Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Uwaga, kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w Niewieścinie i Morsku

Postępujące prace przy budowie drogi ekspresowej w powiecie świeckim wymuszają kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Udostępnij
zmiana-ruchu-czolo-1

REKLAMA

Miesiąc temu „przełożono” ruch na nową drogę w okolicy Nowych Marzów, dzięki czemu można prowadzić prace przy budowie jezdni zasadniczej trasy ekspresowej.

W piątek 14 sierpnia wprowadzono jeszcze jedną zmianę w organizacji ruchu. Tym razem w Niewieścinie (gmina Pruszcz). Trzeba zachować ostrożność na ponad 200-metrowym odcinku z powodu utworzonych w tym miejscu zjazdów z drogi krajowej nr 5 na budowę trasy S5.
REKLAMA

Na tym nie koniec. W poniedziałek 17 sierpnia o godz. 13.00 nastąpi duża zmiana w organizacji ruchu w Morsku koło Świecia. Z powodu prac przy budowie drogi ekspresowej zostaną zamknięte łącznice wjazdowe i wyjazdowe ze Świecia w kierunku Bydgoszczy i Gdańska (koło McDonald's i KFC w Morsku).

Na czas przebudowy tego węzła ruch zostanie przekierowany na tymczasowe rondo wybudowane w ciągu drogi krajowej nr 5. Planowany termin zakończenia prac na węźle to 30 maja 2021 r. – informuje spółka Budimex, wykonawca tego odcinka trasy ekspresowej S5.

Rzut obrazujący zmiany w organizacji ruchu w Morsku od 17 sierpnia / Fot. materiały prasowe firmy Budimex

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

    

Udostępnij

Komentarze (9)

 1. konrad walenrod

  16 sierpnia 2020 00:14

  Zawsze o tym marzyłem jechać

  Zawsze o tym marzyłem jechać do roboty godzinę teraz ul.Sienkiewicza będzie tak zajebana samochodami że szkoda gadać bo nie ma innej możliwośći dostaia się na to rondo tymczasowe jak jazda przez Sienkiewicza i Bolesława Chrobrego.

  • Do Konrad Walenrod

   16 sierpnia 2020 07:58

   To tymczasowe rondo jest

   To tymczasowe rondo jest zrobione na wyjeździe na Grudziądz za McDonald, wyłączona została tylko gaorna estakada, więc nic Ci się dojazd nie wydłuży. 

   • konrad walenrod

    16 sierpnia 2020 13:02

    A wyjazd na Grudziądz  we

    A wyjazd na Grudziądz  we wiągu jest aktywny czy też nie czynny

    • Brum bum

     16 sierpnia 2020 17:33

     Aktywny

     Aktywny

 2. Marianki

  16 sierpnia 2020 17:54

  Szkoda, że Budimex

  Szkoda, że Budimex (prawdopodobnie mając dosyć wyjeżdżających na S5 z Marianek starą drogą na Sulnówko zdjął nawierzchnię drogi. Teraz przy tylu remontach, co komu przeszkadzało, aby puścić tamtędy ruch. Teraz wylecieć ze Świecia można wyłącznie przez 2 ronda (w Przechowie i w Morsku) oba tymczasowe w remoncie. Nawet patrząc z punktu bezpieczeństwa ruchu…

  • Brum bum

   16 sierpnia 2020 20:38

   Jakim prawem tam jeździłeś,

   Jakim prawem tam jeździłeś, skoro droga była zamknięta? 

   • Nikt znany

    17 sierpnia 2020 01:18

    Może takim prawem że tam

    Może takim prawem że tam pracuje!?

    • Maniek

     17 sierpnia 2020 07:29

     No to ty zdjąłeś tę

     No to ty zdjąłeś tę nawierzchnie drogi

 3. Mieszkaniec

  14 grudnia 2020 13:09

  Mam do drogi nr5 tylko 200m,

  Mam do drogi nr5 tylko 200m, będę teraz jechał dodatkowo 8km na Bydgoszcz i 5 km na Świecie. Dziękuję za organizacje/dbałość o mieszkancow wlodarzom gminy Pruszcz.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama