wielu pedagogów.

Udostępnij
szkola-specjalna_0

REKLAMA

To sytuacja bez precedensu. Nigdy wcześniej na zwolnieniu nie przebywała jednocześnie tak duża grupa pracowników.

- Swoich obowiązków nie może realizować ponad 40 proc. nauczycieli - mówi Małgorzata Błaszkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych. - Są w tej grupie zarówno osoby zakażone koronawirusem, jak i leczące typowe przeziębienie lub inne schorzenia.

Kilka osób czeka na wyniki testów i mogą być one pozytywne, bo mają większość objawów zakażania.

- Na przykład w przedszkolu nie mamy ani jednego pracownika. Sytuacja jest naprawdę trudna - przyznaje Małgorzata Błaszkiewicz.
REKLAMA

Wśród zakażonych są też uczniowie, którzy jednak kontakt z wirusem przechodzą bezobjawowo.

Podobnie jak inne placówki, szkoła specjalna również stara się realizować program. Jest to jednak mocno utrudnione z dwóch powodów: braków kadrowych i specyfiki nauczania dzieci z różnego typu zaburzeniami rozwoju psychofizycznego.

- O ile w szkole masowej pewne zadania można z powodzeniem realizować przez internet, o tyle w przypadku naszych dzieci czasami jest to po prostu niemożliwe - podkreśla Małgorzata Błaszkiewicz. - Dlatego nauczyciele dowożą uczniom zadania do domów.

Na razie nauczanie stacjonarne zawieszone jest do 30 października.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (20)

 1. Pfff

  23 października 2020 18:08

  Jak się do domu wysyła ludzi

  Jak się do domu wysyła ludzi których ta choroba  nie rusza mają lekki katar i nic innego to potem państwo upada. Sam miałem tylko katar a w domu mnie uwięzili jak psa. Żadnej różnicy w stosunku do zwykłego przeziębienia. 

 2. Mnn

  23 października 2020 18:43

  A co szkoła  nr 5 w

  A co szkoła  nr 5 w Przechowie coś  lepiej  ?? Nic maluchy od poniedziałku  już  nie chodzą  bo brak niby nauczycieli i tak aż  do 30 października ,dziwne bo akurat  nauczyciele tych  młodszych  zdrowi są a nie  mogą  przyjść poprostu  się  boją  i dlatego a nie że  chorzy 

  • Ona

   23 października 2020 19:36

   Nie masz zielonego pojęcia o

   Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz… W „zerowce” został 1 nauczyciel, reszta personelu jest pozytywna, w klasach 1-3 zostało tylko 3 nauczycieli… Nie ma komu pracować i to nie są obawy przed chorobą ale faktycznie zachorowania. W „pysku” i anonimowo w sieci każdy jest mądry, a jak dochodzi co do czego, to siedzą cicho Ci, którzy najwięcej krzyczą 

   • Nn

    23 października 2020 20:00

    Sama  jesteś  anonimowa to

    Sama  jesteś  anonimowa to się  nie udzielaj,u córki  w klasie  2 jest  wychowawca i zdrowy jak rydz a prawie wszystkie  lekcje  mają  z nią, oprócz  angielskiego  ale akurat  pani od angielskiego  też  jest  zdrowa bo miala dziś  z nami on-line,nawet wychowawca  ma z nimi w-f a klasa druga jest  tylko  jedna,to mi nie pisz  że  nie  można. Nauczyciel nauczyciela  zawsze będzie  bronił 

   • Jan

    24 października 2020 13:07

    Prawda jest taka ze

    Prawda jest taka ze nauczycielom to na reke zeby sirdziec w domu!!! Placone maja i se siedza. A kogo dzieci i nauka obchodzi?? 

    • Nnn

     24 października 2020 13:16

     No właśnie  i jeszcze 

     No właśnie  i jeszcze  podwyżki  chcą  a to  my  teraz rodzice odwalamy ich  pracę 

 3. Izolator rurociągów

  23 października 2020 19:13

  Izolować należy seniorów, a

  Izolować należy seniorów, a nie zamykać w domach młodzież.  To seniorzy najgorzej przechodzą Covid, to ich najwięcej leży w szpitalach. To oni zajmują wiekszość łóżek,  ale przywilejów mają najwięcej i sami tworzą pandemię. Jak ich odizolujemy, pandemia sama zniknie.

  • Nmm

   23 października 2020 20:02

   Jak oni całymi  dniami chodzą

   Jak oni całymi  dniami chodzą  po sklepach a te godz  seniora im nie potrzebne ,młodzież  i tak wyjdzie grupami po 15 a więc  to zamykanie  do 15 nic im nie da

 4. Sent88

  23 października 2020 20:08

  Przez seniorów młodzi nie

  Przez seniorów młodzi nie mają życia… Super. Dość że trzeba ich utrzymywać to jeszcze same przywileje… Pożytku z nich zero

  • Cierpliwy senior 55

   23 października 2020 20:47

   Drogi Przyjacielu „Sent88” –

   Drogi Przyjacielu „Sent88” – mam wrażenie że jeszcze masz mleko pod nosem sądząc po anonimie „88” a rodzicom jeszcze nie odpłaciłeś się za wychowanie – natomiast seniorzy w większości utrzymują się sami i to dzięki nim możesz teraz tworzyć durne komentarze. Ciesz się, że oni jeszcze są, że jeszcze żyją i życzę Ci dożycia sędziwego wieku i takich komentarzy na Twój temat – pozdrawiam ozięble !!!.

  • koma

   24 października 2020 05:52

   Przez młodych seniorzy czują

   Przez młodych seniorzy czują się nieszczególnie. Dlaczego? Ponieważ młodzi, potencjalni nosiciele koronawisa maj a w kiszce stolcowej używanie maseczek. Wystarczy pospacerować w godzinach 7:00 – 8:00, w okolicach Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, żeby zaobserwować uśmiechniętych nosicieli z maskami pod brodą. Zkładają je dopiero przy dojściu do szkoły. Sent88 zejdź na ziemię, bo widać wył aczyłes myślenie na dodatek upłynie dużo czasu  zanim zaczniesz utrzymywać seniorów. 

 5. Inkognito

  23 października 2020 22:22

  Też będziesz seniorem to

  Też będziesz seniorem to tylko kwestia czasu i zobaczysz jak będzie Ci mo jak młodzież będzie na Ciebie narzekał smutne

 6. Ania

  24 października 2020 10:38

  Smutne jest to, że część

  Smutne jest to, że część młodych ludzi seniorów dziś nie szanuje, a sami kiedyś nimi będą, ale nimi już nie będzie miał się kto zająć na starość. Jednak wierzę, że są też dobrzy młodzi i odpowiedzialni, i oni nauczą swoje dzieci dobra i szacunku dla starszych. Bądźmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale za tych słabszych. Pozdrawiam.

  • Mlody

   24 października 2020 10:56

   A seniorzy szanują młodych?

   A seniorzy szanują młodych? Szacunek to nie rzecz nabyta, na szacunek trzeba pracować w każdym wieku, do końca życia .

   • nic nowego

    24 października 2020 13:12

    twoi rodzice sa zapewne z

    twoi rodzice sa zapewne z ciebie dumni , chociaz….. jak wychowali takie cos to nic nie sa lepsi, masakra , gowniarz chce szacunku , a dla starszych to juz nie , 

    • Przykre

     24 października 2020 13:47

     Nie zrozumiałeś o co chodzi.

     Nie zrozumiałeś o co chodzi. Zapraszamy do szkoły. 

     • Oligo

      24 października 2020 13:50

      Masz z rację,  najlepiej do

      Masz z rację,  najlepiej do tej ze zdjęcia. 

     • Po co

      24 października 2020 13:52

      z nim dyskutować. To jakiś

      z nim dyskutować. To jakiś stary cap, który myśli że młodych może opluwać,  a oni będą go szanować bo jest starym capem. 

    • lorda

     24 października 2020 14:59

     Właśnie pokazałeś ze młody ma

     Właśnie pokazałeś ze młody ma rację. Ani razu nikogo nie obraził, a tY nazwałeś go ” czymś” i „gówniarzem”

 7. Nina

  28 października 2020 14:08

  Dziwne że w szkołach i

  Dziwne że w szkołach i przedszkolach prywatnych nikt nie choruje  bo muszą pracować żeby dostać pensję 

  A tu budżet państwa zapłaci

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama