Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

To uratowało im życie... Dlaczego samochód wjechał pod pociąg? Nowe informacje

Do zdarzenia, które miało miejsce w minioną sobotę na przejeździe kolejowym w Serocku (gmina Pruszcz), pośrednio przyczynił się brak prądu. To jednak nie usprawiedliwia zachowania kobiety, która wjechała volkswagenem golfem pod pociąg.      

Udostępnij
wypadek-serock-3

Wracamy do sobotniego zdarzenia na ul. Dworcowej w Serocku koło Pruszcza (pisaliśmy o tym tutaj). Około godz. 16.20 na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia volkswagena golfa z pociągiem osobowym relacji Bydgoszcz - Tuchola. Autem podróżowały trzy osoby, w tym roczne dziecko.

Wiadomo już więcej na temat przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

- Przejazd jest wyposażony w rogatki obsługiwane przez dróżnika - wyjaśnia Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. - O godz. 14.40 stwierdzono awarię urządzeń na przejeździe w związku z brakiem zasilania, dostarczanego przez zakład energetyczny. Przyczyną były złe warunki atmosferyczne.

Jak dodaje Przemysław Zieliński, zgodnie z obowiązującymi przepisami, przed przejazdem umieszczono dodatkowe oznakowanie dla kierowców, informujące o nieczynnych rogatkach oraz znak „stop”, zabraniający wjazdu na tor bez uprzedniego zatrzymania się.

Kobieta prowadząca golfa została ukarana mandatem / Fot. OSP Brzeźno

- Maszyniści pociągów otrzymali polecenie jazdy przez przejazd kolejowo-drogowy z prędkością do 20 km/h - podkreśla rzecznik PKP PLK.

I zapewne to polecenie uratowało życie osób jadących volkswagenem golfem. Kierująca autem 31-letnia kobieta zignorowała ostrzeżenia. Nie zatrzymała się przed przejazdem i nie upewniła się, czy nie nadjeżdża pociąg.

Samochód odbił się jedynie od pociągu, co zmniejszyło skutki zderzenia, które mogły być tragiczne. Żadna z osób podróżujących golfa nie doznała poważnych obrażeń.

- Kobieta prowadząca auto została ukarana mandatem w wysokości 1500 zł. Była trzeźwa - informuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Tego samego dnia krótko po godz. 22.00 zasilanie urządzeń na przejeździe zostało przywrócone.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (8)

 1. Muran091

  21 lutego 2022 17:48

  I takie osoby mogą legalnie

  I takie osoby mogą legalnie zostać rodzicami i mieć kogoś pod opieką, nigdy tego nie zrozumię. Jedyna kara – 1500 zł. Niech to przemówi ludziom do rozsadku. Auto to nie zabawka!

  • Do

   21 lutego 2022 18:38

   Tobie powinni zakazać dostępu

   Tobie powinni zakazać dostępu do internetu.

  • Internet

   21 lutego 2022 18:45

   Ja nie chce takiego

   Ja nie chce takiego urzyatkownika jak muran091

   • Muran091

    21 lutego 2022 19:22

    najpierw poproś o słownik!

    najpierw poproś o słownik!

 2. Hejter

  21 lutego 2022 18:32

  Gdyby pociąg jechał z

  Gdyby pociąg jechał z normalna prędkością to by przejechał w szybszym czasie rogatki i do wypadku by nie doszło 

  • Anonim

   21 lutego 2022 19:32

   Raczej by ich rozniósł w pył

   Raczej by ich rozniósł w pył i byłyby trzy trupy.

 3. Anonim

  21 lutego 2022 20:29

  25 min przed zdarzeniem

  25 min przed zdarzeniem przejeżdżałem przez ten przejazd kolejowy i żadnego oznakowania dodatkowego w postaci znaku stop nie było !!!!!!!!! 

 4. Dedektyw

  22 lutego 2022 05:02

  Coś tu śmierdzi, za dużo

  Coś tu śmierdzi, za dużo zbiegów okoliczności. Pociąg na torach, znak stop, 20 km na godzinę, brak prądu. Hmmmhm moim zdaniem do tego zdarzenia mogło wogóle nie dojść, może to być medialny kit.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama