Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W 25 minut ze Świecia do Bydgoszczy. Sprawdzamy, kiedy to będzie możliwe

Pokonanie tego odcinka w takim krótkim czasie, to marzenie kierowców, którzy teraz potrzebują na to 1-1,5 godz. w zależności od utrudnień na drodze i natężenia ruchu.

Udostępnij
s5_0

REKLAMA

Wszyscy wiemy, że podróż między Świeciem a Bydgoszczą nie należy ani do szybkich, ani do przyjemnych. Tak było jeszcze przed rozpoczęciem budowy trasy ekspresowej S5.

Reklama
Reklama

W związku z ograniczeniami związnymi z prowadzonymi robotami i w połączeniu z natężeniem ruchu, aby dostać się obecnie na obrzeża Bydgoszczy trzeba liczyć się z co najmniej godzinną jazdą, a bywa, że i dłuższą.

Oddanie do użytku trasy S5 skróci ten czas średnio o 2/3. Wyruszając z węzła Świecie Zachód na obwodnicy miasta, dotrzemy do Aleksandrowa na węźle Bydgoszcz Północ w 15-20 minut.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Stanowi on północny kraniec obwodnicy Bydgoszczy. Dzięki dogodnym zjazdom z tej obwodnicy w ciagu następnych kilku, kilkunastu minut dojedziemy do różnych części Bydgoszczy. W sumie więc zajmie nam to około 25-30 minut.

Oczywiście szybciej dotrzemy do rejonów miasta położonych bliżej obwodnicy niż tych dalszych, wymagających przebicia się przez pół czy całą Bydgoszcz, co może zająć więcej czasu niż jazda ze Świecia drogą S5.

Wjazdy i zjazdy dla kierowców z okolic Świecia i podróżnych z innych rejonów kraju będą też m.in. w Nowych Marzach, Morsku czy Dworzysku.

Reklama
Reklama

Brzmi jak marzenie? Na razie tak, ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że wkrótce będzie to realne.
REKLAMA

Fragment drogi ekspresowej S5 przebiegający przez powiat świecki obejmuje odcinek Nowe Marzy-Świecie Południe (Dworzysko) o długości nieco ponad 23 km oraz ponad 22-kilometrowy odcinek Świecie Południe-Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo).

Reklama
Reklama

Na koniec grudnia ubiegłego roku zaawansowanie prac na pierwszym z nich wynosiło 64,4 proc, a na drugim 58,5 proc.

Obecnie na budowie trwa przerwa zimowa do 15 marca, ale nie znaczy to, że nic się tam nie będzie działo przez cały ten czas.

- Jeśli tylko warunki atmosferyczne pozwalają, prowadzone są prace, które nie są objęte reżimem technologicznym – wyjaśnia Kinga Puchowska, rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
REKLAMA

Reklama
Reklama

GDDKiA zapewnia, że inwestycja zostanie zakończona najpóźniej do końca września tego roku.

Zakładając nawet kilkutygodniowe opóźnienia i czas potrzebny na dokonanie odbioru, oznacza to, że jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia pomkniemy ekspresową "piątką" przez powiat świecki w kierunku Bydgoszczy i dalej.

Oczywiście pod warunkiem, że w międzyczasie nie pojawią się trudności, które opóźnią oddanie trasy do użytku.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Przez Osielsko się jedzie do

Przez Osielsko się jedzie do 15 min odkąd włączyli nowe światła i korek jest od świateł do świateł.

Do Gdańska szybciej się

Do Gdańska szybciej się dojedzie 

W zasadzie można by szybciej

W zasadzie można by szybciej tylko taryfikator mandatowy podskoczył jak inflacja ostro w górę!

Reklama

Pamiętam jak 15 lat temu

Pamiętam jak 15 lat temu trase csw -cb robiło się w 25min, potem zrobili lewoskręty, mase ograniczeń i fotoradary.. czyli dzięki  s5 możemy wrócić  do stanu sprzed 15 lat:)

No teraz jak będzie droga

No teraz jak będzie droga można pracować w Bydgoszczy i codziennie do niej jeżdzić

JJak ktoś pracuje w

JJak ktoś pracuje w bydgoszczy to może niech sie tam przeprowadzi nie chcemy was tu. 

Reklama

A ja tam chcę Bydgoszczaków.

A ja tam chcę Bydgoszczaków. Część kasy (38%) z  pitów zarobionych wchodzi do kasy naszej gminy. Jeśli ktoś nie rozumie to powrót do szkoły wskazany.

Ukonczenie tej trasy mozna

Ukonczenie tej trasy mozna uznac za niewatpliwy sukces a nawet cud.Ale 7 lat ktore potrzebne bylo na realizacje to nie wyglada najlepiej

Pewnie  dużo  ludzi  z

Pewnie  dużo  ludzi  z Bydgoszczy  będzie  chciało pracować w Mondi

Reklama

Mondi traci renome na rynku 

Mondi traci renome na rynku  płaci marne grosze i ma własną konstytucje na ternie zakładu no a BHP owiec jest tam Bogiem i Carem parodia

w bydgoszczy to wiadomo

w bydgoszczy to wiadomo cywilizacja i w ogóle, warto tam pracować nawet jak się dojeżdża, wszystkiego jest tam więcej, nawet liter w nazwie miasta mają więcej

Mondi szokuje w tym roku

Mondi szokuje w tym roku podwyżkami??? Ktoś, coś???

Reklama

Lepiej napiszcie co się

Lepiej napiszcie co się dzieje na rondzie na wyjeździe na Grudziądz. Brak oznakowania objazdów 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

Pod koniec lipca powinien zakończyć się remont drogi powiatowej w Terespolu (gmina Świecie).

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo