Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

W Serocku świętowali 55-lecie Ludowego Klubu Sportowego "Pomorzanin" [zdjęcia]

Jubileusz był okazją nie tylko do przypomnienia okoliczności w jakich powstał klub, ale także sposobnością do uhonorowania osób, które aktywnie uczestniczą w jego stałym rozwoju.

Udostępnij
Wyróżnieni działacze i sportowcy / Fot. Krzysztof Pardo

Okoliczności powstania klubu przypomniał Piotr Cielepak. Po tej prezentacji głos zabrali goście. Jako pierwszemu mikrofon przekazano burmistrzowi Pruszcza Dariuszowi Wądołowskiemu.    

- Dobrze widać, że w Serocku są ludzie, którym chce się działać - mówił burmistrz. - Mają pasję, kochają piłkę nożną, kochają sport. Jako burmistrz i rada robimy wszystko, aby nasze wszystkie kluby sportowe były na wysokim poziomie. Rozwija się piła nożna, tenis stołowy, lekkoatletyka i unihokej. Cieszę się, że w te nasze marzenia wpisuje się klub "Pomorzanina" Serock. Kto kocha piłkę będzie ją kochał do końca. Kochamy ten sport, ludzi którzy dostarczają nam wielu emocji. Raz się wygrywa, raz przegrywa, ale tak właśnie jest w sporcie. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy są związani z klubem. Życzę wam abyście spełniali swoje marzenia sportowe - dodał.

Sobotnia uroczystość była okazja do uhonorowania zasłużonych działaczy.   

Srebrną odznakę KPZPN otrzymali: Marcin Chytron, Krystian Kollas, Michał Wsołek, Paweł Ratkowski.

Złotą odznakę KPZPN odebrał Leszek Ślęga.

Brązowe odznaki PZPN dostali: Stanisław Szulc, Jan Kołodziej, Tomasz Wesołowski, Bogdan Kawalec, Piotr Cielepak.

Srebrną odznakę Polskiego Związku Piłki Nożnej odebrał Mirosław Kopka.

Dalsza część uroczystości miała charakter pikniku rodzinnego. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Na dzieci czekały dmuchańce, wata cukrowa, można było dać sobie pomalować twarz lub zrobić tatuaż na ręce. Nie zabrakło zabawy z piłką dla dzieci i młodzieży. Duże zainteresowanie ze strony dzieci i dorosłych wywołało stoisko małego ZOO z różnymi zwierzętami, w tym egzotycznymi.

Można było obejrzeć ciągniki siodłowe od P.H.U. Radpol czy też wsiąść do samochodu bojowego OSP Brzeźno. Duża kolejka ustawiała się przy stanowisku Służby Więziennej z Koronowa. Przede wszystkim dla najmłodszych była to duża atrakcja ponieważ można było potrzymać broń, dać zakuć siebie w kajdanki, czy wsiąść do wozu przewożącego skazanych.

Był grill, napoje i różne słodkości przygotowane przez KGW Brzeźno.

Warto nadmienić, że wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. prezes KPZPN i członek Zarządu PZPN Eugeniusz Nowak, członek Zarządu KPZPN Jarosław Kaczmarek.  

redakcja@extraswiecie.pl

źródło: Gmina Pruszcz

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama