Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Trudne warunki na drogach. Obwodnica zablokowana

Skutki obfitych opadów śniegu w naszym regionie, nie dały na siebie długo czekać. Trudna sytuacja panuje obecnie na trasie ekspresowej S5.

Udostępnij
piaskarki

Samochody, które nie mogły podjechać pod wzniesienia i tworzące się korki, były w piątek częstym widokiem nie tylko na terenie powiatu, ale również w Świeciu.

W okolicy Grabowej Buchty (gmina Osie) piaskarka wpadła do rowu. Z kolei w Świętem (gmina Świecie) auto uderzyło w barierki.

O godz. 15.40 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zablokowanej drodze S5 na obwodnicy Świecia w kierunku Bydgoszczy.

Reklama
Reklama

Trudna sytuacja panuje zresztą na całej trasie S5, mimo, jak zapewnia GDDKiA, często jeżdżących piaskarek. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 17.00.

Aktualizacja
godz. 16.41
Jak informuje GDDKiA, droga S5 na obwodnicy Świecia w stronę Bydgoszczy jest już przejezdna.

Jak u Was wygląda sytuacja na drogach?

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Gdzie te piaskarki jeżdżą. To

Gdzie te piaskarki jeżdżą. To chyba piaskarki widmo 

Masakra jakaś z tym

Masakra jakaś z tym odśnieżaniem, chodniki nie odśnieżone nie widać gdzie są pasy!!! 

Zarząd chętny jest do

Zarząd chętny jest do wypłacania z naszych pieniędzy za szkody niż utrzymać drogi.Widać że wybrane drogi odśnieżone tylko w okolicy Świecia a reszta drogi gdzie nie jezdza pracownicy starostwa w śniegu.Ekstra materiał na artykuł . Dlaczego nie są remontowane drogi kiepskim stanie a w drobym stanie w Świeciu oraz odśnieżone niż w innych gminach drogi powiatowe i chetni do wypłacań odszkodowan.

Rozbawiają mnie komentarze

Rozbawiają mnie komentarze zawsze osób wszechwiedzący.  Czy wy wogole macie pojęcie co to znaczy zimowe utrzymanie drog przy takich opadach sniegu. Logiczne , że  piaskarki nie nadąża odśnieżać dróg przy takich opadach ! 

Na zjeździe do Świecia obok

Na zjeździe do Świecia obok McDonald’s cysterna blokowała jeden pas.

Najlepsze jest to kto

Najlepsze jest to kto wymyślił zjazd do poledna w dole w grucznie 

Naprawdę ktoś był zaj……  mądry  rondo na zjeździe gruczno Poledno zblokowane bo tiry pod górę nie mogą wjechać 100 metrowa niech żyje bez myślność drogowców 

Zaraz jakiś hubert napisze,

Zaraz jakiś hubert napisze, że on płaci ogroooomne podatki i zdziwiony, że w zime spadł śnieg i zaśnieżył jego wielmożny chodnik w drodze do śmietnika albo do żabki. No i oczywiście drogii… bo jego wysłużony bieżnik z opon z 2011 roku nie radzi sobie z 0,5 cm śniegu, a co dopiero z tym co napada

S5 nie jest drogą powiatową i

S5 nie jest drogą powiatową i ma swoje pługi do odśnieżania. Poza tym pługi jeżdzą, bo widziałam niejeden.  Ludzie jest zima, więc śnieg to chyba nic nadzwyczajnego o tej porze, a kierowcy też powini być na to przygotowani i mieć odpowiednie opony no i trochę rozumu………Nieodśnieżone chodniki- no cóż teraz ludzie mają tylko żądania i wszyscy mają ich obsługiwać….

Huberty głosowali na PiS

Huberty głosowali na PiS,huberty mają co chcieli

W Skandynawii śnieg leży na

W Skandynawii śnieg leży na drogach całą zimę i nikt nie narzekam a unas dwie godziny opadów i armagedon hw.he dobre

A w drzycim droga nie

A w drzycim droga nie poszypana

w Świeciu kto odpowiada za

w Świeciu kto odpowiada za odśnieżanie? 

W Grabowej Buchcie piaskarka

W Grabowej Buchcie piaskarka wpadła do rowu .Kupa śmiechu.Zuk zatrudnia dzieci z kategorią C za najniższą krajową bez przeszkolenia i takie sat efekty.To. Już kolejna  wpadka piaskarki z firmy ZUK Św. Świecie 

Ludzie już zapomnieli co to

Ludzie już zapomnieli co to zima. Kiedyś spadało jednej nocy 20 cm i ludzie dojeżdżali do pracy, docierali do sklepu. Teraz Janusze montują do samochodu opony wielosezonowe albo 5 letnie twarde zimówki i jak wpadną do rowu albo przyłożą w krawężnim i zaraz lament i szukanie winnych. Wczoraj jeden z BMW z  bloków na przeciwko urzędu w Świeciu próbował na letnich oponach na wstecznym zjechac z Wojska Polskiego pod swój blok. 

Komentarze że chej jak jesteś

Komentarze że chej jak jesteś taki mądry zrób kat. C i siadaj za stery takiej piaskarki wtedy pogadamy

Pato gówniarze, chciałbym

Pato gówniarze, chciałbym przypomieć, że w końcówce czwartego kwartału i początku pierwszego kwartału następnego roku może spaść śnieg, dlatego proponuję, żeby przestać jamrować i robić z siebie debili. Nie takie zimy już były i przeżyliśmy. 

Śnieg stopnieje, a dziury w

Śnieg stopnieje, a dziury w nawierzchni same się nie załatają. Trzeba budżet na utrzymanie dróg wyważyć. Na d. powiatowych odśnieżać przystanki, łuki, dojazdy do przejazdów kolejowych, odcinki o dużym spadku. Tyle w temacie. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

W minioną sobotę blisko 200 osób świętowało ósme urodziny Fundacji Makowo. Podczas dyskoteki w tylu lat 80. prowadzono licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony...

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama