Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W tych miejscach pojawią się nowe radarowe wyświetlacze prędkości

Świecie zamierza zwiększyć liczbę radarowych wyświetlaczy prędkości. O tym, gdzie mają pojawić się nowe, zapytano mieszkańców. Jakie lokalizacje wybrano?

Udostępnij
slowackiego-2

REKLAMA

Jak argumentuje gmina, w wyniku nasilenia ruchu samochodowego, piesi są szczególnie narażeni na utratę zdrowia i życia. Rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców jest zastosowanie radarowych wyświetlaczy prędkości.

Reklama
Reklama

Od 16 sierpnia do 10 września trwały konsultacje społeczne w tej sprawie. O tym, gdzie mają stanąć wyświetlacze, można było zdecydować głosując online na stronie urzędu. Wybierano spośród 11 propozycji przedstawionych na podstawie wcześniejszych sygnałów od mieszkańców.
REKLAMA

Najwięcej głosów zdobyły cztery lokalizacje:

Reklama
Reklama
 • Sulnówko, wjazd do wsi od strony Wyrwy - 53
 • ul. Sportowa - 39
 • ul. Gałczyńskiego - 36
 • ul. Słowackiego, okolice przedszkola - 30

Początkowo zakładano, że pojawią się trzy nowe wyświetlacze, na które gmina ma zarezerwowane 50 tys. zł.
REKLAMA

- Droga z Wyrwy do Sulnówka i ul. Sportowa należą do powiatu, który postanowił udzielić wsparcia finansowego na realizację tego przedsięwzięcia. Dlatego staną cztery pomiary prędkości. Podobnie jak nam, starostwu, również zależy na bezpieczeństwie mieszkańców – podkreśla Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.

Reklama
Reklama

Nowe wyświetlacze mają zostać zamontowane jeszcze w tym roku.
REKLAMA

Pozostałe lokalizacje, które zdobyły mniejszą liczbę głosów, to ulice Chrobrego (okolica żłobka), Wodna (w pobliżu skrzyżowania z ul. Cukrowników) i Miodowa, a także drogi Sulnówko-Sulnowo i Sulnówko-Kozłowo, okolice skrzyżowania w Czaplach oraz Kozłowo (zjazd w kierunku zapory wodnej od strony Świecia).

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (50)

 1. Alfred

  17 września 2021 14:05

  Gdyby im zależało na

  Gdyby im zależało na bezpieczeństwie i pieniądzach podatników to by zainstalowali fotoradary bądź progi zwalniające. Zamontujmy jeszcze wyświetlacze z napisami, włącz światła, zapnij pasy, zjedz śniadanie lub zaszczep się. Albo nie gromadź śmieci na działce bo ci je wywieziemy… 

  • Y

   17 września 2021 14:08

   Otóż to 
   Zgadzam się 

   Otóż to 

   Zgadzam się 

  • Brawo

   17 września 2021 15:19

   Dobre dobrze napisane

   Dobre dobrze napisane

 2. XDD

  17 września 2021 14:06

  …a jak wiadomo wyświetlacze

  …a jak wiadomo wyświetlacze w magiczny sposób sprawiają, że kierowcy jeżdżą wolniej. Po prostu nie mają prędkościomierzy w autach i jak widzą na tablicy, że jadą za szybko, to zwalniają.

  • Subiektywny

   17 września 2021 15:27

   Właśnie tak robię, myślę za

   Właśnie tak robię, myślę za szybko i zwalniam

   • XDD

    17 września 2021 19:47

    Jeśli nie potrafisz korzystać

    Jeśli nie potrafisz korzystać z prędkościomierza w aucie i na drogach, gdzie takich tablic nie ma, nieświadomie przekraczasz prędkość między skrzyżowaniami to lepiej nie wsiadaj za kółko.

    • Subiektywny

     17 września 2021 20:57

     Proszę przestać wciskać kit,

     Proszę przestać wciskać kit, znalazł się przepisowy, pewnie po mieście jeździsz do 50 km/g, zawsze używasz kierunkowskazów, nie przekroczysz podwójnej, poprostu nigdy to ci się nieprzytrafilo. Gratuluję. Mnie ten sprzęt nie jest potrzebny, ale może być tak jak napisałem 

     • Kit

      17 września 2021 21:39

      Taki sprzęt można dodatkowo

      Taki sprzęt można dodatkowo zamieszczać w miejscach o podwyższonym ryzyku. My póki co musimy wyplenić drogowy bandytyzm i społeczne przyzwolenie na drobne wykroczenia. Ostatnio mieliśmy przykład koło mondi gdzie spotkali się na drodze przedstawiciele obu grup. I stawianie takich gadżetów to jak odkurzanie dywanu w domu który się pali. Ja wiem że takie zmiany powinny nastąpić na wyższych szczeblach władzy ale lokalni rajcy mogliby nie czekać na pomysły zwierzchników tylko sami działać na swoim podwórku. Można przeznaczyć więcej pieniędzy na dodatkowe patrole, kampanie społeczne, zamontować kamery, kupić fotoradar czy montować progi takie jak koło sp8. Można zachęcić seniorów do zrezygnowania z prowadzenia pojazdów oferując np kilka darmowych przejazdów taksówką w miesiącu, wybudować plac manewrowy gdzie młodzi mogą się wyszaleć, nawet zorganizować zawody. Pomysłów można mnożyć, czerpać z krajów gdzie na drogach jestbezpiecznie. Praktycznie każde nowo budowane osiedle ma progi czy rogatki uniemożliwiające przejazd i zmuszające do zatrzymania. Te wyświetlacze to taki kwiatek do kożucha. 

 3. 222

  17 września 2021 14:07

  Śmieszne nie ma na co

  Śmieszne nie ma na co pieniędzy wydawać miasto.

  Tyle dzieci czeka w kolejce do żłobków lepiej by miasto z tym coś zrobiło a nie na jakieś zabawki( glupoty).

  • SamOn

   17 września 2021 16:07

   Żłobki są też prywatne. Masz

   Żłobki są też prywatne. Masz 500 na bachora? To masz na żłobek.

   • Ttt

    17 września 2021 20:05

    Taaa, bachory to może  ty

    Taaa, bachory to może  ty masz.

    • Podatnik

     18 września 2021 02:44

     Prawdę napisał. Większość tak

     Prawdę napisał. Większość tak myśli.

  • See

   17 września 2021 21:34

   Szczere nie obchodzą mnie

   Szczere nie obchodzą mnie cudze dzieci czekające w kolejce do żłobka. Twój problem nie jest problemem wszystkich, moim w ogóle. Ważniejsze jest dla mnie moje bezpieczeństwo i tego typu radary. „Zabawki” marto masz właśnie w żłobku. 

  • Jop

   18 września 2021 02:39

   Wolę płacić na to, na

   Wolę płacić na to, na udogodnienia w mieście w którym mieszkam niż na cudze dzieciaki które mnie kompletnie nie obchodzą.

 4. Anonim

  17 września 2021 14:11

  Było by bezpieczniej gdyby

  Było by bezpieczniej gdyby policja wzięła się za rodziców którzy wysadzają swoje dzieci prawie pod sama brama od sp1, bo przecież jakby mogli to pod same drzwi by wjechali. A poza tym ilość dzieci  nie zapiete w pasy bezpieczeństwa ogrom

  • Mala sycylia

   17 września 2021 15:22

   Gdyby policji na czymkolwiek

   Gdyby policji na czymkolwiek zalezalo to by sie wzieli za auta przy biedrze kolo dworca, za pijakow przy blankuszu, za nocne scigacze po csw, ale po co lepiej siedziec i pierdzic w stolki,

   • Marek 63

    17 września 2021 15:32

    Widzisz, jakie mamy

    Widzisz, jakie mamy społeczeństwo, prawo i innych ludzi mamy w głębokim poważaniu, wychodzi na to, że bez policji nie da się żyć 

 5. Bo tak

  17 września 2021 14:22

  Fajnie, że jesteście takimi

  Fajnie, że jesteście takimi świetnymi kierowcami, którzy nigdy nie jeżdżą zbyt szybko. Mi się to zdarza, a tego typu wyświetlacze doskonale przypominają o konieczności zwolnienia i na mnie działają dyscyplinujaco. Każdy sposób na poprawę bezpieczeństwa jest dobry. 

  • Pan edzio

   17 września 2021 14:26

   To najlepiej podejdź do

   To najlepiej podejdź do starostwa i zwróć im PJ bo skoro przerasta cię dostosowanie prędkości do znaków to reszta kodeksu drogowego jest zdecydowanie trudniejsza. Niedługo będzie trzeba wyświetlacze postawić bo komuś może się zdarzyć jazda nie swoim pasem i fajnie by było jakby był wyświetlacz przypominający o tym. Jakby takie wyświetlacze stały koło mondi napewno by nie doszło do tego tragicznego wypadku… 

   • Bo tak

    17 września 2021 14:33

    Utrzymanie dozwolonej

    Utrzymanie dozwolonej prędkości w mieście przerasta większość kierowców. Jedni wychodza z założenia, że 10 czy 20 km wiecej to niewiele, inni w dobrych autach często nie odczuwają tej różnicy i jada za szybko. Jeśli jeden z nich dzięki takiej tablicy zwolni, a w efekcie tego nie zabije ciebie, twojej matki lub twojego dziecka, to bedzie najlepiej wydana publiczna kasa.

    • Bo tak

     17 września 2021 14:54

     Mam nowe auto i nie czuje

     Mam nowe auto i nie czuje prędkości to najdebilniejsze tłumaczenie, po za tym w nowszych samochodach są powiadomienia o tym że przekraczasz dozwoloną prędkość. Tu nie chodzi o to że coś ma przypomnieć kierowcy jak ma się zachowywać tylko kierowca ma mieć tego świadomość zawsze i wszędzie. Czemu za granicą gdzie przepisy są rygorystyczne a kary wysokie i do natychmiastowego uiszczenia Polacy nie mają problemu aby pamiętać z jaką jadą prędkością? Zamiast 10 wyświetlaczy 1 fotoradar zrobiłby większą robotę i zarobiłby na siebie 

   • 71+

    17 września 2021 16:23

    Puknij się w swój dzban.

    Puknij się w swój dzban. Obejrzyj jeszcze raz filmik z tego tragicznego zdarzenia, a zobaczysz jaki błąd popełnił śp. Mariusz (znałem go osobiście) wjeżdżający z na ul Bydgoską. Kilkanaście lat korzystałem z tego wyjazdu i nie mogę się nadziwić, że popełnił  taką głupotę, nie stosując się do znaku STOP. Gdyby się zatrzymał, motocyklowy furiat, przez ten czas przemknąłby obok niego.

    • Do 71

     17 września 2021 16:50

     A wiesz pan co to sarkazm?

     A wiesz pan co to sarkazm? Doskonale wiem że ani znak ani wyświetlacz nie zastąpią zdrowego rozsądku którego brakuje dzisiejszym posiadaczom prawa jazdy 

 6. Stefan

  17 września 2021 14:31

  Tu trzeba zmiany mentalności

  Tu trzeba zmiany mentalności ludzi a nie gadżetów. Jedynie zaostrzenie przepisów do maksimum i skuteczne egzekwowanie kar mogą zmienić obraz naszych dróg na lepsze. 

  • Jan

   17 września 2021 14:43

   W sedno

   W sedno

 7. Git

  17 września 2021 15:28

  Świecy urzędnicy to dno 

  Świecy urzędnicy to dno 

  • Maniek

   17 września 2021 15:35

   Za to ty jesteś git, wzór,

   Za to ty jesteś git, wzór, konspekt

  • Tarzan

   17 września 2021 16:08

   Kiedy zejdziesz z drzewa,

   Kiedy zejdziesz z drzewa, napewno zmienisz zdanie. Dzicz zamieszkująca drzewa, już tak ma.

  • Anonim

   18 września 2021 08:34

   jak to dno? przeciez pan

   jak to dno? przeciez pan burmistrz to wuefista co widac nawet przez garnitur,a pani staroscina prawnik  i zawsze dziala zgodnie z prawem…

 8. Mistrz

  17 września 2021 16:12

  Kasa wyrzucona w błoto,

  Kasa wyrzucona w błoto, proponuję ustawić na trasie przyszłorocznego biegu rycerskiego, zawodnicy nie mają szybkościomierzy w przeciwieństwie do kierowców aut. Wszyscy będą zadowoleni. 

 9. bursztyn

  17 września 2021 16:58

  na Gałczyńskiego mogły by być

  na Gałczyńskiego mogły by być progi zwalniające bo wyjechać tu z parkingów to prawdziwa szkoła jazdy

  • M.A.

   17 września 2021 19:38

   Dokładnie. 

   Dokładnie. 

 10. I

  17 września 2021 17:00

  Bardzo dobry fajny pomysł

  Bardzo dobry fajny pomysł takie urządzenie powinno ostrzegać i działać na podświadomość kierowcy że znajduje się w terenie zabudowanym i może go spotkać  wybiegające dziecko lub tp., zdarzenia i że trzeba zwolnić super sprawa tym bardziej w Kozłowie i na ulicy Sportowej następne takie urządzenie bym prosił na ulicy Bzowej. 

  • Widz

   17 września 2021 17:11

   Takie coś już dawno wymyślono

   Takie coś już dawno wymyślono i funkcjonowało to w miarę dobrze. Nazywa się to znak D42. Tylko idiota nie jest świadomy z jaka prędkością się porusza i jaka jest dozwolona w miejscu w którym się znajduje. Jak ludzie przestaną używać w autach smartfonow i innych rozpraszaczy a zaczną używać mózgu to nawet znaki nie będą potrzebne. 

   • I

    17 września 2021 17:27

    Zgadzam się zupełnie ale

    Zgadzam się zupełnie ale wyświetlacz który pokazuje na czerwono prędkość i wyświetla zwolnij działa troszkę inaczej i zawsze warto iść krok dalej w kierunku bezpieczeństwa życie ludzkie jest bezcenne a wiadomo ilu kierowców tyle reakcji na znak na wyświetlanie informacje ale pomysł panów pan super . 

 11. manhatan

  17 września 2021 19:27

  lepiej egzamin zdają progi

  lepiej egzamin zdają progi zwalniające zamiast tych wyświetlaczy i nie ma w wykazie ul.Wojska Polskiego przy ul.Bednarza jak tam na 50 jadą 100km/h

  • XDD

   17 września 2021 19:50

   Lepiej zdaje się mózg. Jak

   Lepiej zdaje się mózg. Jak chcesz progów zwalniających na głównej ulicy miasta to zrób fikołka.

 12. M

  17 września 2021 19:40

  Na Słowackiego przy

  Na Słowackiego przy przedszklu powinni zrobić porzadek z autami parkującymi na ulicy, gdzie znajduje  się górka i nic nie widać, kiedy chce się ominąć stojące tam auta!

 13. dyzio

  17 września 2021 21:07

  Banda narzekaczy, którym nic

  Banda narzekaczy, którym nic się nie podoba. Co się dzieje z ludźmi w Świeciu to jest przerażające. Cieszcie się, że miasto inwestuje w różne rzeczy albo wynieście się do Chełmna – tam nam zazdroszczą zadbanych ulic, zieleni, niskich opłat itp. Ja kocham to nasze Świecie, lubię tu wracać i zauważam rozwój na każdym kroku. Jasne, że nie wszystko jest idealne, ale jeśli macie wykształcenie, doświadczenie i wiecie lepiej startujcie na radnych i podejmujcie jeszcze lepsze decyzje dla dobra nas wszystkich.

  • Narzekacz

   17 września 2021 22:00

   Nie narzekacze tylko ludzie

   Nie narzekacze tylko ludzie ze zdrowym rozsądkiem. Miasto inwestuje pieniądze owszem, bo ma ich dużo, ale wiele z tych inwestycji jest robione na siłę, mimo głosów sprzeciwu i jak się potem często okazuje są one nietrafione lub zwykłymi bublami. Miasto należy do wszystkich mieszkańców a nie do kilku przedstawicieli. Wybierani są po to aby słuchać mieszkańców, ich pomysłów i problemów a potem temu zaradzić. Jeśli 5 mieszkańców jakiejś ulicy na coś narzeka to powinno się działać doraźnie dla ich dobra. A jeżeli miasto planuje taka inwestycje jak przebudowa deczna, powinno być referendum w tej sprawie bo to ma służyć wszystkim. I mówienie że to koszta to kłamstwo. W dobie internetu to kilka kliknięć, przykładem jest budżet obywatelski. Zresztą śmieszne jest to że jest budżet obywatelski, a reszta to co? Budżet urzędniczy? Nikt nie jest przeciwko takim gadżetom ale nie rozwiązują one zgłaszanych problemów. 

   • Bozena

    17 września 2021 23:25

    Tak na marginesie: mieszkam w

    Tak na marginesie: mieszkam w Sulnowku, od dawna zabiegaliśmy o taki wyświetlacz a teraz razem z sąsiadami wspólnie za nim zagłosowaliśmy. To właśnie jest odpowiedź na nasze wnioski, za którą bardzo dziękuję i miastu i mieszkańcom Sulnówka.

 14. Anonim

  17 września 2021 23:27

  a przechowo w egipskich

  a przechowo w egipskich ciemnościach od ul. wodnej do sp 5.. zgroza. Akurat kiedy dni są coraz krótsze. gorzej jak na wsi. Decyzjni zróbcie sobie spacer po Przechowie po zmierzchu, tylko załóżcie dobre buty

  • Jose

   18 września 2021 02:31

   Tam są przebudowy, to chyba

   Tam są przebudowy, to chyba logiczne, że instalacja wyłączona.MYŚL!!

   • I

    18 września 2021 09:09

    To że są przebudowy to nie

    To że są przebudowy to nie znaczy że mogą sobie robić co chcą to nie ich prywatny folwark ludzie chodzą do pracy rano dzieci do szkoły a koło sklepu w przechowie co sprrzedaja bramy okna legalnie pchają cię ciężarówki i koparka ładuje ziemię a dzieci przechodzą w odległości paru centymetrów od samochodu ale nikt nie widzi nic złego bo są przebudowy  . 

   • Oliwier

    18 września 2021 11:48

    Mamy 21 wiek można na czas

    Mamy 21 wiek można na czas robót zaplanować oświetlenie zastępcze. To proszę napisać jak teraz wjadę w cokolwiek na tej przebudowa bo jest ciemno to kto za to odpowie? Przy zjeździe od enei jest lewoskret na malcuzynskiego. Na chwilę obecną jest on kolizyjny bo pas po prawej jest wyłączony i trzeba się poruszać lewoskretem pod prąd. Czemu nikt o tym nie pomyślał? Co za idiota to nadzoruje? Bo inaczej nie mogę go nazwać 

    • Zygmuntt

     18 września 2021 16:22

     Dzisiaj coś grzebali przy

     Dzisiaj coś grzebali przy lampach moze wkoncu coś zaświeci. 

 15. Olgierd Żwirski

  18 września 2021 03:21

  Co niby wniosą te tablice ? ?

  Co niby wniosą te tablice ? ? ?  Jeżeli w ww lokalizacjach chciano poprawić poziom bezpeczeństwa, to trzeba było zainstalować spowalniacze, a nie śmiechowe wyświetlacze.

 16. Zygmuntt

  18 września 2021 16:28

  Dzisiaj szedłem z psem i

  Dzisiaj szedłem z psem i oznakowanym na zatoczce mierzyli na wysokości schodów z Prusa, trzymali dwa samochody ale tam to nic dziwnego bo młodziaki piłują tam do odcinki szczególnie ten od pizzy. 

  • Zygmuntt

   18 września 2021 16:30

   Tzn. Przy alejach jana pawła

   Tzn. Przy alejach jana pawła 2 miało być. 

 17. Dos

  18 września 2021 21:50

  Przejście na Wojsk Polsk przy

  Przejście na Wojsk Polsk przy Solidarności to miejsce niebezpieczne. Tylko czekać aż tam się coś stanie bo tam jezdzą 80tka

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Obraz autorstwa freepik Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Wiadomości

Kolejne narkotyki zostały ujawnione przez policjantów z komendy w Świeciu. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy podczas kontroli drogowej.

Wiadomości

23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. O tym, jak ją rozpoznać, dlaczego nie warto jej lekceważyć i w jaki sposób leczyć, rozmawiamy...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Dziś, po blisko trzech latach, zapadł w końcu wyrok w sprawie kasjerek Urzędu Miejskiego w Świeciu. Były oskarżone o przywłaszczenie sobie w ciągu 13...

Wiadomości

Mieszkanka Nowego zaalarmowała służby ratownicze, prosząc o pomoc dla jej miesięcznego dziecka. Niemowlę nagle zrobiło się sine. Na pomoc wezwano śmigłowiec LPR.

Wiadomości

Komendant powiatowy policji i burmistrz Świecia podziękowali Agnieszce Smakulskej i jej 15-letniej córce Zuzannie za pomoc udzieloną mężczyźnie, który chciał targnąć się na życie.

Wiadomości

W środę po południu doszło do potrącenia pieszej na przejściu koło ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Słowackiego w Świeciu. Kobieta trafiła do...

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Wiadomości

Praca w urzędach w powszechnym mniemaniu uchodzi za atrakcyjną. Na ile mogą liczyć inspektor i referent? I czy prawdą jest, że tak trudno o...

Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama