Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Tir w rowie, policja wlepiła mandat. Wina kierowcy czy zarządcy drogi? [zdjęcia]

W piątek rano na drodze między Sulnówkiem a Kozłowem tir wpadł w pościg, staranował kilka młodych drzew i zatrzymał się w przydrożnym rowie.

Udostępnij
czolo-kraksa

REKLAMA

Do kolizji doszło około godz. 6.30 niedaleko zakładu unieszkodliwiania odpadów Eko-Wisła w Sulnówku. Niewiele brakowało, aby ciężarówka przewróciła się na bok. Patrol policji wezwał strażaków, bo zachodziło podejrzenie, że uszkodzeniu uległ zbiornik paliwa. Zjawiły się jednostki z komendy powiatowej w Świeciu i z OSP w Sulnówku

- Po dokładnych oględzinach okazało się jednak, że uszkodzenia nie są na tyle poważne, by mogło dojść do wycieku paliwa - informuje starszy sekcyjny Marcin Borucki z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Za kierownicą tira siedział 40-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego. Nic mu się nie stało. Uszkodzenia, jakim uległa ciężarówka, oszacowano na 15 tys. zł.
REKLAMA

Fot. OSP Sulnówko

REKLAMA

- Samochód wpadł w poślizg na oblodzonym odcinku szosy. Kierowca został ukarany mandatem za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze – wyjaśnia asp. szt. Agnieszka Żokowska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Zdaniem naszego Czytelnika, który przejeżdżał drogą między Sulnówkiem a Kozłowem pół godziny później i przesłał zdjęcia z kolizji, winą należy obarczyć przede wszystkim zarządcę drogi.

- Szosa notorycznie nie jest na czas odśnieżana, ani nie posypana. Ile jeszcze samochodów musi się rozbić, aby ktoś z urzędników w końcu zauważył problem? – pyta pan Rafał.
REKLAMA

Zdaniem Czytelnika, do kolizji doszło przede wszystkim dlatego, że droga nie była posypana
zdjęcia nadesłane przez Czytelnika

REKLAMA

Niemal cała trasa Sulnówko-Kozłowo należy do gminy.

- Nie mogę zgodzić się z tymi zarzutami – ripostuje Daniel Kapłanek, inspektor Urzędu Miejskiego w Świeciu odpowiedzialny za utrzymanie dróg. – Wręcz przeciwnie, pługi i piaskarki wyruszają tam w pierwszej kolejności. Droga prowadzi do Eko-Wisły i już chociażby z tego powodu Zakład Usług Komunalnych odśnieża ją w pierwszej kolejności, żeby móc dowozić do składowiska odpady z całej gminy – argumentuje Daniel Kapłanek.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (23)

 1. Dzień dobry

  12 marca 2021 20:11

  Dużo gorzej jest zawsze na

  Dużo gorzej jest zawsze na trasie z Sulnowka do Świecia, ale to jest droga powiatowa więc można się przyzwyczaić, że tam mało kiedy sypia. 

 2. Xxx

  12 marca 2021 20:21

  Zastęp z Państwowej Straży

  Zastęp z Państwowej Straży Pożarnej który przybył pierwszy na miejsce zdarzenia stwierdził że Zbiornik nie uległ uszkodzeniu i nie ma wycieków. Osp Sulnówko przybyło jako druga niespełna minute po PSP. Zarzuca się strażakom ochotnikom że nie zabezpieczyli rzekomo uszkodzonego zbiornika a prawda jest inna. 

  • Widz

   12 marca 2021 21:41

   To co wy zabiezbiczyliscie to

   To co wy zabiezbiczyliscie to dwa pachołki  za waszym  autem  zaś ci którzy przed wami przyjechali to tylko odłączyli akumulatory i nic więcej a jak pytaliśmy o holownik to nie mogą przysłać bo pojazd nie zagraża niebezpieczeństwu a straż się chwali że ma takie piękne auta 

 3. tadziu

  12 marca 2021 20:34

  Moim zdaniem, ocenę

  Moim zdaniem, ocenę czytelnika można oprzeć o kant c**** Kierujący dużymi samochodami, zawodowi kierowcy, powinni być szczególnie uczuleni na warunki drogowe. Amen.

  • Kiero..

   12 marca 2021 21:33

   I są, dzisiaj jechałem tamtą

   I są, dzisiaj jechałem tamtą drogą i sam prawie wyleciałem … DRAMAT.

   A zarządce zapraszam na rozmowę twarzą w twarz to dostanie w nią 'liścia’ za kłamstwa…

 4. Powiat

  12 marca 2021 21:14

  Zarządcy dróg powiatowych

  Zarządcy dróg powiatowych mają gdzieś odśnieżanie a dokładnie zuk świecie który  wygrywa przetargi  i bardzo dziwne że ciągle on(można zobaczyć na stronie zarząd dróg powiatowych).Może czas zrobić z tym porządek!!Jak powiat brał drogi gminę i wojewódzkie (musiał ją remontować)to mógł pomyśleć o utrzymaniu głównie chodzi o byłego starosty.Teraz to Koszowski buduje ronda gdzie mogą być nawet nie których miejscach osobny pas lewoskręt lub prawoskręt.Skrzyzowania to nie które gdzie było latem robiona droga powiatowa to ciężarówki i duze pojazdy mają problem je pokonać.Widac jak się buduje drogi w powiecie.

 5. Ob

  12 marca 2021 21:28

  Bzdura Panie Kapłanek, po

  Bzdura Panie Kapłanek, po obfitych opadach śniegu w lutym droga przez dwa tygodnie była oblodzona i z koleinami od śniegu. Jak jechał pług to chyba z podniesioną łychą. Jeżdżę tamtędy codziennie to wiem! Jedynie tam gdzie słońce dochodziło to było czarno. 

  • Wojciech

   15 marca 2021 09:23

   W tej okolicy mieszka

   W tej okolicy mieszka operator pługa zatrudniony w gddkia. Wiem, bo pracuje z nim. Pewnie akurat jego widziałeś jak jechał odpłużać krajówki

 6. oooo

  12 marca 2021 21:32

  Bez przesady, predkosc

  Bez przesady, predkosc dostosowana powinna byc do warunkow na drodze. Nie da sie jechac to sie nie pchaj. Za predkosc, przekroczenie tez do zarzadcy drogi z mandatem bo zbyt dobra droga. Paranoja, szukanie dziury w calym. 

  • Kiero..

   12 marca 2021 21:41

   Kolejny… Ba£wan

   Kolejny… Ba£wan

   Masz prawojazdy?

   Ja mam jeżdżę tamtedy autem ciężarowym .. Mam wziąć urlop bo jakiś dur3ń nie upilnował odśnieżania i na dodatek kłamie że ten odcinek to priorytet… WSTYD!!!!!

   • ooo

    12 marca 2021 21:53

    Balwana to sobie zrob i

    Balwana to sobie zrob i wychowaj. Jezdze kazdego dnia i prawko mam nie od wczoraj. A kim Ty jestes ze pozwalasz sobie na obrazanie innych? Mam prawo wyrazic swoje zdanie bez Twoich durnych wypocin

    • Kajaka...

     12 marca 2021 22:12

     Pociągnij  tamtędy  4dychy na

     Pociągnij  tamtędy  4dychy na lodzie… pewnie masz za małe kule w slipkach. A prawko pewnie na rolki.

  • Kierowca2

   12 marca 2021 21:43

   Co Ty człowieku piszesz, tam

   Co Ty człowieku piszesz, tam wystarczy jechać 30km /h z tej górki, wystarcza te zakrety i zwykle hamowanie samym silnikiem i naczepa może się złamać, przez oblodzona powierzchnie… Całe szczęście ze w porę kierowca pewnie zareagowal, i nie złożył się jak scyzoryk bądź nie poszedł na bok. Z tego co można zauważyć próbował wyciagnac do przodu konia prędkością by się nie złamać ale tak piekna tam nawierzchnia ze *** dało … Nigdy tam nie było porządnie odmierzone, X czasu jędze tam codziennie po wielu interwencjach było tyle odśnieżarek co chwile ile Kaczyński mówi prady . ***** ***

   • Kiero..

    12 marca 2021 21:51

    Ja jechałem niecałe 30km/h.

    Ja jechałem niecałe 30km/h. DRAMAT!!! Prawie byłaby katastrofa z autami jadącymi z naprzeciwka…

  • Tomzik

   12 marca 2021 22:32

   Każdego cwaniaka, jak również

   Każdego cwaniaka, jak również milicjanta, spytałbym ile to dokładnie jest ta dostosowana prędkość w tych warunkach. Konkretnie. 47? A może 36? I wtedy na pewno nic by się nie stało?

   Pieprzenie oklepanej formułki najlepiej wychodzi. A po szkodzie każdy mądry.

   Jechał chłop tyle, bo tyle uznał za bezpieczne, przecież nie wysypał się specjalnie. A że się pomylił – cóż. Bywa. 

   A może miał wziąć na plery ten zestaw albo przepchnąć…

   A potem by było narzekanie, że świeżych warzyw nie dowieźli na czas albo cokolwiek innego. 

 7. Roman

  12 marca 2021 21:59

  Zgadzam się z komentarzem

  Zgadzam się z komentarzem czytelnika, który pisze ,że droga do Eko Wisły nie była posypana i bardzo śliska. Zdarza się to bardzo często. O ile droga powiatowa 1260C biegnąca od ulicy Wojska Polskiego do Rejonu Dróg pomimo że jest bardzo zniszczona(pozrywane krawędzie , dziurawa, na zakręcie stoi woda albo jest lód) to nie była śliska. Droga od Rejonu Drogowego do Eko Wisły prowadząca do drogi powiatowej 1242C jest drogą gminną przebiegającą przez teren leśny, Stąd występuje częste jej oblodzenie. Stanowi to swoistą pułapkę dla kierujących, którzy jadąc odśnieżoną drogą powiatową za Rejonem Dróg wpadają na lodowisko. 

 8. Gosc

  12 marca 2021 22:02

  Aż dziwne ze policja sama nie

  Aż dziwne ze policja sama nie może rozpoznać czy zbiornik przecieka. Musieli strażaków wezwać. Tym bardziej nie widać auto zagrażało jakims się przewróceniem. Wszędzie są układy. Policja staż laweta itp. Numerek musi być 

  • Tomzik

   12 marca 2021 22:36

   Za to, że kierowca nie

   Za to, że kierowca nie dostosował prędkości, która powinna wynosić nikt tak naprawdę nie wie ile to od razu rozpoznali hahaha. 

 9. Anonim

  13 marca 2021 00:11

  tylko, że dzisaj większość

  tylko, że dzisaj większość dróg w nocy i rano była pokryta szklanką, niby temepratura była dodatnia, ale przy samej powiechrzni wszystko było zamarźnięte, a piaskarki nie jeździły, bo temperatura dodatnia.

 10. Ro

  13 marca 2021 07:30

  Tam to jest tragedia

  Tam to jest tragedia samochody robią sobie wyścigi  strach w oczach….

  • Der Volke

   13 marca 2021 10:40

   Nie o wyścigach tu mowa, a o

   Nie o wyścigach tu mowa, a o oblodzonej jezdni.

 11. kierowca

  13 marca 2021 12:01

  Niestety, prędkość większości

  Niestety, prędkość większości samochodów na tym odcinku jest zatrważająca.

 12. Anonim

  14 marca 2021 11:24

  Szkoda, że kierowca przyjął

  Szkoda, że kierowca przyjął mandat. Mógł nie przyjąć. Zrobić dokumentację fotograficzna drogi i oddać sprawę do sądu. Faktycznie ten odcinek drogi jak wiele innych w powiecie są zaniedbane. Tylko dlaczego w takich miejscach jak ten nie dba się o bezpieczeństwo podróżnych. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama