Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Uważajcie na osoby próbujące wam sprzedać bon turystyczny na dziecko. To oszuści!

Ledwo uruchomiono wydawanie bonów turystycznych, a już w internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują je sprzedać. Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione - przypomina Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Udostępnij
turystyka_0

REKLAMA

Emisja bonów to forma wsparcia nie tylko polskich rodzin, ale przede wszystkim branży turystycznej. Za pomocą bonu osoba uprawniona może dokonywać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane na rzecz dziecka, na które tej osobie przyznano dodatek lub świadczenie wychowawcze (Rodzina 500 plus).

Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i można nim zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne świadczone na terenie Polski przez przedsiębiorstwa turystyczne i organizacje pożytku publicznego, które przystąpiły do projektu Polski Bon Turystyczny.

Lista tych podmiotów znajduje się na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel.
REKLAMA

- Na listę wpisało się już ponad 8,5 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

W internecie pojawiły się również oferty płatnych usług dotyczących pomocy przy założeniu PUE ZUS i aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego. ZUS przypomina, że nie należy osobom trzecim udostępniać swojego loginu i hasła do PUE ZUS.

Trzeba pamiętać, że na PUE ZUS klienci ZUS mają dostęp do swoich różnych danych – np. do danych na temat zgłoszenia do ubezpieczeń, o zwolnieniach lekarskich, o pobranych zasiłkach. Nikt poza klientem lub upoważnioną przez niego osobą nie powinien mieć dostępu do tych danych.
REKLAMA

Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy przy aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego, powinien kontaktować się z całodobową infolinią pod nr tel. 22 11 22 111 lub e-mailem: bon@zus.pl.

- Pomoc w założeniu konta na PUE ZUS każdy zainteresowany uzyska też w każdej placówce ZUS – dodaje rzecznik.

Realizacja bonu odbywa się przez PUE ZUS. Od 1 sierpnia bon na platformie PUE ZUS mogą aktywować rodzice dzieci do 18. roku życia. Aby skorzystać z bonu turystycznego nie trzeba składać wniosku.

Bon jest dostępny na PUE ZUS w zakładce [Ogólny], w menu bocznym jest zakładka [Polski Bon Turystyczny] >[Mój bon].
REKLAMA

Przed aktywacją bonu warto sprawdzić, która osoba w rodzinie jest uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego 500+ (tzn. która osoba składała wniosek o 500+). Na PUE ZUS zakładka [Polski Bon Turystyczny] jest widoczna u tej właśnie osoby. Przy aktywacji trzeba podać swoje dane kontaktowe – adres, e-mail i numer telefonu komórkowego.

Po aktywacji bonu, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności, przy użyciu, którego będzie można płacić  podmiotom turystycznym. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. Maxi-Kazik

  4 sierpnia 2020 13:02

  Jak nie można sprzedać? Toć

  Jak nie można sprzedać? Toć to świństwo! Za co ja tera wódkie dla dzieci kupia?

  • Monia

   4 sierpnia 2020 13:36

   Dokładnie! 

   Dokładnie! 

  • Gruba Marycha

   4 sierpnia 2020 19:28

   Pójdziesz z dziećmi do

   Pójdziesz z dziećmi do monopolowego. Proste

 2. Ryszard

  4 sierpnia 2020 20:10

  Po co nabijać kabze

  Po co nabijać kabze hotelarzom. Mało mają? Ludzie mają inne potrzeby

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama