Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Tu stanie pierwszy blok z niedrogimi mieszkaniami na wynajem

Jest już gotowy projekt bloku, który powstanie w Świeciu w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Niedługo powinny być gotowe wnioski w sprawie umowy najmu.

Udostępnij
Wizualizacja budynku, który stanie przy ul. Wojska Łączności w Świeciu

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa to kolejny pomysł na ożywienie budownictwa mieszkaniowego dedykowanego osobom, które nie mogą sobie pozwolić na kupno lokalu na wolnym rynku.  

- Jest już gotowy projekt bloku, który powstanie przy ul. Wojsk Łączności - informuje Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.  

Gmina Świecie, jako udziałowiec Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Bydgoski, przekazała działkę o powierzchni 2,4 ha na terenie dawnej jednostki wojskowej (przejętą z zasobów Skarbu Państwa) oraz wniosła 3 mln zł pozyskane z dotacji.

Reklama
Reklama

- Z niecierpliwością oczekujemy na pozwolenie na budowę - mówi Paweł Knapik. - To ważny moment, który otworzy drogę do uzyskania kredytu i rozpoczęcia prac budowlanych.

Plany zakładają, że pierwszy budynek powstanie w 2026 r.

Wydaje się to realne. Najpierw miałby powstać blok z 45 lokalami na wynajem, a w kolejnych latach dwa następne. Niedługo powinny być gotowe wnioski w sprawie umowy najmu. Zasady naboru mają określić radni.

Reklama
Reklama

Docelowo w Świeciu ma powstać 135 mieszkań / wizualizacja

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (15)

 1. Clickbait

  4 stycznia 2024 17:34

  W sumie to nie dowiedziałem się o jak tanich mieszkaniach sugeruje tytuł.

  • 123

   4 stycznia 2024 17:58

   Kryteria są bardzo różne w zależności od SIM. Co i za ile będzie wiadomo dopiero jak radni przyjmą odpowiednie kwoty dochodów, ceny najmu za metr itd.. Nie reguluje tego żadna odgórna ustawa.

  • Anonim

   5 stycznia 2024 15:53

   Jak ktoś ma ci napisać ile to wyniesie skoro jeszcze nie wiadomo ile wyniesie inwestycja.. Zdecydowanie mniej za metr kwadratowy niż byś wynajmował prywatnie. W innych miastach czynsz za takie mieszkania wynosi ok. 800-1000 zł.

 2. Oko na świecie

  4 stycznia 2024 18:04

  To nowych psów w Świeciu przybędzie, jeszcze więcej odchodów . Będą na Kościuchach Sr Ali z wyprostowanymi ogonami na każdy trawnik.

 3. Istota myśląca

  5 stycznia 2024 00:15

  Kupowanie głosów wyborców za nie swoje pieniądze. Co trzeba mieć w głowie żeby ludziom za domami stawiać ściany, blokowiska. Nie dalej jak 2 lata temu Pan D.W chwalił jaki to cudowny plan i budowa domów kaskadowo aby pasowały do istniejącej infrastruktury. Okazuje się że gość kłamał dla uśpienia czujności. Gratuluję pomysłu. 4 kondygnacyjne budynki mieszkalne w odległości 4m od działki z domem jednorodzinnym . To trzeba mieć naprawdę…. Radni nie naszych spraw …

  • Prostownik

   5 stycznia 2024 08:48

   To teraz bez kłamania napisz wszystkim, czy przed budową domu sprawdziłes/as jakie plany ma miasto do sąsiednich gruntów? Woźniak często mija się z prawdą i gada głupoty, ale cały ten teren został dokładnie rozplanowany po likwidacji jednostki wojskowej. Od tego momentu wiadomo gdzie będą stały bloki, wystarczy przed zakupem dzialki się trochę zainteresować. Teraz na biadolenie za późno.

   • Istota myśląca

    6 stycznia 2024 13:47

    Plan był. Nasi włodarze w sposób zapewne zupełnie chaotyczny głosowali ustalając dla jednej działki: budujemy domy a po drugiej stronie ogrodzenia bloki. Co trzeba mieć w głowie…

 4. Gandalf

  5 stycznia 2024 09:10

  Trochę blado mieć socjalny big brother z wszystkimi patologicznymi aspektami parę metrów od domu, taki dom staje się nic nie warty. Klekajta narody niezły sąsiedztwio.

  • Leon z miasta

   5 stycznia 2024 09:48

   Wam powinni zagospodarować w tych tanich nowych blokad na koszt gminy te tysiące sprowadzanych emigrantów co to podobno do nas nie przyjadą. Wtedy docenicie i zaczniecie szanować innych ludzi których nie stać na willę z ogrodem.

 5. Mario

  5 stycznia 2024 11:03

  Miejmy nadzieję że kiedy będzie się tam wprowadzać patologia typu szlachta nie pracuje, wszelkie dodatki dla nierobów zostaną zlikwidowane…

 6. Dzikus

  5 stycznia 2024 11:26

  Jaka patologia? Znowu ktoś myli pojęcia. Mieszkania przeznaczone do wynajęcia, to nie socjalne „BigBrothery”. Coś jak TBS-y. Tam wcale nie będzie tak tanio… Nie martwcie się szlachcice.

 7. Jacek

  5 stycznia 2024 12:34

  By zatrzymać wzrost cen mieszkań należy zrobić coś innego niż kredyt 0% zwiększający już i tak zbyt wysoki popyt.
  Problemem są ci, którzy traktują mieszkanie jako ochronę kapitału przed inflacją.
  Przyczyna? Niskie stopy procentowe i lokaty na 0.1%
  Jeżeli nie zachęcicie ludzi do lokowania kapitału w czymś innym niż mieszkania, to ceny będą wciąż rosły, a w pustostanach będzie hulał wiatr. Natomiast za 30 lat gdy Polaków będzie nie 38min a np 25mln a 70-letni singlowie postanowią spieniężyć „lokatę w mieszkanie” żeby się zabawić przed śmiercią, to ceny spadną że aż miło. Podaż mieszkań używanych będzie gigantyczna, a popyt znikomy.

  • Anonim

   5 stycznia 2024 15:56

   W sedno, za kilka, kilkanaście lat na wioskach domy będą za 1zł.

 8. Kret z rynku

  5 stycznia 2024 16:07

  A nam menelom coś też się należy jakieś mieszkanie .Co my za to że nie możemy pracować

 9. Wacha Benek dykciarz

  5 stycznia 2024 20:02

  No należy nam się melina na małym rynku

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

- Ta pani również pomogła mamie. Prosimy ją o kontakt - apelują syn i synowa. Powiedzieli nam, w jakim stanie jest 78-latka, którą w...

Wiadomości

Do północy potrwa protest rolników w Świeciu. Protestujący spowalniają ruch na jezdni.

Wiadomości

Za nami dwa pierwsze etapy przebudowy świeckiego zamku. W tym roku ma zostać wybrana firma, która podejmie się trzeciego etapu przewidującego powstanie dwuspadowego dachu.

Wiadomości

Niby drobiazg, ale wywołał sporo komentarzy. Chodzi o naprawę jezdni po niedawnej awarii sieci wodociągowej na ul. Sienkiewicza. Niektórzy kpili z zastosowanego rozwiązania. Czy...

Wiadomości

Dobiega końca budowa drogi przez górne Marianki. Niedawno zamontowano ławki i śmietniki. Do zrobienia pozostały jeszcze dwie rzeczy, które uczynią tę trasę jeszcze atrakcyjniejszą.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Na prośbę Czytelników podajemy szczegółową trasę wtorkowego protestu rolników w Świeciu.

Wiadomości

Pasażerowie porannego kursu autobusu byli w piątek świadkami niecodziennego zdarzenia.

Wiadomości

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uszkodził trzy samochody, klatkę schodową i szlaban. Groził też jednemu z pokrzywdzonych, że go zabije. Sprawca usłyszał już zarzuty.

Wiadomości

Blok Świeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Chrobrego powstaje w pobliżu budynku z mieszkaniami chronionymi dla osób starszych, wybudowanego przez gminę.

Wiadomości

- Ta pani również pomogła mamie. Prosimy ją o kontakt - apelują syn i synowa. Powiedzieli nam, w jakim stanie jest 78-latka, którą w...

Wiadomości

Do północy potrwa protest rolników w Świeciu. Protestujący spowalniają ruch na jezdni.

Wiadomości

Ogłoszono listę laureatów konkursu na Drzewo Roku Ziemi Świeckiej 2023. Najwięcej głosów zdobył dąb Graf Schwerin, będący ozdobą pałacowego parku w Sartowicach koło Świecia.

Wiadomości

Za nami dwa pierwsze etapy przebudowy świeckiego zamku. W tym roku ma zostać wybrana firma, która podejmie się trzeciego etapu przewidującego powstanie dwuspadowego dachu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama