Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem internetowym pozwalającym na przekazywanie przez mieszkańców informacji o miejscach i zdarzeniach, które w ich ocenie są niebezpieczne. Każdy z sygnałów przekazanych w ten sposób policji jest sprawdzany przez funkcjonariuszy (zobacz).
- Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa – mówi sierż. szt. Joanna Tarkowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMA
Policjanci ze Świecia odczytali ponad 700 zgłoszeń, wskazanych przez mieszkańców jako te, które wymagają interwencji. Blisko 50 proc. z nich uznano za zasadne.
- Wśród wszystkich zagrożeń wskazanych w powiecie świeckim najwięcej, bo aż 77 proc., dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania pojazdów oraz spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – wylicza Joanna Tarkowska. - W przypadku potwierdzenia uzyskanej poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji, policjanci podejmowali interwencje oraz prowadzili działania we wskazanym obszarze.
REKLAMA
Policja przypomina, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które wymagają natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.
a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA
Komentarze (0)