Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Urząd miejski wprowadza rotacyjny system pracy

W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników świeckiego magistratu, od 20 października urzędnicy będą pracować rotacyjnie. Co to oznacza dla mieszkańców, którzy będą chcieli coś załatwić w urzędzie?

Udostępnij
urzad-miejski-1

REKLAMA

- Mimo trudnej sytuacji, urząd musi pracować sprawnie - podkreśla Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. - Dlatego, aby ograniczyć ryzyko zarażenia, od wtorku wprowadzamy rotacyjny system pracy. Pracownicy zostali podzieli na dwie grupy. Każdego dnia jedna z nich będzie pojawiać się w urzędzie. Druga w tym czasie będzie wykonywać swoje obowiązki z domu.   

Jak przekonuje burmistrz, taki system nie powinien w żaden sposób wpłynąć na jakość i szybkość działania Urzędu Miejskiego w Świeciu. Może natomiast w istotny sposób podnieść bezpieczeństwo.
REKLAMA

Brak kilku kluczowych pracowników, gdyby doszło do ich zarażenia, mógłby mieć istotny wpływ np. na tempo realizacji inwestycji.  

Według najnowszych danych, ostatniej doby w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 473 przypadki zakażenia, w tym 26 w powiecie świeckim. To jak do tej pory największa liczba przypadków w naszym powiecie od początku pandemii (tyle samo odnotowano w piątek 16 października).

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (15)

  1. Ktos

    19 października 2020 21:45

    Bardzo fajne rozwiązanie,

    Bardzo fajne rozwiązanie, cieszę się że nie będzie zamknięte jak wiosną,tylko jedna idzie ograniczyć to w dość rozsądny sposobb

  2. Jan Akuratny

    20 października 2020 08:02

    Nazwę urzędu pisze się całą z

    Nazwę urzędu pisze się całą z dużych liter: „Urząd Miejski”, nie „Urząd miejski”. 

    • Serio?

      20 października 2020 08:13

      #grammarnazi

      #grammarnazi

    • Marzena Popieralska

      20 października 2020 08:59

      Co tu wymagać od kogoś kto w

      Co tu wymagać od kogoś kto w artykułach używa sformułowania ,,na kościuszkach”… 

    • Polonistka

      20 października 2020 09:20

      Urząd miejski pisze się z

      Urząd miejski pisze się z dużej litery tylko, jeśli obok występuje nazwa miasta, gdzie się on znajduje. A więc piszemy Urząd Miejski w Świeciu, ale jeśli już piszemy o urzędzie miejskim bez umiejscawiania go w konkretnej miejscowości, piszemy z małej. Zastosowana tu forma jest poprawna.

      • Też polonistka

        20 października 2020 11:53

        Myślisz się. Mowa tu o

        Myślisz się. Mowa tu o konkretnym urzędzie. Piszemy wszystko z wielkiej litery. 

        • Polonistka po raz drugi

          20 października 2020 13:06

          A gdzie uczysz? Radzę po

          A gdzie uczysz? Radzę po pierwsze przeczytać cały tekst, a po drugie zapoznać się z zasadami pisowni.

        • Jan Akuratny

          21 października 2020 12:21

          To jest oczywiste. Ma Pani

          To jest oczywiste. Ma Pani rację.

    • Anonim

      20 października 2020 13:04

      A gdzie masz napisane „Urząd

      A gdzie masz napisane „Urząd miejski”, jest tylko napisane „Urząd Miejski w Świeciu?” , albo sam urząd bez miejski. O co tobie się rozchodzi? 🙂

      • Nos bos

        20 października 2020 13:11

        Na samej górze geniuszu.

        Na samej górze geniuszu. Tytuł…

    • Litości

      21 października 2020 18:23

      Oto co na ten temat

      Oto co na ten temat językoznawcy, wystarczy poczytać, jeden z cytatów: Małą literą zapisujemy nazwy urzędów, władz, instytucji, zakładów, szkół itd., których używamy w znaczeniu nazw pospolitych. Na przykład Henryk pracuje w urzędzie gminy, córka uczy się w gimnazjum, organem prowadzącym szkołę jest powiat nakielski itd. Uwaga, oficjalną nazwą organu zarządzającego, przykładowo, drogą powiatową jest Zarząd Powiatu Koszalińskiego. Ale w zdaniu „zarządcą drogi jest powiat koszaliński” wyrażenia „powiat koszaliński” można użyć jako nazwy gatunkowej (zwyczajowej). Tę oficjalną nazwę piszemy wielkimi literami, jej nieoficjalny odpowiednik – małymi.

      Krótko mówiąc, w takich przypadkach jak użyty w tytule, gdy nie wskazuje się na konkretny urząd, na miejscowośc, w jakiej się znajduje – piszemy małą literą. Więc formaużyta w tytule tekstu jest poprawna.

      • Aceton

        21 października 2020 21:09

        Tyle, że wszyscy wiemy o jaki

        Tyle, że wszyscy wiemy o jaki urząd chodzi, bo ile takich urzędów mamy w Świeciu? Do tego wrzucone jest obok zdjęcie. Nie mówimy więc o jakimś tam urzędzie ogólnie, tylko wiadomo, że chodzi o nasz miejski w Świeciu. 

        • Anonim

          21 października 2020 21:44

          Przecież nie jest w tytule

          Przecież nie jest w tytule napisane, że chodzi o urząd w Świeciu. To skąd wiesz? A w powiecie mamy jeszcze drugie miasto – Nowe. I co ma zdjęcie do zasad pisowni?! Bredzisz bez sensu.

  3. Anonim

    20 października 2020 13:14

    Wy to k*** macie problemy.

    Wy to kurwa macie problemy.

  4. Świecianka

    22 października 2020 20:27

    Ja bym chcial sie spotkac z

    Ja bym chcial sie spotkac z burmistrzem badz z zastepca i pani z sekretariatu zapomniala wspomnac Panu zastepcy ze zwykly mieszkaniec ma sprawe dosc moze nie dokonca wazna ale coz tak wyglada zalatwianie spraw…Chodzi o sprawy zalatwiane przez zgm-y nie moge dlugo czekac….Mam male dzieci dosatlismy mieszkanie wyziebione brak mozliwosci palenia w piecach nieszczelne okna pozal sie boze – plastiki,okna nieszczelne 2 okna wypadaja u gory polamane sa zawiasy w mieszkaniu 80 % wilgotnosci pale grzejnikiem elektrycznym 1800 watt 3 tygodnie i mam juz 150 kilowatogodzin…Hm o czyms zapomnialam i ciekawi mnie czy nie isc do nadzoru budowlanego…Ktos ma podobnie ?

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama