Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

W gminie Osie leją asfalt na kolejnych drogach. W Łążku już skończono. Czas na następne wsie

Od lipca do listopada trwała przebudowa ul. Sportowej w Łążku (gmina Osie). Odcinek nie jest wprawdzie długi, ale na pewno ułatwi życie okolicznym mieszkańcom. To ostatnia inwestycja drogowa w gminie Osie w tym roku, ale wójt zapowiada już kolejne.

Udostępnij
sportowa

REKLAMA

Polną drogę zastąpiła asfaltowa nawierzchnia na odcinku 233 m, szeroka na 4,5 m, oświetlona lampami ledowymi. Przebudowa ul. Sportowej kosztowała 380 tys. zł i zostanie sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- To ostatnia z zaplanowanych i ze zrealizowanych w tym roku inwestycji drogowych. Przypomnę tylko, że w sierpniu zakończyliśmy budowę nowej drogi w Wałkowiskach, a dwa miesiące później odbieraliśmy roboty związane z przebudową ul. Sychty w Osiu. W październiku nastąpił też koniec przebudowy drogi powiatowej Wałkowiska-Jeżewo – wylicza Michał Grabski, wójt gminy Osie.
REKLAMA

Na tej ostatniej inwestycji, zrealizowanej wprawdzie przez powiat, do której jednak Osie dołożyło 400 tys. zł, najbardziej skorzystali mieszkańcy Wałkowisk, Brzezin i Jaszcza.

Niedawno gmina ogłosiła przetarg na remont drogi w Starej Rzece. W przyszłorocznych planach jest również drugi etap budowy drogi Osie- Starnie.

- Kontynuujemy też prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy ulicy Kwiatowej w Osiu - podsumowuje Michał Grabski.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (3)

 1. franciszek

  9 grudnia 2021 10:38

  Bardzo dobrze, że drogi są

  Bardzo dobrze, że drogi są naprawiane. Martwi mnie jednak fakt, że drogi te są rozjeżdżane i niszczone przez ciężkie pojazdy, tak jak droga Tleń-Łążek, gdzie obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów o masie rzeczywistej powyżej 15 ton. Bardzo wielu kierowców ignoruje ten znak, a zarządca tej drogi nie robi nic, aby temu zapobiec.

 2. emerytowany

  9 grudnia 2021 11:58

  Czy o takie potrzeby

  Czy o takie potrzeby mieszkańców w Swieciu też ktoś zadba? 

 3. Domek

  9 grudnia 2021 21:00

  A kiedy zaczniecie na czersk

  A kiedy zaczniecie na czersk bo tam jest tragedia na poboczu a masę ałt tam jeźdź panie ………

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama