Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Tragedia w Błądzimiu. Prokuratura: Mamy wyniki badań kierującej autem

W dramatycznym wypadku w Błądzimiu (gmina Lniano) jedna osoba zginęła, a sześć innych zostało poszkodowanych, w tym dzieci. Śledztwo prowadzi świecka prokuratura.

Udostępnij
wypadekbladzim

Jak już informowaliśmy, do wypadku w Błądzimiu koło Lniana doszło 12 czerwca około godz. 22.00 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 240 z drogą powiatową na trasie Świecie-Tuchola.

Prowadząca opla zafira 45-letnia kobieta, jadąca od strony Lniana w kierunku Pruszcza, nie ustąpiła na skrzyżowaniu pierwszeństwa przejazdu kierowcy osobowej hondy.

Oplem jechali rodzice i troje dzieci w wieku 4,6 i 17 lat. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosła kierująca oplem mieszkanka powiatu świeckiego.

Pasażerowie opla oraz 45-letni kierowca i 47-letnia pasażerka hondy, mieszkańcy powiatu toruńskiego, trafili do szpitala.

Po najciężej rannego 6-letniego chłopca przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Prokuratura zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok.

- Dla nas kluczowe było ustalenie, czy kobieta kierująca oplem nie była pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Wynki badań jednoznacznie to wykluczyły - mówi Janusz Borucki, prokurator rejonowy w Świeciu.

Kierowca hondy był trzeźwy, ale prokuratura czeka jeszcze na wyniki badań toksykologicznych na zawartość narkotyków.

- Wszystko wskazuje na winę kobiety prowadzącej opla, która wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa. To, że ona nie żyje, nie zamyka jeszcze sprawy, bo musimy ustalić skalę obrażeń pozostałych uczestników wypadku. Być może dla laika może to wydawać się niepotrzebne, ale tego wymagają przepisy, aby śledztwo było kompletne - wyjaśnia Janusz Borucki.

Jak dodaje prokurator, stan zdrowia poszkodowanych osób ulega poprawie.

- W tym także chłopca, który ucierpiał najbardziej. Z dokumentacji medycznej, którą niedawno otrzymałem ze szpitala wynika, że nie ma zagrożenia dla jego życia - zaznacza Janusz Borucki.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (6)

 1. Mietek Napletek

  8 lipca 2022 10:21

  Bo Ty wiesz ile jechała Honda

  Bo Ty wiesz ile jechała Honda. ewidentna wina, ale oczywiscje i tak ciemna masa będzie jej bronić.

 2. Do Anki

  8 lipca 2022 10:25

  STOP tzn STOP a nie może sie

  STOP tzn STOP a nie może sie uda

 3. Rudy hydraulik

  8 lipca 2022 12:35

  Jeździć to trzeba umieć 

  Jeździć to trzeba umieć 

 4. Jahu

  8 lipca 2022 13:24

  No i co z tego ze jechal

  No i co z tego ze jechal szybko ? Ja tez jezdze szybko ale rozwaznie A wy debile przy 40km/h potraficie sie zabic albo kogos potracic. Jjjjjjjjjjjjjjjeeeebaaaaaaaccccccc waaaasssss

  • Sadysta

   8 lipca 2022 21:50

   Oj jahuj ! jahuj ! Weź

   Oj jahuj ! jahuj ! Weź tableteczkę i połóż się na lewy boczek !!

 5. EFENDI

  9 lipca 2022 16:02

  Jakub hamuj się kretynie.

  Jakub hamuj się kretynie.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama