Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

W niedzielę świętujemy 25-lecie powiatu świeckiego. Będzie moc atrakcji

Obchodom 25-lecia powiatu będzie towarzyszył Dzień Bałabuna, czyli Święto Kociewskiego Ziemniaka

- Powiat świecki w tym roku obchodzi 25-lecie. Chcemy świętować nasze urodziny razem z mieszkańcami – mówi Iwona Karolewska, sekretarz powiatu świeckiego. - Zrobimy to podczas Waszego ulubionego wydarzenia - Dnia Bałabuna. Zamiast tortu będą kociewskie ruchanki od KGW Jeżewo i kluski ziemniaczane od uczniów ZSP. Poza tym gry i zabawy z prezentami. W tym  premiera gry z serii "Kociewie bawi i uczy". Rozstrzygniemy też nas konkurs paszportowy. Do zobaczenia w niedzielę – dodaje Iwona Karolewska.

Materiał powstał we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Świeciu.

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama