Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

W parku w Bukowcu będzie można poskakać, pozjeżdżać i pograć... A to jeszcze nie wszystkie atrakcje

Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na zagospodarowanie parku w Bukowcu. W ramach inwestycji za blisko 900 tys. zł ma powstać m.in. nowoczesne miejsce do jazdy na łyżworolkach i deskorolkach.

Udostępnij
skate-nukoiwec

REKLAMA

Szacowany koszt inwestycji, która w oficjalnych dokumentach figuruje jako "Kształtowanie przestrzeni publicznej na terenie parku w Bukowcu" wynosi  870 tys. zł.

W ramach tej kwoty ma powstać m.in. nowoczesny skatepark, którego do tej pory w Bukowcu nie było. Ale to nie wszystko. Plan inwestycji, która zostanie wsparta dotacją wynoszącą 500 tys. zł, przewiduje też odnowienie istniejącej już infrastruktury placu zabaw. Zostanie on wyposażony m.in. w zjazd linowy, zestaw zabawowy, huśtawki, stożek obrotowy, sprężynowce. Na placu zabaw pojawią się także urządzenia muzyczne: ksylofon, bębny oraz dzwonki. Zestaw muzyczny podobny do tego zamontowanego przy świeckim OKSiR.
REKLAMA

Niewątpliwie znaczący wpływ na wizerunek tego miejsca będą też mieć estetyczne, nowe ławeczki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i oświetlenie.

- Mam nadzieję, że nie będzie problemów ze znalezieniem doświadczonego wykonawcy, bo na takim nam zależy - mówi Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. - Inwestycja może nie jest trudna do zrealizowania, wymaga jednak kwalifikacji w bardzo różnych obszarach budownictwa.

Plany zakładają, że prace zostaną zrealizowane do końca września tego roku.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA


 

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. ArturObok

  20 kwietnia 2021 12:49

  Mogliby rondo lepiej tam

  Mogliby rondo lepiej tam zrobić, po co komu ten park ?

  • Bukowianin

   20 kwietnia 2021 12:51

   Dokładnie i tak zaraz to

   Dokładnie i tak zaraz to zniszczą szczochy.

   • Tu ja

    16 sierpnia 2021 21:35

    Wiata już jest przez nich

    Wiata już jest przez nich całkowicie zawłaszczona. Nikt porządny nie ma ochoty w tym parku spędzać czasu, przez ww towarzystwo. Język z rynsztoka i patologiczne zachowania skutecznie odstraszają od placu zabaw i sprzętu do ćwiczeń. Wszystkie ławki obgryzione przez Owczarka jednej z tych małolat, teraz przynajmniej pies będzie miał więcej ławek do obgryzienia. Wokół fontanny pełno potłuczonych butelek. Jednym słowem inwestycje za miliony a monitoring fałszywka. Mamy swój posterunek a policja zamiast wpaść do parku i zrobić porządek tak jak kiedyś starzy policjanci patroluje polne drogi i krzaki w Branicy. I dopóki tak bedzie to nawet jak coś postawią że złota to albo to ukradną albo zniszczą gówniarze.

 2. Miastowy chłopak

  20 kwietnia 2021 12:54

  Jestem ciekawy kto w Bukowcu

  Jestem ciekawy kto w Bukowcu ma odpowiednie rolki żeby na tym jeździć?? Sztuka dla sztuki.

 3. Patologia

  20 kwietnia 2021 13:03

  po co to komu?  Czyżby

  po co to komu?  Czyżby rodzinka decydentów handlowała takim czymś ? To jest tak potrzebne jak wrzut na d…

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama