Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W gminie Świecie otwierają przedszkola i żłobki. Oto oświadczenia, które muszą złożyć rodzice

W gminie Świecie podjęto decyzję, że żłobki i przedszkola zostaną zamknięte przynajmniej do 17 maja. Wiadomo już, kiedy będą otwarte.

Udostępnij
puchatek-portal

REKLAMA

W ramach „odmrażania” życia społecznego i gospodarczego, rząd zezwolił na otwieranie przedszkoli i żłobków od 6 maja. Ostateczną decyzję pozostawiono jednak samorządom i właścicielom. W powiecie świeckim tylko gminy Nowe i Pruszcz zdecydowały się otworzyć placówki w tym terminie. Inne wolały poczekać, wśród nich m.in. Świecie.

- Ustaliliśmy z burmistrzem, że jeśli nie zajdą nadzwyczajne okoliczności, na przykład gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem w naszym regionie, to żłobki i przedszkola zostaną otwarte 18 maja – informuje Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Rodzice i opiekunowie, którzy chcą, aby dzieci skorzystały z opieki tych placówek od 18 maja, muszą złożyć odpowiednie oświadczenia. Trzeba w nich zaznaczyć m.in. czy wyrażamy zgodę na pomiary temperatury, czy mamy możliwość pogodzenia pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem w domu, czy i gdzie pracujemy, czy byliśmy poddani kwarantannie.

Premiowani będą rodzice, którzy pracują w służbie zdrowia, służbach mundurowych lub przedsiębiorstwach realizujących zadania związane z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19.
REKLAMA


- Musimy dostosować placówki do reżimu sanitarnego i ustalonych limitów. Przy tych obostrzeniach będziemy mogli przyjąć tylko określoną liczbę dzieci. Oświadczenia pomogą nam oszacować, ile możemy ich się spodziewać – wyjaśnia Paweł Knapik.

Oświadczenia należy złożyć w „swoim” żłobku lub przedszkolu do 12 maja włącznie. Można je wydrukować i wypełnione dostarczyć osobiście lub wysłać e-mailem. Oświadczenia do przedszkola do pobrania tutaj, do żłobka tutaj.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Rozwiń swoje pasje! Wybierz swój kierunek! Szkoła Muzyczna w Chełmnie zaprasza!
Zapisz się na rok szkolny 2020/2021 - tutaj

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. kama

  8 maja 2020 21:57

  Byle korzystali z nich tylko

  Byle korzystali z nich tylko ci, którzy naprawdę nie mają jak zapewnić opieki dzieciom. Mam nadzieję, że przedszkola odsieją wszystkich ściemniaczy znudzonych własnym potomstwem.

 2. Rodzic

  9 maja 2020 10:23

  Co zrobić jak chcę posłać

  Co zrobić jak chcę posłać dziecko od 25 maja o nie od 18?

 3. Gość

  9 maja 2020 10:46

  Zgodnie z Rozporządzeniem

  Zgodnie z Rozporządzeniem można osobiście sprawować opiekę do 24 maja i wówczas przysługuje zasiłek. W oświadczeniu jest że dziecko ma pójść od 18 maja ale wówczas nie można pobierać zasiłku. Jeżeli mam możliwość to wolę osobiście sprawować opiekę bo mam zabezpieczoną opiekę nad dzieckiem i nie jestem bez pomocy finansowej. Jednak od 25 maja może już nie być takiej możliwości i będę zmuszona posłać dziecko do placówki. Jak zrobić w sytuacji gdy dziecko będzie musiało pójść do placówki w późniejszym terminie niż 18 maja? Przydał by się jakiś komentarz oficjalny do tych wątpliwości bo nie wiadomo co zrobić. Z jednej strony Rozporządzenie z drugiej oświadczenie do placówki w którym mowa że nie będzie można brać zasiłku. Więc pytanie co zrobić jak chcę się posłać dziecko w terminie późniejszym niż 18 maja a do 24 osobiście sprawować opiekę i pobierać zasiłek? 

 4. Swieciak

  9 maja 2020 15:17

  Na moje to dość czytelna

  Na moje to dość czytelna sytuacja, teraz mają się zgłaszać ci którzy chcą posłać dzieci od 18 mają, co będzie dalej przecież nikt nie wie, bo rząd milczy jak kamień. Też z żoną czekamy, jak będzie można zostać z dziećmi dłużej na pewno z tego skorzystamy. 

 5. Ccc

  10 maja 2020 07:41

  Nie mogę zaznaczyć , że żaden

  Nie mogę zaznaczyć , że żaden z rodziców nie miał kontaktu w ciągu 14 dni z osobą chorą na covid-19.Część chorych nie ma objawów , więc nigdy takiej pewności nie będe miał a nie chciałbym odpowiadać za podanie informacji nie zgodnych z prawdą.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama