Świecka Karta Seniora zaczęła funkcjonować od 1 czerwca tego roku. Szybko zyskała popularność zarówno wśród seniorów, jak i przedsiębiorców, wspierających program.
Idea karty seniora polega na tym, że mieszkańcy gminy Świecie po 65 roku życia mają prawo do zniżek w sklepach, zakładach usługowych, kawiarniach, restauracjach, kwiaciarniach czy na pływalni. To właściciele firm sami deklarują chęć przystąpienia do programu. Początkowo były obawy, czy pomysł chwyci.
- Przedsiębiorcy zauważyli, że dzięki zniżkom mogą pozyskać stałych klientów. W ciągu niespełna pół roku zgłosiło się ponad 80 firm i instytucji. To więcej niż w Bydgoszczy, gdzie partnerów podobnego programu jest niespełna 70 – wyjaśnia wiceburmistrz Krzysztof Kułakowski, inicjator Świeckiej Karty Seniora.
Nieco mniej partnerów niż 25-tysięczne Świecie ma także blisko czterokrotnie większy Grudziądz.
REKLAMA
Do tej pory wydano 1850 kart seniora. Co zrobić, aby ją otrzymać? Wystarczy przyjść do Wydziału Polityki Społecznej, a konkretnie do punktu mieszczącego się w holu urzędu miasta, aby załatwić wszystkie formalności. Można tam otrzymać wykaz partnerów programu. Znajduje się on też na stronie urzędu miasta - tutaj.
- Pozornie może się wydawać, że 5 czy 10 procent zniżki w sklepie spożywczym czy u fryzjera to niedużo. Realnie oznacza to jednorazową oszczędność rzędu kilku złotych. Jeśli jednak pomnożymy tę stosunkowo drobną kwotę przez ilość odwiedzin w sklepach czy różnego rodzaju zakładach usługowych w ciągu miesiąca, to zaoszczędzona suma może urosnąć do 50 czy 100 zł. A to już sporo, biorąc pod uwagę wysokość przeciętnych emerytur – zwraca uwagę Kułakowski.
redakcja@extraswiecie.pl
Komentarze (0)